Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Oddychanie pod okiem trenerów - podsumowanie „Tygodnia Naturalnego Oddychania”

W trakcie „Tygodnia Naturalnego Oddychania” odbyło się łącznie 16 warsztatów. W trakcie trwania akcji instruktorzy jogi, fitnessu, pilatesu, life i biznes coachingu oraz psycholog udzielali wskazówek jak świadomie oddychać, aby zneutralizować stres, zrelaksować się, zmaksymalizować wyniki treningu fizycznego czy poczuć się bardziej szczęśliwym.

Nad problemem, jak opanować stres podczas rozmowy z kontrahentem, wystąpienia publicznego, udzielania wywiadu w telewizji, czy rozmowy kwalifikacyjnej pracowali uczestnicy wrocławskiej i warszawskiej edycji „Tygodnia Naturalnego Oddychania” z coachami biznesu.


„Spotkanie obfitowało w ciekawe oddechowe ćwiczenia. Wiele mówiono nt. świadomego oddechu i jego umiejętnej kontroli, niezbędnej w czasie, gdy pojawia się stres. Mimo tego, że warsztaty nie zbliżyły nikogo do rekordu bezdechu krokodyli, które potrafią między wdechem, a wydechem, wytrwać prawie godzinę, to każdy z przybyłych wypracował mapę działania, jaka może doprowadzić poprzez świadomy oddech, do znacznego wyeliminowania odczucia stresu podczas działań biznesowych.”- relacjonuje Robert Błaszczyk z Akademii Biznesu we Wrocławiu.

Jak świadomy oddech wpływa na efektywność i bezpieczeństwo treningu pokazywały instruktorki fitnessu podczas warsztatów w Warszawie i Poznaniu. Natomiast instruktorzy jogi oraz pilates z Warszawy i Krakowa pokazywali jak rozciągnąć mięśnie oraz  jak zrelaksować się   z wykorzystaniem regulacji i uspokajania oddechu.

„Na warsztatach starałem się przekazać uczestnikom cenną wiedzę na temat Pranayamy - sztuki oddechu, która jest jednym w głównych filarów jogi. W tej praktyce należy uważnie i świadomie regulować oddech i nauczyć się jego rytmu.” – relacjonuje Adam Ramonowski z Joga na Foksal.

Zaproszenia na warsztaty oddechowe można było wygrać w konkursie Akademii naturalnego oddychania organizowanego w radiu RMF FM. Warto słuchać tej stacji również 9 marca podczas audycji „Pomysł na weekend”, gdzie specjaliści „Tygodnia Naturalnego Oddychania” na żywo będą odpowiadać na pytania słuchaczy.

„Tydzień Naturalnego Oddychania odbył się w ramach akcji „Oddychaj przez nos, oddychaj lepiej”, której inicjatorem jest marka Otrivin Natural Eukaliptus. Więcej informacji na temat prawidłowego oddychania na stronie akcji:  oddychajlepiej.pl.

Partnerami akcji „Oddychaj przez nos, oddychaj lepiej” są:

Everybody Fitness Club (Warszawa); Centrum Fitness Olymp (Poznań); Joga na Foksal (Warszawa); The One Pilates Studio (Kraków); Akademia Biznesu (Wrocław), grupa TROP (Warszawa), Centrum Life Coachingu (Warszawa), Centrum Eksperesja (Trójmiasto); Kliniki Stresu (Warszawa).

 

Tematy:

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