Zdrowie / Uroda / Ciało / UmysłZabiegi kosmetyczne wykonywane jesienią to zazwyczaj zabiegi złuszczające oraz regenerujące skórę. Jesień oraz wczesna wiosna to idealny czas na podanie się zabiegom w salonie kosmetycznym. Jesienią, kiedy słońce nie jest, już tak bardzo intensywne można, poddać się zabiegom oczyszczającym, złuszczającym oraz regenerującym naszą skórę, która przesuszona po lecie wymaga intensywnego nawilżania, oraz regeneracji.

Decydując się na zabieg w gabinecie kosmetycznym warto zapoznać się z ofertą oraz umówić na konsultację. Doświadczony kosmetolog po ocenie stanu naszej skóry dobierze nam odpowiednie zabiegi, które będą uzupełnieniem naszej codziennej pielęgnacji. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu zabiegu w salonie kosmetycznym, warto wykonać go w seriach – efekty będą bardziej widoczne i trwałe.

Zabiegi oczyszczające (szczególnie polecane dla cery mieszanej i tłustej) wykonywane w gabinecie:

Oczyszczanie twarzy manualnie – zabieg wykonuje się ręcznie, usuwając zanieczyszczenia i wągry widoczne na twarzy. Kosmetyczka wykonuje, peeling twarzy następne, nakłada preparat, który rozmiękcza skórę oraz wzmacnia jego działanie strumieniem pary – po rozgrzaniu skóry i otwarciu porów usuwa zanieczyszczenia i zaskórniki. Po zakończeniu czyszczenia na twarz nakłady jest preparat łagodzący podrażnienia. Zabieg ten można stosować do każdego rodzaju cery z wyłączeniem cery wrażliwej i naczynkowej.

Oxybrazja – zabieg oczyszczający wykonywany za pomocą peelingu wodno -tlenowego. Zabieg wykonywany jest na zimno za pomocą tlenu sprężonego, w którym znajdują się mikrocząsteczki soli fizjologicznej. Zabieg jest łagodny i nie podrażnia skóry – polecany jest szczególnie dla skóry wrażliwej i naczynkowej z rumieniem, suchej i odwodnionej. Zabieg tam można, stosować tam gdzie inne zabiegi są, wykluczone ze względu na zbyt mocne podrażnienie skóry i inne przeciwwskazana.

Mikrodermabrazja – zabieg polegający na stopniowym mechanicznym złuszczaniu skóry aż do pożądanego efektu. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ odbywa się w zewnętrznej warstwie naskórka. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia, które posiada głowicę ścierającą pokrytą naturalnymi kryształkami diamentu (mikrodermabrazja diamentowa). Mikrodermabrazja wykonywana jest też przy użyciu w podciśnieniu sterylnych kryształów korundu, które uderzają z dużą prędkością w skórę – w ten sposób ścierane są zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka (mikrodermabrazja korundowa).

Peeling kawitacyjny – peeling ultradźwiękowy usuwający zanieczyszczenia, pryszcze, martwy naskórek oraz wygładzający zmarszczki. Do wykonania peelingu wykorzystywane jest urządzenie emitujące wibrację ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości – w skórze poddanej działaniu fal wzrasta metabolizm komórek oraz rozbijane są zwapnienia, zabieg jest bezbolesny. Peeling ten polecany jest też osobom, które posiadają cerę trądzikową.

Zabiegi oczyszczające są istotnym elementem w pielęgnacji naszej skóry, ponieważ przygotowują ją na dalsze zabiegi. Skóra oczyszczona i pozbawiona martwego naskórka lepiej i głębiej wchłonie nałożone preparaty nawilżające regenerujące i odżywcze, które mają za zadanie dostarczyć skórze dodatkową dawkę substancji aktywnych.

