Zdrowie / Ciało / Umysł

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

fot. materiały prasowe

Okres życia studenckiego wydaje się naznaczony radością i szczęściem, jednak w rzeczywistości często ma zgoła odmienny charakter. Wielu młodych ludzi stawiających swoje pierwsze kroki w świecie dorosłym czuje się samotnie, bez wsparcia oraz pod presją nadmiernej ilości obowiązków, których ciężar zdaje się przerastać ich możliwości. Niestety, ale formy wsparcia środowiskowego często nie są w stanie zaradzić takim sytuacjom, ani tym bardziej pomóc osobom dotkniętym depresją. Poniżej wskazujemy na najczęstsze przyczyny wystąpienia depresji wśród studentów, podpowiadamy także jakie symptomy mogą świadczyć o jej pojawieniu się oraz gdzie szukać profesjonalnej pomocy w takiej sytuacji.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

brzuch

Wzdęcia brzucha to problem, który może dotyczyć nawet 30% Polaków1. Jest to objaw związany z nadmierną ilością gazów w jelitach2. Zwykle pojawia się po jedzeniu, dlatego odczuwając ciągłe wzdęcia brzucha, warto przyjrzeć się swojej diecie i nawykom żywieniowym. Czasami wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w swoim życiu, aby pozbyć się tego uporczywego objawu. Dowiedz się, co na wzdęcia brzucha powinno sprawdzić się najlepiej!

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

fot. materiały prasowe

Autyzm jeszcze do niedawna był chorobą owianą wieloma legendami i mitami. Dla wielu osób oznaczał całkowite wykluczenie społeczne, dla innych był chorobą pełną niespójności i niejasnych określeń. Najwyższa pora rozwiać przynajmniej część tych wątpliwości i przedstawić bardziej nowoczesne podejście do całej choroby.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Wbrew pozorom, życie ze stomią nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z ulubionych aktywności. Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranych worków stomijnych, w ciągu dnia można niemal zapomnieć o własnej dysfunkcji. Co warto wziąć pod uwagę, kupując worek stomijny?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Kolagen na stawy jest bardzo ważnym składnikiem dla ludzkiego organizmu. Najmocniejszy kolagen na stawy to produkt, który z całą pewnością warto suplementować. Kolagen jest białkiem występującym naturalnie w naszych ścięgnach oraz kostkach. Niestety wraz z wiekiem jego ilość zaczyna się zmniejszać. W konsekwencji może to doprowadzać do różnego rodzaju chorób zwyrodnieniowych stawów. To właśnie dlatego ten suplement diety zalecany jest w szczególności seniorom oraz osobom, które narażone są na dolegliwości ze strony narządu ruchu. W jaki sposób kolagen działa na nasze stawy? Jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

fotel masujący

Fotel masujący jest świetną inwestycją w dobre samopoczucie każdego dnia oraz - przede wszystkim - zdrowie. Fotele masujące umożliwiają skorzystanie z masażu mechanicznego bez konieczności wizyty u fizjoterapeuty czy masażysty.

 

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Letnie, gorące dni potrafią dać się we znaki każdemu z nas. Złe samopoczucie, bóle głowy i nerwowość to tylko kilka z objawów zbyt małego spożycia płynów. Przeczytaj, jak walczyć z odwodnieniem i w jaki sposób butelka filtrująca Dafi może w tym pomóc.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Bezpieczne opalanie - 10 Porad

Opalenizna to znak dobrze spędzonych wakacji. Jednak jeśli już pierwszego dnia doznasz poparzenia słonecznego, okaże się, że cały urlop nie będzie udany.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Seniorzy Fitness

Aktywność fizyczna zalecana jest każdemu z nas. Dobrze dobrany trening sprawia, że możemy cieszyć się lepszą formą i konsekwentnie poprawiać swą kondycję. Ruch chroni nas przed licznymi chorobami i pozwala nam dłużej cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Nic dziwnego, że i seniorom zalecane jest uprawianie sportu.

