Wyjdź z domu

sauna

Park wodny Kraków w swojej ofercie posiada dostęp do kilku rodzajów saun, dzięki czemu każdy gość parku wodnego znajdzie coś idealnego dla siebie. Koniecznie sprawdź jakie rodzaje saun oferuje i czemu warto z nich skorzystać!

 

rodzaje saun

 

Sauna mokra w Parku wodnym Kraków

Łaźnia morska to sauna z bardzo zdrowym mikroklimatem. Panuje w niej temperatura od 40 do 45 ̊C oraz wilgotność 100%. Ten rodzaj sauny jest polecany szczególnie tym osobom, które mają na co dzień poblem z górnymi drogami oddechowymi, cierpią z powodu astmy lub alergii. Dzięki wysokiej wilgotności przebywanie w łaźni jest o wiele przyjemniejsze i działa prozdrowotnie również na naszą skórę. Wysoka temperatura pomaga w poceniu się i pozbywaniu toksycznych związków przemiany materii. Dodatkowo łaźnia morska jest wyposażona w generator bryzy morskiej, który tworzy unikalny morski mikroklimat. Podczas relaksu w saunie morskiej inhalujemy górne drogi oddechowe, co działa leczniczo w przypadku problemów z oddychaniem. Morska bryza poprawia oddychanie, a także pomaga w przypadku zapalenia zatok. W przeciwienstwie do sauny suchej, łaźnia jest odpowiednia dla osób, które źle znoszą wysoką temperaturę. Duża wilgotność powietrza oraz generator morskiej bryzy sprawiają, że przebywanie w łaźni daje uczucie odświeżenia.

Sauna widowiskowa w Parku wodnym Kraków

Dla pełnego relaksu polecamy również leczniczą saunę widowiskową. Jest to sauna sucha, w której odbywają się saunowe ceremonie, z użyciem naturalnych aromatów i ziół. Podczas każdej z nich uczestnicy mogą inhalować się ziołowymi aromatami, podgrzewanymi na specjalnych kamieniach. Dodatkowe wrażenia węchowe oraz inhalacja sprawiają, że wizyta w saunie widowiskowej jest niezwykłym przeżyciem, a także wspaniałym relaksem dla zmysłów. Widowiskowe techniki naparzania wykonywane przez mistrza saunowych ceremonii, a także uspokajająca oprawa muzyczna stwarzają niesamowitą atmosferę i wprawiają w błogi nastrój. Podczas takiego seansu możemy rozluźnić ciało, ale również umysł, a także działać leczniczo na górne drogi oddechowe. W jednej saunie może zmieścić się nawet 80 osób. Temperatura panująca w saunie sięga od 90 do 100 ̊C, a wilgotność jest równa maksymalnie 30%.

Sauna ziołowa w Parku wodnym Kraków

Jest to sauna sucha o niższej temperaturze sięgajacej maksymalnie 70 ̊C i wilgotności 40%. Podczas seansu rozpylane są ziołowe aromaty. To wspaniałe połączenie saunowania z aromaterapią. Idealny sposób na relaks dla osób, które gorzej znoszą wysoką temperaturę, a jednocześnie pragną skorzystać z wyciszającej zmysły aromaterapii.

Infrared solny w Parku wodnym Kraków

Sauna infrared działa na zasadzie promienników podczerwieni, które wnikają w głąb skóry i ogrzewają ciało od wewnątrz. Stanowi ona wspaniałą alteratywę dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z sauny tradycyjnej. Połączenie cegieł solnych z promiennikami podczerwieni łączy saunę z grotą solną, dając wspaniałe efekty zdrowotne. Maksymalna temperatura w saunie to 50 ̊C, a wilgotność sięga 70%.

Partnerem tego artykułu jest: https://www.parkwodny.pl/saunarium/laznia-morska/