Zabiegi nawilżające i odżywcze dostępne w salonach kosmetycznych mają za zadanie dostarczyć skórze jak najwięcej substancji poprawiających jej elastyczność i nawilżenie. Przywracają zdrowy koloryt i blask zmęczonej słońcem skórze, która jest przesuszona i odwodniona. Zabiegi te wzmacniają naturalna barierę skóry oraz zwiększają jej zdolność do wiązania wody – w konsekwencji zostaje powstrzymane parowanie wody z naskórka poprzez utworzenia naturalnego filmu na jego powierzchni.

Zabiegi poprawiające kondycję skóry i umożliwiające wprowadzenie substancji odżywczych w głąb skóry:


Mezoterapia bezigłowa – nowoczesna nieinwazyjna meto pozwalająca wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry przy użyciu impulsów elektrycznych – impulsy elektryczne poszerzają ujścia mieszków włosowych, poprzez które dostarczane są substancje i składniki aktywne. Mezoterapia posiada szeroki zakres działania oraz jest bezbolesna i efektywna.

Mezoterapia tlenowa – innowacyjna metoda polegająca na wprowadzaniu substancji odżywczych za pomocą sprężonego tlenu. Metoda ta ma działanie dotleniające skórę oraz jest efektywna. Zabieg jest wykonywany za pomocą pistoletu ciśnieniowego, wprowadzającego składniki aktywne w głąb skóry. Metoda jest, bardzo przyjemna w odbiorze a skóra zregenerowana i wygładzona.

Innym rodzajem zabiegu bardziej inwazyjnym, ale też bardziej skutecznym oraz dającym szybkie rezultaty widoczne już po pierwszym zastosowaniu jest:


Mezoterapia mikroigłowa – zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć specjalnym urządzeniem (rolerem), które pobudzają oraz stymulują, naskórek zwiększając, jego przepuszczalność. Substancje aktywne wnikają, na odpowiednią głębokość a skóra zaczyna, się regenerować i produkować kolagen.

Mezoterapia igłowa – metoda znana i wykorzystywana od lat w medycynie. Za pomocą strzykawki z bardzo cieniutką igłą wstrzykiwane są specjalne substancje aktywne, po zabiegu stosuje się specjalny masaż, który rozprowadza składniki po skórze. Skóra po takim zabiegu jest napięta a zmarszczki wygładzone. Składniki, które zostały zaaplikowane działają jeszcze do około miesiąca – przy niskim progu wrażliwości na ból, przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający.

W gabinetach i salonach kosmetycznych wykonuje się też zabiegi złuszczające za pomocą różnego rodzaju kwasów – jest to zabieg peelingujacy i złuszczający. Kwasy polecane są na zmiany pigmentacyjne, trądzik, pojawiające się pierwsze zmarszczki, blizny oraz łojotok skóry – metoda ta może wywoływać podrażnienia i nie jest polecana dla cer naczynkowych i wrażliwych.

Nowoczesnym zabiegiem dostępnym w salonach i gabinetach kosmetycznych jest biolifting twarzy. Biolifting jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się mikroprądy stymulujące produkcję kolagenu. Zabieg poprawia, kontur i owal twarzy wygładza, zmarszczki oraz poprawia napięcie skóry. Biolifting jest zabiegiem bezbolesnym, może być wykonywany na twarzy, szyi oraz całym ciele. Zabieg można łączyć z innymi zabiegami – polecany przed ważnymi uroczystościami, na których chcemy ładnie się prezentować.

Zabiegi wykonywane w salonach mogą być idealnym uzupełnieniem naszych codziennych zabiegów pielęgnujących. Wybierając się na zabieg warto przeprowadzić konsultacje u doświadczonego kosmetologa, który oceni czy zabieg, któremu chcemy, się poddać jest, wskazany dla naszej skóry oraz połączyć naszą domową pielęgnację z tą dostępną w salonie. Zharmonizowana pielęgnacja domowa oraz zabiegi dostępne w salonie przyniosą nam szybki efekt w postaci ładnej gładkiej i zdrowej skóry.