Jaki trening może się okazać najlepszą propozycją dla osób, które mimo zaawansowanego wieku chcą żyć aktywnie?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

kwas hialuronowy

Walka z oznakami starzenia się skóry z czasem dotyka każdej kobiety. Oczywiście stosowanie kremów i peelingów jest u nas na porządku dziennym. Przychodzi jednak taki moment, kiedy to nie wystarcza i zaczynamy zastanawiać się nad zabiegami medycyny estetycznej. W walce ze zmarszczkami najbardziej pomocne może okazać się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. To bezpieczny zabieg, nie wymagający ingerencji chirurgicznej, a przede wszystkim dający natychmiastowy efekt, utrzymujący się nawet do roku czasu. Jednak decyzja wstrzyknięcia kwasu hialuronowego zawsze rodzi pytania, na które warto poszukać odpowiedzi.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zdarzają się noce, kiedy przewracamy się z boku na bok i za nic nie możemy zasnąć. Zastanawiamy się wtedy jaka może być tego przyczyna? Przecież byliśmy wcześniej śmiertelnie zmęczeni. Powodów może być wiele, ale na szczęście większość z nich możemy w prosty sposób wyeliminować. Oto kilka największych rozpraszaczy snu.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Chłoniak nie jest chorobą ani dziedziczną, ani zakaźną. Zachorować może na niego każdy. To podstępny nowotwór, który przez kilka lat może nie dawać żadnych objawów lub przybrać ostrą formę i w ciągu jednej doby znacząco zwiększyć swoją masę. Jakie są objawy chłoniaka?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Klucz do radości z życia

Piękno jest dokoła nas, lecz czasem go nie dostrzegamy. Miliony ludzi zatraca się w pesymizmie i wiedzie życie pozbawione barw, nie zdając sobie sprawy z tego, że każdy czasem doświadcza smutku i szarych dni. Nie wolno nastawiać się negatywnie do świata, gdyż prowadzić to może do depresji i chronicznego przygnębienia. Kluczową umiejętnością jest w dzisiejszym świecie bycie.. optymistą i skupienie się na dobrych aspektach wszystkiego. Nie ma bowiem rzeczy, sytuacji czy osoby złej w stu procentach. To nasz umysł nadaje wszystkiemu wartość, nieustannie poddając subiektywnym ocenom każdy fragment rzeczywistości. Nie tylko dobra kondycja fizyczna jest ważna, stan umysłu jak najbardziej - również!

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Najlepsze sposoby na bezsenność, sposób na bezsenność, porady

Bezsenność to problem coraz większej liczby osób. Pobudki w środku nocy lub późne zasypianie sprawiają, że rano jesteśmy zmęczeni i w złym humorze. Na szczęście istnieją sposoby na zlikwidowanie tego problemu

Bezsenność to zaburzenie związane z problemami w kontynuowaniu snu, zasypianiem, zbyt wczesnym budzeniem. Nieprzespane noce powodują postępujące zmęczenie i zniechęcenie. Jeśli bezsenność trwa dłużej nić 3-4 tygodnie, pojawia się drażliwość, nadciśnienie, a nawet depresja. Spada też odporność na różnego rodzaju infekcje.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

bezpieczne opalanie, typy skóry, jak dobrać faktor SPV

Wakacyjne miesiące kuszą nas wizją pięknej opalenizny przywiezionej z dalszych lub bliższych wojaży. Często chcąc do maksimum wykorzystać dni urlopu korzystamy bardzo długo z kąpieli słonecznych, sądząc, że opalanie przez niewiele dni w roku nie zaszkodzi naszej skórze.

Tymczasem prawda jest zupełnie inna - nadmiernie eksponując skórę na działanie promieni słonecznych ryzykujemy nie tylko możliwością wystąpienia bolesnych poparzeń, lecz również przyspieszamy proces starzenia się skóry a także zwiększamy ryzyko wystąpienia najbardziej złośliwego nowotworu skóry - czerniaka. Za wystąpienie uszkodzeń i chorób odpowiedzialne jest promieniowanie UV, docierające do nas wraz ze światłem słonecznym. Część jego pasma, nazywana promieniowaniem UVC, zatrzymywana jest przez warstwę ozonową atmosfery, opalanie zaś jest efektem wspólnego działania promieniowania UVB i UVA.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Ból stawu kolanowego to objaw niespecyficzny. Jego wystąpienie bywa związane zarówno z urazem, jak i wieloma procesami chorobowymi, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa czy infekcja bakteryjna. Jedną z przyczyn dolegliwości może być konflikt rzepkowo-udowy, który wynika z nadmiernego przeciążania stawu kolanowego i w przeciwieństwie do choroby zwyrodnieniowej, dotyka nawet pacjentów w młodym wieku.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

