Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Booster testosteronu możemy zaliczyć do grupy często wykorzystywanych preparatów, których zadaniem jest podniesienie poziomu testosteronu w organizmie. Czy warto stosować boostery testosteronu? Jakie wykazują działanie?

  1. Boostery testosteronu - co to jest?

  2. Jak poziom testosteronu wpływa na organizm?

  3. Czy warto stosować boostery testosteronu?

W tekście omawiamy ważną rolę testosteronu w organizmie mężczyzn.

 

Boostery testosteronu - co to jest?

Do jednych z najpopularniejszych suplementów diety należy booster testosteronu. Jego zadaniem jest podnoszenie poziomu testosteronu we krwi. Hormon ten pełni w naszym organizmie szereg istotnych funkcji, w tym utrzymywanie męskich cech (np. prawidłowe libido, ton brzmienia głosu, budowa mięśni). Testosteron charakteryzuje się działaniem anabolicznym, przez co wpływa na przyrost tkanki mięśniowej w wyniku przerostu komórek mięśniowych bez zwiększenia ich ilości.

Z czasem suplementacja zaczęła się rozwijać, a rynek obrodził w bardziej efektywne rozwiązania niż zioła. Dynamiczny rozwój sportów sylwetkowych i kulturystyki przyczynił się do pojawienia na rynku tribulus terrestris, czyli buzdyganku naziemnego, który był chętnie wykorzystywany dla zwiększenia poziomu testosteronu u panów.

Dzięki długotrwałym badaniom udało się opracować suplementy diety bogatsze o nowe komponenty. Skład boosterów testosteronu został powiększony o:

  • witaminę B6
  • roślinę saw palmetto
  • kwas d-asparaginowy (DAA) - to składnik naturalnie syntetyzowany w naszym ciele, ale zwiększenie jego stężenia we krwi pozwala jednak podnieść poziom testosteronu
  • cynk
  • kozieradkę

Jak poziom testosteronu wpływa na organizm?

U każdego z mężczyzn poziom testosteronu jest inny. U jednych mężczyzn może występować bardzo wysokie stężenie tych hormonów, natomiast inni będą mieli ich zbyt mało. Poziom testosteronu jest niezwykle ważny i warto na niego zwracać uwagę, ponieważ od jego poziomu zależą nawet takie rzeczy, jak charakter czy nastawienie do życia. Im większy poziom testosteronu w ciele mężczyzny, tym bardziej jest on energiczny, pewny siebie i chętny rywalizacji. Jest to zaledwie kilka cech, które wyróżniają mężczyznę posiadającego we krwi duże ilości testosteronu. Oprócz tego pomaga w sprawnym budowaniu masy mięśniowej i spalaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu mężczyźnie jest znacznie łatwiej osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sportowe.

A co z mężczyznami, którzy mają w swoich organizmach niski poziom testosteronu? Są oni często odczuwalnie słabsi fizycznie i nie czują silnej potrzeby rywalizowania z innymi (np. w trakcie uprawiania sportu). Warto zatem zadbać o odpowiedni poziom testosteronu, bo jego zwiększenie z użyciem suplementów może bardzo odczuwalnie poprawić stan naszego samopoczucia i pomóc w budowaniu masy mięśniowej oraz uprawianiu ulubionych dziedzin sportu.

Czy warto stosować boostery testosteronu?

Stosowanie suplementów, które zawierają testosteron przynosi wiele korzyści; nie tylko ułatwia wzrost masy mięśniowej i spalanie tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim bardzo mocno wpływa na libido i działa na sferę seksualną, zwiększając pewność siebie. Dzięki temu mężczyźni, którzy mają w organizmach testosteron na odpowiednim poziomie stają się bardziej atrakcyjni w oczach płci pięknej. Kolejna z zalet to duża łatwość przy podejmowaniu trudnych decyzji i ryzyka. Dodatkowo zwiększony poziom testosteronu ma wpływ na zagęszczenie struktury kośćca, a także wzrost siły mięśni. Wszystkie te cechy są bardzo istotne zwłaszcza w trakcie treningów, ponieważ testosteron wzmacnia mięśnie i kości, a to przekłada się na osiąganie lepszych wyników sportowych, przy ograniczeniu ryzyka potencjalnych kontuzji.