Wyjdź z domu

wyjazd do spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ośrodkach, do których przyjeżdża się, aby wyciszyć ciało i umysł. Mowa oczywiście o spa. Nazwa ta wywodzi się od łacińskiej sentencji:  „Sanitas per aquam", która oznacza zdrowie dzięki wodzie. Okazuje się bowiem, że już w starożytności odkryto cudowne oddziaływanie wody na nasze ciało i ducha.

 

W wielu kulturach starożytnych woda była czymś bardzo ważnym. Bowiem kąpiele w wodzie oczyszczały i pielęgnowały ciało, oraz relaksowały człowieka. Rytuały te miały więc znaczenie codzienne, ale i także posiadały wydźwięk głębszy- religijny. Woda bowiem jest symbolem oczyszczenia, odnowienia, symbolem życia i sił witalnych. Ośrodki spa oferują dużo relaksacyjnych i pielęgnujących zabiegów oczywiście z wodą w roli głównej. Ale także wykonywane są rozmaite masaże z użyciem olejków eterycznych (ich woń wpływa kojąco na człowieka).

 

Dodatkowo są też dostępne zabiegi mające na celu pielęgnację ciała za pomocą alg morskich czy błota. Pobyt w takim miejscu i skorzystanie z różnych zabiegów, powoduje wrażenie całkowitego odnowienia organizmu. Dodatkowym atutem jest fakt, że ośrodki spa położone są w spokojnej, malowniczej okolicy. Świeże powietrze ma przecież właściwości relaksujące. Wystrój wnętrz hoteli jest zaprojektowany w harmonijnym stylu. W hotelach panuje cisza i spokój, sprzyjająca odpoczynkowi i relaksacji. Nie ma więc hałasów dobiegających z dyskotek czy różnych innych imprez. To miejsce służy wyłącznie do odpoczynku, do nabrania sił witalnych. Generalnie służy do odnowienia swojej kondycji psychofizycznej. Do ośrodka spa najlepiej wybrać się z rodziną lub z przyjaciółmi. Jeżeli więc rodzice wszędzie podróżują ze swoimi dziećmi to mogą je wziąć ze sobą. Co prawda oferty zabiegów skierowane są dla dzieci powyżej 13 roku życia, jednak młodsze dzieci mogą skorzystać ze specjalnych ćwiczeń ruchowych w fitness, z masaży lub pobawić się w aquaparkach oraz w strefie zabaw pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.

Tematy:

SPA / BASEN / SAUNA / SOLARIUM