O tej dolegliwości mówi się coraz częściej. Choć zespół przewlekłego zmęczenia kojarzony jest głównie z młodymi, ambitnymi i wyjątkowo aktywnymi zawodowo osobami, określenie jego jednoznacznych przyczyn wcale nie jest tak prostym zadaniem. Naukowcy, dla których utrzymujące się przez dłuższy czas zmęczenie i komplikacje zdrowotne związane z takim stanem stały się głównym przedmiotem badań wysuwają wiele teorii. Które z nich cieszą się największą popularnością? Jakie czynniki, zdaniem badaczy, są odpowiedzialne za pojawienie się tego zespołu?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Infekcje intymne należą do chorób wstydliwych, dlatego jeszcze do niedawna z tego powodu wiele kobiet nie zgłaszało się do lekarza po pomoc. Pamiętać należy, że każdego lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, a skutki nieleczenia chorób intymnych (oprócz uciążliwych objawów), mogą doprowadzić nawet do bezpłodności.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Defibrylacja w dosłownym tłumaczeniu to po prostu zakończenie migotania komór. Jest to zabieg, który jest konieczny i może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Nadszedł dzień spodziewanej miesiączki, a krwawienia jak nie było tak nie ma? Nie denerwuj się, tylko sprawdź, co może być przyczyną braku okresu!

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Nadciśnienie tętnicze można obniżyć poprzez zmianę stylu życia. Dużą rolę odgrywa dieta bogata m.in. w owoce i warzywa. Na ciśnienie korzystnie wpłynie aktywność fizyczna, umiejętność relaksowania się i zerwanie z nałogiem nikotynowym.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Niedoczynność tarczycy jest chorobą wywołaną niedoborem hormonów produkowanych przez gruczoł tarczycowy, czyli tyroksyny i trójjodotyroniny. Jednym z objawów towarzyszących schorzeniu jest spowolniony metabolizm organizmu, co skutkuje m.in. zaparciami i przyrostem masy ciała. Z tego powodu elementami składającymi się na leczenie niedoczynności są dieta oraz ćwiczenia fizyczne.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Inhalacje są skutecznym zabiegiem leczniczym, stosowanym przy infekcjach górnych dróg oddechowych: kataru, zatok, kaszlu, astmy oraz zapalenia oskrzeli.  Polegają one na podaniu leków, ziół, soli fizjologicznej oraz olejków eterycznych w postaci aerozolu lub w formie roztworu wodnego. Inhalacje szczególnie dobrze sprawdzają się w leczeniu dzieci, gdyż podawane preparaty nie obciążają układu pokarmowego.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Kosmetyki organiczne wyróżniają się na rynku przede wszystkim swoim składem. Zrobione są z wyłącznie naturalnych produktów, które można czerpać z przyrody. Dzięki temu są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i pozwalają nam utrzymać w dobrej kondycji naszą skórę. Każdy marzy, aby jak najdłużej zachować swoje zdrowie i urodę, a z kosmetykami naturalnymi jest to naprawdę możliwe.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Jakie buty na crossfit?

Trenowanie wymagających dyscyplin sportowych to zawsze spory dylemat przy wyborze odpowiedniego wyposażenia. W tej kategorii crossfit od lat ma pozycję lidera. Mimo że na rynku pojawia się coraz więcej modeli butów przeznaczonych właśnie do treningów tego typu, osoby początkujące wciąż popełniają błędy. A błąd w tym zakresie może łączyć się z poważną kontuzją. Jak więc wybrać buty na crossfit?

