Sport i Rekreacja

Uprawianie każdego sportu jest właściwie kosztowne. Czasami koszty te są niewspółmierne do osiąganych rezultatów. Nie oznacza to jednak, że są one zupełnie wyssane z palca. W naszym kraju trenuje się wiele egzotycznych sportów, a że brak na nie chętnych, to zazwyczaj nie ma też konkurencji – stąd ustalenie wysokich kosztów. Jeszcze niedawno do egzotycznych sportów – przynajmniej w naszym kraju – można było zaliczyć grę w tenisa, która kosztowała praktycznie majątek i nie każdy mógł sobie na nią pozwolić – no chyba że miałeś „dzianych” rodziców.

Czy dziś jest podobnie? Na szczęście nie, choć w niektórych miejscowościach nadal trzeba liczyć się z niemała inwestycją – nie obejmuje to jednak całej Polski i dobrze. Poza tym tenis to czysta gra, pozbawiona agresja oraz bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, co oczywiście zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu – dla niejednej matki to ważna deklaracja. Osobiście twierdzę, że tenis jest idealnym sportem dla dzieci. Kształci je pod wieloma względami – nie tylko pod względem fizycznym. Jeżeli więc szukasz dziecku dodatkowych zajęć po szkole to warto zainteresować się właśnie tenisem ziemnym. Polecam!

Zastanawiałeś się jednak jaki wiek powinno mieć dziecko, które chce trenować i grać w tenisa? Jeżeli chcesz, by gra była traktowana całkiem serio, by dziecko brało udział w różnorakich turniejach, to najlepszym wiekiem jest wiek przedszkolny. Trenerzy często nazywają to tzw. złotym wiekiem , gdyż dziecko najlepiej się wtedy rozwija – najlepszy moment na doskonalenie sprawności fizycznej oraz motoryczności dziecka. Nie oznacza to jednak, że starsze dzieci nie mogą grać w tenisa równie dobrze, co ich młodsi odpowiednicy. Każdy ma szansę, by dobrze się bawić, szkolić się oraz zdobywać kolejne nagrody.

Jeżeli jednak chcesz, by dziecko grało dobrze, by sprawiało mu to frajdę to koniecznie poślij je na indywidualne lekcje. Być może nie są one najtańsze – wszystko zależy od miejscowości gdzie przyszło nam mieszkać, doświadczenia oraz umiejętności trenera – ale na pewno bardzo przydatne. Kilka lekcji pozwoli twojemu dziecku stanąć na nogi oraz grać na lepszym poziomie – wyrównana walka z rówieśnikami jest czymś dobrym, rozwijającym - tak twierdzi Radosław Rudnicki, właściciel szkoły tenisa w Szczecinie. Pamiętaj, że najważniejsza kwestią jest to, czy twoje dziecko czuje się dobrze, czy sprawia mu frajdę gra w tenisa. Jeżeli nie przynosi to żadnych radości, to nie ma co dziecko zmuszać do gry. Lepiej odpuścić.

 

Tematy: