Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Zgrabna, wysportowana, bez zbędnych ‘boczków’ i tego całego cellulitu, z którym walczysz od kilku ładnych lat. Stylowo ubrana, zadbana, uśmiechnięta, seksowna - zupełnie inna niż Ty.

 

Porównując się do innych kobiet nie zwiększamy swoich szans. Bo przecież co z tego, że pochwalimy ją za super kieckę, opalone ciało czy też bezbłędny makijaż? Czy w ten sposób jakoś sobie pomożemy? Czy to wpłynie na nasze lepsze samopoczucie? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna i zapewne sama w myślach ją wypisałaś wielkimi literami…


My kobiety mamy przewspaniałą zdolność jaką jest wyolbrzymianie. Potrafimy zrobić wielkie „coś” z niczego, rozpętać totalną wojnę z powodu niewyrzuconych śmieci, wpaść w rozpacz i histerię w niecałe 5 minut z powodu - w sumie to nie potrzebny jest nam żaden powód. Dzięki tej nadprzyrodzonej mocy potrafimy także przemienić naszą sąsiadkę w Kasię Glinkę, czy też inną znaną gwiazdę show biznesu, która została okrzyknięta tą „idealną”. Siebie natomiast w paskudną, pomarszczoną, pryszczatą z nosem, który przysłania całą naszą twarz, grubą namiastkę kobiety.

Współczesne media, portale modowe, telewizja daje każdej z nas codziennie w kość. Jednak nie możemy zapominać, że to jak wyglądamy, jak się czujemy we własnej skórze będąc sobą zależy tylko od nas. „Wszystko zaczyna się w Twojej głowie”, więc pozbądź się z niej negatywnych, dołujących myśli. Zacznij myśleć pozytywnie! Postaw sobie cel. Zapisuj każde zdanie, każdy nowy pomysł, który przyjdzie Ci do głowy. Nie poddawaj się! Pokaż światu swoje piękno.


Po pierwsze Styl życia Przesiadujesz dniami i nocami w pracy, poziom stresu prawdopodobnie narasta z dnia na dzień, wracasz późno do domu, nie wysypiasz się, źle się odżywiasz, bo nie masz czasu na przygotowanie zdrowego posiłku? Nie masz zainteresowań, nie spotykasz się z przyjaciółmi. Czujesz się ciężka, ospała, zdenerwowana, rozdrażniona, nieszczęśliwa.

Laurel Mellin, MA, RD, dyrektor Instytutu Health Solutions, kliniczny profesor nadzwyczajny medycyny społecznej i pediatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco mówi „Radość to najbardziej skuteczny pogromca apetytu”.


Styl życia w równowadze i zadowoleniu, wyjaśnia Mellin, „pomaga wyłączyć hormony stresu, które uruchamiają apetyt. Istnieje cały szereg substancji chemicznych, które są uwalniane, podczas gdy ćwiczymy, śmiejemy się, bawimy się, tańczymy, śpiewamy, modlimy się i przytulamy”. Na poziomie biochemicznym, zauważa, że te wszystkie aspekty zdrowego, zrównoważonego stylu życia zachęcają do aktywności i hamują głód. „ Dzięki nim czujemy się dobrze i jesteśmy zdolni do tworzenia nowych zdrowych decyzji.

Zwróć także uwagę na dietę oraz wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania się. „Zdrowe jedzenie może wymagać pewnych nowych umiejętności, przyznaje Mark Hyman, dyrektor medyczny Centrum UltraWellness w Lenox, „ Musisz nauczyć się trochę o tym, jak działa Twój organizm. Musisz zadbać o to, aby jeść regularnie, nie pozwalając, aż cukier we krwi spadnie zbyt nisko, to może bardzo szybko wywołać reakcję głodu i spowodować spadek tempa metabolizmu".
Po drugie pamiętajmy - „Wszystko zaczyna się w Twojej głowie”. Seksapil to nie tylko wygląd. To wyprostowana postawa, pewność siebie, zmysłowość, kobiece ciepło. To nieuchwytne „coś”, które przesądza o atrakcyjności seksualnej.

Po trzecie Aktywność fizyczna. Każda kobieta doskonale wie, że uprawianie sportu ma wiele zalet zarówno dla zdrowia, jak i urody. Nic nie uszczęśliwia lepiej jak dobry trening, który uwolni w nas miliony endorfiny - hormonu szczęścia. Wysiłek fizyczny pomaga nam pozbyć się niepotrzebnych stresów związanych z życiem codziennym, złości, a przede wszystkim zbędnego tłuszczu w naszym ciele. Korzystając z wynalazku XX wieku, jakim jest Internet, mamy dostęp do najróżniejszych treningów o różnych stopniach zaawansowania znanych trenerów personalnych. Możemy ćwiczyć nie krępując się we własnym zaciszu swojego domu. Na rynku dostępne są także płyty z nagranymi treningami dołączane do specjalistycznych czasopism o tematyce zdrowego stylu życia, które podpowiedzą nam co robić, aby być zdrowym oraz posiadać coraz lepszą sprawność fizyczną za niewielki e pieniądze. Możemy także zapisać się do najbliższego fitness klubu, gdzie w doborze odpowiedniego treningu i diety pomogą nam wyspecjalizowani trenerzy i pracownicy.

Wraz z modą na rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia na rynku pojawiły się liczne akcesoria, dzięki którym aktywne panie mogą lepiej kontrolować swe programy treningowe. Specjalne zegarki sportowe z sekundnikami, krokomierze, liczniki na rower – dzięki tym niewielkim drobiazgom każda pani może sprawdzać swe postępy oraz obliczać, ile kalorii w trakcie treningu straciła. Urządzenia te często pozwalają na określanie ciśnienia i tętna, a jednocześnie mogą przydać się do określania swego położenia w terenie, z czego szczególnie chętnie korzystają panie lubiące piesze wędrówki.
Sklepy sportowe posiadają specjale oferty dla pań, dzięki którym każda z nich może ćwiczyć w modnych i eleganckich ubraniach dla aktywnych. Dzięki temu ćwiczenie staje się jeszcze przyjemniejsze, a kobiety mogą czuć się zawsze atrakcyjne – nawet w czasie forsownego treningu.

Po czwarte Zadbaj o siebie. Znajdź każdego dnia swoje „5 min”. Idź do porządnego fryzjera, który dobierze Ci odpowiednią fryzurę, zrób piękny manicure u kosmetyczki, zabierz swojego ukochanego na zakupy i kup to, w czym on chciałby Cię zobaczyć. Mężczyźni to wzrokowcy. Często zdarza się, że mają o wiele lepszy gust od nas. Zaufaj swojemu partnerowi choć raz, a może okazać się, iż będzie to totalny strzał w dziesiątkę. Czytaj blogi modowe, oglądaj vlogi. Dzięki temu pozyskasz o swojej sylwetce wiele cennych informacji, poznasz trendy, nauczysz się maskować niedoskonałości, eksponować to, z czego jesteś dumna. W końcu sama odnajdziesz swój własny kobiecy styl eksperymentując.

Koniec ze snującą się szarą myszką, chodzącą w rozciągniętych workowatych swetrach! Myśl pozytywne, pozbądź się tego, co Cię przytłacza i nie pozwala Ci być szczęśliwą. Nie porównuj się do innych, każda z nas jest piękna na swój sposób, każda z nas ma w sobie coś wyjątkowego.

 

Pogoda ducha - zdrowe ciało

Jeśli psyche niedomaga, z czasem ciało też zaczyna chorować. Statystyka wskazuje, że najczęściej i najciężej chorują ludzie zestresowani lub po ciężkich emocjonalnie przeżyciach.


To my nadajemy kierunek naszym myślom. Wielką sztuką jest patrzenie na świat chłonnymi oczami dociekliwego dziecka. Dostrzegania piękna w pozornej brzydocie.
Ten mały człowieczek dopiero od dorosłych uczy się co jest ładne, a co brzydkie. Narzucamy mu naszą, dorosłą interpretację świata. Od nas uczy się też narzekania i wymówek. To my narzucamy znaczenie każdemu zjawisku i sytuacji.

Ale oprócz przykrej rzeczywistości ma ono też swój pozytywny aspekt, na przykład:

- Od miesięcy jest zimno, mokro i ponuro - ale dzięki temu właściwie docenimy ciepło słońca i piękno budzącej się przyrody.

- Panujący do niedawna mróz dokuczył każdemu - ale też usunął wszelkie zalążki komarów i innych drobnoustrojów.


Jeśli uda nam się zmienić system myślenia, uzyskamy pogodę ducha, która pozwoli nam łatwiej znosić przeciwności losu. Zamiast zamartwiać się kłopotami dnia codziennego użyjemy własnej kreatywności do usuwania przeszkód z naszych ścieżek.


Prof. Tatarkiewicz twierdził że szczęście człowieka nie jest celem, a procesem. Uczmy się zatem od... dzieci, a będziemy szczęśliwi i zdrowsi.

 

Zacznij od dziś, nie czekaj na jutro. I pamiętaj: „Wszystko się zaczyna w Twojej głowie”

Tematy:

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