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Stres towarzyszy niemal wszystkim ludziom w życiu codziennym, zarówno młodym w szkole, jak i dorosłym w pracy i w domu. Ciągły pośpiech, naglące terminy, zbyt dużo obowiązków i zajęć powodują nieustanną i stresującą walkę z czasem. Konsekwencją życia w stresie jest przemęczenie, osłabienie odporności organizmu, bezsenność a nawet choroby.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Szkła kontaktowe dzielą się na dwie grupy: soczewki jednorazowe i soczewki miesięczne. Pierwsze z nich nosi się tylko raz, a po każdym użyciu wyrzuca i zakłada nowe. Z kolei jedna para szkieł miesięcznych może być stosowana przez 30 dni. Po zdjęciu z oka przechowuje się je w specjalnym płynie do soczewek. Rodzaj szkieł kontaktowych należy dopasować do swojego stylu życia – u jednych lepiej sprawdzą się jednodniowe, u innych miesięczne.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Naturalne olejki do pielęgnacji twarzy i ciała to dobra alternatywa dla osób, które chcą w naturalny i bezpieczny sposób pielęgnować swoją skórę. Oleje można też stosować jako maski do włosów i niektóre z nich wykorzystywać w kuchni. A tym artykule umówimy najbardziej znane i cenione oleje wykorzystywane w kosmetyce.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / UmysłZabiegi kosmetyczne wykonywane jesienią to zazwyczaj zabiegi złuszczające oraz regenerujące skórę. Jesień oraz wczesna wiosna to idealny czas na podanie się zabiegom w salonie kosmetycznym. Jesienią, kiedy słońce nie jest, już tak bardzo intensywne można, poddać się zabiegom oczyszczającym, złuszczającym oraz regenerującym naszą skórę, która przesuszona po lecie wymaga intensywnego nawilżania, oraz regeneracji.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Stres – jest negatywnym odczuciem, które asystuje nam niemal zawsze. W czasach kiedy tempo naszego życia systematycznie wzrasta, a postęp cywilizacyjny poprawił, warunki życia prawie w każdej dziedzinie, stres stał się naszym nieodłącznym towarzyszem. Przyczynia się do tego duża gęstość zaludnienia, szybkie tempo życia, rywalizacja oraz szybki przepływ informacji – telefon, komputer, radio i telewizja – to największe wynalazki, bez których trudno wyobrazić sobie życie, a które nieustannie zasypują nas lawiną informacji.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

W tym sezonie na sklepowych półkach i wieszakach bez wątpienia rządziły kolory pastelowe. Polki pokochały ubrania w odcieniu beżu, mięty, błękitu, wielbłądziego brązu czy brzoskwini, ale szczególnym zainteresowaniem cieszył się bardzo jasny róż, tzw. baby pink. Nie dość, że pasuje do trwającej właśnie pory roku, to jeszcze odmładza i sprawia, że prezentujemy się dziewczęco i świeżo. Nie jesteś przekonana, czy wypada Ci zakładać ubrania tej barwy? A może masz kilka jasnoróżowych ubrań, ale nie wiesz, gdzie powinnaś je nosić? Zapoznaj się z poniższym tekstem, a dowiesz się wszystkiego na temat najmodniejszego koloru końcówki lata.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Infekcje intymne

Infekcje intymne przydarzają się kobietom stosunkowo często. Prawie każdej z nas przynajmniej raz w życiu dokuczały takie dolegliwości jak: ból, pieczenie, swędzenie okolic intymnych czy nieprzyjemne, uporczywe upławy. Jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z infekcją? Podpowiadamy, jakie objawy mogą na to wskazywać.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Są problemy z którymi musimy stykać się na co dzień. Czasami nie potrafimy sobie z nimi poradzić, czasami nawet nas one nie dotkną. Stres wywołany przez nadmiernie ciężką głowę, często sprawia że sami hiperbolizujemy owe problemy. Chwilami wystarczy czas by je zwalczyć, choć z reguły musimy użyć cięższych dział, by zrzucić z barków nadmiar myśli.

