Wyjdź z domu

Czystość i higiena w SPA

SPA z języka łacińskiego oznacza „Salus per Aquam”, co w tłumaczeniu oznacza zdrowie dzięki wodzie. SPA spotkamy przede wszystkim: w klinikach, kąpieliskach, sanatoriach, salonach WELLNESS czy hotelach zdrojowych. Od lat „Salus per Aquam” cieszy się ogromną popularnością, ponieważ umożliwia klientom korzystanie ze wspaniałych: basenów, saun, różnego rodzaju masażów, kąpieli kosmetycznych, krioterapii i wielu innych dobrodziejstw.

 

Dlaczego warto korzystać ze SPA?

Jeśli prowadzisz strefę SPA i WELLNESS z pewnością masz stałych klientów, którzy regularnie odwiedzają Twój salon. Korzystanie ze SPA ma przede wszystkim działanie odżywiające, zdrowotne i odprężające. Przy dzisiejszym tempie życie i nadmiarze obowiązków, potrzebujemy dwóch, a nawet jednego dnia pełnej regeneracji. Bicze wodne, masaże gorącymi kamieniami, kąpiele błotne sprawiają, że nie tylko nasze ciało, lecz także umysł mogą odpocząć.

Co więcej, zabiegi w SPA opóźniają procesy starzenia, pomogą nam w walce z cellulitem, nadwagą czy suchością skóry. SPA oznacza dla klientów bardzo często odnalezienie harmonii psychicznej i fizycznej w stresującej oraz męczącej codzienności.

Czego oczekują klienci?

Obecnie mamy mnóstwo różnorodnych salonów, kąpielisk czy hotelów SPA. Klienci będą wybierać przede wszystkim takie, które oferują wiele zabiegów dopasowanych do ich potrzeb. Z tego względu, powodzeniem cieszyć będą się salony, w których użytkownik będzie mógł wybrać sobie zabieg nawilżający skórę czy rodzaj masażu na napięte mięśnie. Zatem oferta musi być bogata, a przede wszystkim gwarantująca klientom dostęp do najlepszych sprzętów i najnowszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Bardzo ważną kwestią w ośrodkach SPA jest nieskazitelna czystość i najwyższy poziom higieny. Skoro w swoim założeniu, SPA ma działanie uzdrawiające, korzystanie z jego dobrodziejstw powinno być również bezpieczne. Oczywistym jest fakt, że każdy hotel zdrojowy czy klinika SPA muszą spełniać wymogi sanitarne. Jednak kluczową sprawą jest dbanie o codzienną czystości i dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni i narzędzi po wizycie każdego klienta. Przykładowo, dbając o wannę z hydromasażem musimy pamiętać o zmianach flirtów czyszczących, a także ich oczyszczaniu z osadów wapiennych. Do wnętrza wanny powinniśmy używać specjalnych środków chemicznych, które będą działać przeciwbakteryjnie oraz za ich pomocą dokładnie wyczyścimy wszelkie zabrudzenia, nie uszkadzając przy tym powierzchni.

Regularne czyszczenie powierzchni użytkowych

Niezmiernie ważną kwestią przy prowadzeniu salonów SPA jest dokładne i regularne sprzątanie. Łazienki, pomieszczenia przeznaczone do wykonywania zabiegów, a także przestrzeń recepcji powinny być perfekcyjnie czyste. Z tego względu, zaleca się stosowanie sprawdzonych i skutecznych środków chemicznych, na przykład preparat do czyszczenia szyb z linii Pro Formula by Diversey. Chemikalia oraz narzędzia do sprzątanie powinny być najwyższej jakości, a przede wszystkim muszą doskonale radzić sobie z każdym typem zabrudzenia.

Tematy:

SPA / BASEN / SAUNA / SOLARIUM