Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

kwas hialuronowy

Walka z oznakami starzenia się skóry z czasem dotyka każdej kobiety. Oczywiście stosowanie kremów i peelingów jest u nas na porządku dziennym. Przychodzi jednak taki moment, kiedy to nie wystarcza i zaczynamy zastanawiać się nad zabiegami medycyny estetycznej. W walce ze zmarszczkami najbardziej pomocne może okazać się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. To bezpieczny zabieg, nie wymagający ingerencji chirurgicznej, a przede wszystkim dający natychmiastowy efekt, utrzymujący się nawet do roku czasu. Jednak decyzja wstrzyknięcia kwasu hialuronowego zawsze rodzi pytania, na które warto poszukać odpowiedzi.

 

Kwas hialuronowy - czyli co to tak właściwie jest?

Kwas hialuronowy- perełka kosmetologii, którą każdy z nas posiada w swojej skórze. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, a co za tym idzie - na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Brak tego środka w skórze prowadzi nie tylko do powstawania zmarszczek, ale także skóra zaczyna tracić jędrność, sprężystość i elastyczność. W takiej sytuacji wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dodajemy skórze tego, co sama w swojej naturze posiada, jednak wraz z upływem lat utraciła. Składnik ten posiada właściwości higroskopijne, czyli ma zdolność wiązania wody, która zapewni utrzymanie odpowiedniego nawilżenia tkanek. Warto tutaj zaznaczyć, że jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać niebagatelna 250 cząsteczek wody.

Kwas hialuronowy na twarz - opis zabiegu

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Miejsce zabiegowe smaruje się maścią znieczulającą. W zależności od okolicy podania tej substancji pacjent może odczuwać większy lub mniejszy dyskomfort. Następnie przystępujemy do implikowania kwasu hialuronowego w formie żelu kaniulą. Jest to specjalistyczna igła, która nie pozostawia na twarzy siniaków. Ten etap może powodować u pacjenta uczucie rozpychania pod skórą, które na szczęście bardzo szybko przechodzi. W kolejnym kroku lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje delikatny masaż skóry, aby równomiernie rozprowadzić żel.

Kwas hialuronowy na twarz - jakie daje efekty?

To chyba najczęściej zadawane pytanie w momencie, kiedy zastanawiamy się nad zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego na twarz. Zazwyczaj efekty redukcji zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym lub w innych partiach twarzy utrzymują się do około roku. Wszystko jednak zależy od wielu czynników takich jak: wiek pacjentki, metabolizm, geny, opalanie słoneczne i dbanie oraz pielęgnacja cery. Efekty aplikacji kwasu hialuronowego na twarz są widoczne niemal od razu. Skóra jest wyraźnie wygładzona i jędrniejsza. Kąciki ust są podniesione, a kontur twarzy na której pojawiły się już oznaki starzenia skóry jest wyraźnie wymodelowany.

 

Czego należy unikać po wykonaniu zabiegu kwasem hialuronowym?

  • Po wykonaniu zabiegu trzeba w sposób szczególny dbać o higienę miejsc, w których była wbijana igła - najlepiej zupełnie ich nie dotykać.
  • W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu, masaży i nie należy stosować szorstkich ręczników.
  • Pod żadnym pozorem nie wolno korzystać z sauny i solarium.
  • Dwie doby po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki.
  • Wskazane jest unikanie alkoholu i wszelkiego rodzaju używek w dniu zabiegu.
  • Nie należy stosować jakichkolwiek kosmetyków na obszar poddany zabiegowi.

Kto nie powinien wykonywać zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to przede wszystkim ciąża i karmienie piersią. Osoby w wieku poniżej 18 lat także nie mogą poddawać się tego typu zabiegowi. Nieleczona cukrzyca, aktywne infekcje, opryszczka oraz choroby układu odpornościowego również dyskwalifikują nas z zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego na twarzy. Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu lekarz prowadzący przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym pyta o przebyte choroby i stan zdrowia i na tej podstawie ocenia, czy istnieją przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

 

Gdzie wykonać zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy?

Po zapoznaniu się z tym, czym jest zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym oraz jakie są jego efekty, warto skonsultować się z dobrą kliniką medycyny estetycznej w Warszawie. Jest to miejsce, gdzie specjaliści doradzą i przeprowadzą zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego na najwyższym, profesjonalnym poziomie.ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