Każdy z nas ma sposób na zwalczanie tego co nas przytłacza. Jest ich tak wiele, że gdyby je spisać, encyklopedia wyglądała by nijak przy jednym z tomów opisujących odwieczną bitwę człowieka z własnym umysłem. Jedne sprawdzone, drugie owiane nutką tajemniczości, inne zapomniane i pokryte grubą warstwą kurzu. Co jednak je łączy ? Wspólny cel. Nie ważne jak mają pomóc, jak działają, w który słaby punkt uderzą, najważniejsze by podniosły nas na duchu.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Nowoczesną metodą leczenia żylaków nóg, jest zastosowanie prądu o wysokiej częstotliwości. Jest to zabieg dający doskonałe efekty, i w porównaniu do klasycznej operacji - znaczniej mniej inwazyjny. Pozwala na szybki powrót do normalnych aktywności, i jest znacznie mniej bolesny a zatem - przyjazny dla pacjenta.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zmiany jakie dokonują się w ciele kobiety w czasie ciąży sprawiają, że wiele z przyszłych matek ma kłopoty z układem pokarmowym. To nie tylko mdłości i nietolerancja niektórych smaków czy zapachów, ale także zaparcia. Przemiany w obrębie gospodarki hormonalnej oraz przemieszczenie się narządów wewnętrznych związane z rozciąganiem się macicy i wzrostem dziecka sprawiają, że często nawet prawidłowa dieta może nie gwarantować komfortu trawiennego.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Infekcje gardła w oczywisty sposób są niezbyt przyjemną sprawą. Na szczęście istnieją pewne naturalne składniki, które pomagają w ich zwalczaniu. Co więcej – pomagają również im zapobiegać! O czym mowa? O witaminach i mikroelementach.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zgrabna, wysportowana, bez zbędnych ‘boczków’ i tego całego cellulitu, z którym walczysz od kilku ładnych lat. Stylowo ubrana, zadbana, uśmiechnięta, seksowna - zupełnie inna niż Ty.

 

Porównując się do innych kobiet nie zwiększamy swoich szans. Bo przecież co z tego, że pochwalimy ją za super kieckę, opalone ciało czy też bezbłędny makijaż? Czy w ten sposób jakoś sobie pomożemy? Czy to wpłynie na nasze lepsze samopoczucie? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna i zapewne sama w myślach ją wypisałaś wielkimi literami…

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Najczęściej ranne wstawanie z łóżka jest czynnością nieprzyjemną, a przecież w ten sposób rozpoczynamy nowy dzień. Dlatego też, aby przeżyć go w radości i efektywnie pracować trzeba to zmienić. Istnieje kilka skutecznych metod na to, aby wstawać z energią. Przede wszystkim należy zmienić sposób rozumowania. To co najważniejsze mieści się w naszych głowach. Oczywiste jest, że jeśli rozpoczniemy dzień od myśli - czeka mnie okropny dzień, mam mnóstwo pracy, w dodatku pada i pewnie nie zdążę wszystkiego zrobić - to zapewne przyczyni się do takiego scenariusza.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zwykłe przeziębienie jest chorobą a raczej infekcją najbardziej rozpowszechnioną na świecie. Przenosi się drogą kropelkową. Zwykle dopada ludzi o osłabionej odporności, którzy często są podatni na sezonowe infekcje. Do sezonowej infekcji bez wątpienia zaliczyć można przeziębienia. Wzrost zachorowań notuje się już w czasie wczesnej jesieni. Wystarczy wychłodzić organizm, mieć kontakt z osobą kaszlącą by zaraz zachorować.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Czy opalanie jest zdrowe?

Gdy zbyt długo plażowaliśmy i skóra jest mocno zaczerwieniona, ulgę przyniosą nam mleczne okłady i smarowanie zaognionych miejsc kojącym preparatem.

Po powrocie do domu starannie umyjmy ciało letnią wodą, dokładnie należy spłukać drobinki piasku i resztki preparatu do opalania. Czerwoną skórę stopniowo schładzamy, strumień wody, należy ustawić tak aby nie uderzał w nas zbyt mocno. Najpierw polewajmy ciało od dołu do góry letnią wodą, potem stopniowo zmniejszajmy temperaturę, aż będzie zimna.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Słońce wady i zalety

Słońce obniża ciśnienie tętnicze krwi. Nie należy zatem unikać słońca w obawie przed zachorowaniem na raka skóry. Ryzyko jest mniejsze niż korzyści jakie daje korzystanie z uroków słonecznej pogody – informuje „BBCNews” powołując się na szkockich badaczy.

