Porady, Wiedza - Siłownia

Chcąc zdobyć muskularną, wysportowaną sylwetkę, nie wystarczy czynnie uprawiać sport czy chodzić na siłownie. Ważne jest także utrzymywanie odpowiedniej diety. Dieta nie kojarzy się już tylko z odchudzaniem, ale także z przybieraniem na masie w celu zbudowania odpowiedniej masy mięśniowej.

Wielu chłopców, czy mężczyzn marzy o muskularnej sylwetce, niczym Sylvester Stallone.

Dlatego zaczyna się przygoda z siłownią oraz stosowaniem się do rygorystycznej diety. Co zrobić, by dieta była odpowiednia dla nas? Możemy udać się po poradę do dietetyka, wizyta ta jednak z pewnością uszczupli nasz budżet. Innym sposobem jest sprawdzenie w internecie i znalezienie odpowiednich kalkulatorów, na których możemy obliczyć zapotrzebowanie naszego organizmu na białko, węglowodany i tłuszcze. Następnie sprawdzając w odpowiednich tabelach dobieramy poszczególne składniki do naszych dań. Należy pamiętać, by dieta była możliwie jak najbardziej zróżnicowana.

Oczywiście nie należy zapominać o treningu, bez którego nie zbudujemy masy mięśniowej. Odpowiednie posiłki przed i po treningu pozwolą nam osiągnąć pożądane efekty w szybszym czasie. Przykładowo banany, czy miód dostarczają organizmowi potrzebnych węglowodanów, przez co dostajemy zapas energii pozwalający nam zachować siły i zwiększyć efektywność treningu.

Co daje nam dieta? Zaspokajamy zapotrzebowanie naszego organizmu plus dodajemy trochę więcej substancji odżywczych przez co budujemy nasze mięśnie przez odpowiedni trening. Warto zauważyć, że stosując odpowiednią dietę, nie musimy stosować żadnych odżywek wspomagając przyrost masy mięśniowej.

Na Internecie istnieje wiele płatnych porad dietetyków i osób uprawiających kulturystykę, którzy po konsultacjach z nami ustalą odpowiedni system treningowy oraz spowodują że nasza dieta przyniesie więcej efektów.