Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wielu sportowców na co dzień korzysta z dodatkowej suplementacji, wspierając tym samym swój organizm. Do najpopularniejszych suplementów dla sportowców należy białko, które zazwyczaj sprzedawane jest w formie proszku. Osoby aktywnie fizyczne cenią sobie jego liczne właściwości. Najczęściej spotykane jest białko serwatkowe, ale na rynku dostępnych jest kilka innych propozycji odżywek białkowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym się różnią.

 

Suplementacja białka — dlaczego warto

Białko jest niezbędnym makroskładnikiem zawartym w naszym pożywieniu. Buduje mięśnie, naprawia tkanki, produkuje hormony i enzymy. Daje nam siłę i energię do życia. Każdy człowiek potrzebuje go do utrzymania zdrowych kości i prawidłowej masy ciała.

 

Osoby trenujące i nie tylko często sięgają po odżywki białkowe. Odżywka sprawia, że szybko dostarczymy sobie pełnowartościowego białka. Jest świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Mimo spożywania dużych ilości białka może się okazać, że przyjmujemy go zbyt mało, aby nasze mięśnie mogły zwiększyć swoją objętość.

 

Odżywka doskonale uzupełni te braki. Możliwość wyboru ulubionego smaku sprawia, że jest ona chętnie wybierana nie tylko dla osób regularnie uprawiających sport. Produkty te sprawdzą się zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i podczas redukcji.

Białko serwatkowe — najpopularniejszy suplement białka

Suplementy białkowe są doskonałym sposobem, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość białka w diecie. Są dostępne w formie proszku lub jako batony i koktajle. Proszek można zmieszać z wodą lub mlekiem, aby zrobić koktajl, lub dodać do żywności, takiej jak owsianka lub jogurt. Najpopularniejszą formą odżywek jest białko serwatkowe.

 

Serwatka jest trawiona szybciej niż inne rodzaje białka, takie jak kazeina i białka jajeczne. Dzięki temu białko serwatkowe idealnie nadaje się do koktajli potreningowych, ponieważ dostarcza organizmowi aminokwasów potrzebnych do naprawy i wzrostu mięśni. Suplementy te są często uzupełniane zdrowymi substancjami smakowymi, co dodatkowo zwiększa walory produktu.

WPC, a WPA — różnice

WPC i WPA to dwa rodzaje odżywek białkowych, które mają podobne cechy, ale z kilkoma istotnymi różnicami. Różnica pomiędzy nimi polega na sposobie ich przetwarzania.

 

WPC, czyli koncentrat białka serwatkowego, to popularny rodzaj odżywki białkowej pochodzącej z mleka krowiego. Powstaje on w procesie mikro i ultrafiltracji, która oddziela białka od innych składników. Zawartość białka w tym produkcie wynosi zazwyczaj około 85%. Pozostała część to cukry, laktoza.

 

Suplement białkowy WPA powstaje w wyniku innowacyjnego procesu fermentacji białkowej z wykorzystaniem probiotycznych bakterii acidophilus. Dzięki zdrowym bakteriom białko zostaje pozbawione laktozy i zostaje rozłożone na peptydy.

 

Zarówno WPA białko, jak i inne suplementy wspierające aktywność fizyczną, kupisz na https://sklep.sport-max.pl/, stronie internetowej sklepu dla kulturystów Sport Max. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu i wybrania najlepszej odżywki białkowej dla siebie.