Specjaliści z Edinburgh University twierdzą, że pod wpływem promieni słonecznych wytwarzany jest w organizmie człowieka tlenek azotu obniżający ciśnienie tętniczego krwi.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Opalanie jest szkodliwe czy zdrowe?Onkolodzy ostrzegają przed czerniakiem, ale endokrynolodzy uważają, że latem nie należy przesadnie unikać słońca w obawie przed tym – przyznają - wyjątkowo groźnym rakiem skóry. Przekonują, że warto korzystać z uroków słońca, byle rozsądnie.

Onkolodzy ostrzegają, że w ostatnich 20 lat liczba zachorowań na czerniaka wzrosła w Polsce aż trzykrotnie. Co roku jest on wykrywany u 2,5-3 tys. Polaków, aż u 40 proc. chorych doprowadza do zgonu. U ludzi młodych w wieku 15-24 lat jest to najczęściej występujący nowotwór – ostrzega prof. Piotr Rutkowski z Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii w Warszawie

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zabieg metodą McKenziego

Gdy zaczyna nam dokuczać kręgosłup, najpierw sięgamy po leki przeciwzapalne. Przy silniejszym bólu szukamy pomocy u lekarzy. Tymczasem w wielu przypadkach ulgę przynoszą proste techniki terapeutyczne według metody McKenziego, dobrane przez fizjoterapeutę. W dodatku odpowiednio przeszkolony pacjent może sam radzić sobie z bólem, z wyprzedzeniem reagując na niepokojące sygnały.

Siedzący tryb życia, brak ruchu, nieprawidłowa pozycja przy komputerze, ale także wysiłek fizyczny przy pracy – to wszystko niekorzystnie wpływa na nasz kręgosłup. O tym, jak ważną rolę on odgrywa, przekonujemy się dopiero wtedy, gdy da o sobie znać. A robi to często bardzo dotkliwie, utrudniając czy wręcz uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Wtedy najczęściej ignorujemy objawy: sięgamy po tabletki, maści, a nawet zastrzyki. Gdy to nie pomaga, pozostają jeszcze klasyczne formy fizjoterapii.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Jednolite opakowania

Jednolite opakowania papierosów zmniejszają przyjemność palenia i skłaniają palaczy do zerwania z nałogiem - dowodzą opublikowane w brytyjskim czasopiśmie BMJ Open wyniki australijskiego badania. Zbadani zostali palacze w Australii, gdzie pod koniec 2012 roku wprowadzono identycznie pudełka dla wszystkich marek.

Telefoniczne badanie - pierwsze tego typu - przeprowadzono w listopadzie 2012 roku w australijskim stanie Wiktoria na grupie 536 palaczy. Był to dla kraju okres przejściowy, kiedy na rynku dostępne były jeszcze papierosy w standardowych opakowaniach oraz nowe, szaro-oliwkowe paczki opatrzone większymi ostrzeżeniami przed negatywnymi skutkami palenia nad nazwą marki i pozbawione logo producenta.

Osoby kupujące papierosy w jednolitych paczkach, czyli blisko trzy czwarte uczestników badania, zdecydowanie częściej twierdziły, że papierosy smakują im mniej niż rok wcześniej (30,6 proc.) i oceniały palenie jako mniej satysfakcjonujące (26,2 proc.).

 

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Czas bezpiecznego opalania

Wszyscy wiemy, że długie spędzanie czasu na ostrym słońcu bez użycia kremów z filtrem ochronnym jest szkodliwe dla skóry. Zagrożenie powodują promienie UV. Powinniśmy pamiętać, że kremy z filtrami przeciw promieniom UV powinniśmy stosować nie tylko na plaży, ale także spacerując czy zwiedzając miasto.

W Polsce największe promieniowanie ultrafioletowe występuje w wysokich górach - na szlakach turystycznych w Tatrach. Poziom indeksu UV w tym regionie (Dolina Pięciu Stawów lub Morskie Oko) dosięga poziomu 9.

W Polsce południowe poziom UV waha się pomiędzy 7, a 8.

Północna Polska posiada współczynnik UV 6-7.

Wyżej wymienione poziomy promieniowania UV swoje wartości mają odzwierciedlenie w średnim zachmurzeniu w danym regionie.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Odkryte stopy

Powitaj lato z piękną, szczupła sylwetką! Zachwycaj i przyciągaj uwagę mężczyzn sylwetką marzeń. Do lata pozostało jeszcze trochę czasu, wykorzystaj ten czas by uzyskać płaski brzuch i móc olśniewać innych swoim wyglądem. Nie potrzeba do tego drogich zabiegów chirurgicznych czy środków na odchudzanie. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Turbo solarium, mocne lampy – takimi hasłami solaria zachęcają do opalania. Czy jest możliwa szybka i bezpieczna opalenizna? Inspekcja Handlowa zakwestionowała 35 proc. skontrolowanych urządzeń opalających ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu promieniowania lamp.

W I kwartale 2013 roku Inspekcja Handlowa sprawdziła 103 urządzenia opalające w 66 salonach opalania, zakładach kosmetycznych, fryzjerskich, gabinetach masażu.

Najwięcej nieprawidłowości – 39 urządzeń (38 proc. skontrolowanych) - dotyczyło braku obowiązkowego ostrzeżenia przed negatywnymi dla zdrowia skutkami. Zgodnie z normą europejską, w każdym solarium powinny znaleźć się informacje: „Promieniowanie UV może powodować uszkodzenia oczu i skóry, takie jak starzenie się skóry i w konsekwencji rak skóry. Czytaj uważnie instrukcje. Noś gogle ochronne. Niektóre leki i kosmetyki mogą zwiększać wrażliwość na opalanie.”

W 36 urządzeniach (35 proc. skontrolowanych) stwierdzono przekroczony poziom promieniowania UV –nawet do 3,5 krotnego przekroczenia parametru normy, który wynosi 0,3 W/m2. W porównaniu z 2011 rokiem poprawiło się bezpieczeństwo opalających się – podczas poprzedniej kontroli z powodu przekroczenia promieniowania UV zakwestionowano 75 proc. zbadanych łóżek.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Skóra szyi i dekoltu to niemalże metryka każdej kobiety. Jest ona cienka i delikatna, a tym samym bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

O tym, że wiosna to najlepszy czas na zadbanie o odpowiednią jędrność skóry szyi i dekoltu przypomina nam portal Pragnienia Kobiet. Po długotrwałej zimie skóra jest gorzej dotleniona, zwiotczała i poszarzała. Jednak o skórę szyi dekoltu warto dbać przez cały rok, gdyż nic, tak jak jej stan, nie zdradza naszego wieku. Wynika to z faktu, iż skóra w tej okolicy posiada mało włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jej sprężystość i młody wygląd. Jest także prawie pozbawiona gruczołów łojowych, przez co nie jest dostatecznie natłuszczona, więc szybko staje się sucha i szorstka.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Oddychanie pod okiem trenerów - podsumowanie „Tygodnia Naturalnego Oddychania”

W trakcie „Tygodnia Naturalnego Oddychania” odbyło się łącznie 16 warsztatów. W trakcie trwania akcji instruktorzy jogi, fitnessu, pilatesu, life i biznes coachingu oraz psycholog udzielali wskazówek jak świadomie oddychać, aby zneutralizować stres, zrelaksować się, zmaksymalizować wyniki treningu fizycznego czy poczuć się bardziej szczęśliwym.

Nad problemem, jak opanować stres podczas rozmowy z kontrahentem, wystąpienia publicznego, udzielania wywiadu w telewizji, czy rozmowy kwalifikacyjnej pracowali uczestnicy wrocławskiej i warszawskiej edycji „Tygodnia Naturalnego Oddychania” z coachami biznesu.

Więcej…

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Śmiech to samo zdrowie

Badania naukowców potwierdzają prawdziwość tezy, że "Śmiech to zdrowie"!.

Jakie korzyści płyną z pogodnego stylu życia i uśmiechu na twarzy? Oto kilka argumentów:

Więcej…

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