Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

fotel masujący

Fotel masujący jest świetną inwestycją w dobre samopoczucie każdego dnia oraz - przede wszystkim - zdrowie. Fotele masujące umożliwiają skorzystanie z masażu mechanicznego bez konieczności wizyty u fizjoterapeuty czy masażysty.

 

Regularny masaż przyczynia się do poprawy samopoczucia, nastroju oraz kondycji mięśni. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które na co dzień odczuwają zmęczenie oraz stres- zarówno dla pracowników fizycznych, którzy na fotelach masujących mogą zregenerować się po ciężkim dniu pracy, jak i dla pracowników biurowych czy kierowców, trudniących się pracą siedzącą. Dzięki sesji z fotelem masującym po pracy ci drudzy będą mogli doskonale rozluźnić "zastane" po całym dniu przy biurku czy za kierownicą mięśnie. Fotel masujący to także idealna opcja dla sportowców- większość modeli doskonale wspiera proces rehabilitacji po potencjalnych kontuzjach czy urazach. Fotelami masującymi powinny zainteresować się także osoby ze zwyrodnieniem stawów i kości- oczywiście po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem prowadzącym.

 

Jakie są zalety foteli masujących?

Istnieje mnóstwo potwierdzonych przez ich użytkowników oraz specjalistów zalet płynących z korzystania z foteli masujących. Najczęściej wymienianym plusem jest fakt, iż fotel masujący świetnie wpływa na kondycję mięśni: dotlenia je, łagodzi napięcie oraz w dużej mierze redukuje wszelkie dolegliwości bólowe. Poza tym, fotel z funkcją masażu znacznie przyspiesza obieg krwi, a więc również umożliwia o wiele szybsze pozbycie się wszystkich toksyn z organizmu. Niektórzy użytkownicy utrzymują także, iż fotel masujący jest doskonałym rozwiązaniem dla osób dążących do polepszenia wyglądu sylwetki, jako że doskonale wspiera proces odchudzania. Dzieje się tak dlatego, iż masaż pomaga w regulowaniu metabolizmu. Warto także wspomnieć o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na samopoczucie. Masaż w fotelu pozwala na pełne odprężenie i rozluźnienie, a poza tym to świetny sposób na spędzenie kilku krótszych lub dłuższych chwil na relaksie. Nie bez powodu znaczna liczba przedsiębiorców inwestuje w fotele masujące, w trosce o relaks i zdrowie swoich podwładnych. Niektóre, bardziej zaawansowane modele, posiadają również masażer stóp- można by więc powiedzieć, iż zapewniają ulgę nie tylko plecom, ale również nogom i stopom.

Czy warto kupić własny fotel do masażu?

Kupienie fotela masującego na własny użytek ma mnóstwo zalet. Dzięki temu jednorazowemu wydatkowi zyskasz komfort zażywania masażu o wybranej porze- bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli nie dysponujesz dużą ilością wolnego czasu, gdyż większość dnia poświęcasz pracy, powinieneś zdecydowanie to rozważyć. Ten kilkuminutowy zabieg w fotelu, który posiada masujące poduszki powietrzne jest w stanie przynieść Ci dużą dozę ukojenia i rozluźnienia zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę. Każdy fotel posiada wbudowane programy automatyczne, które przewidują różny czas trwania oraz intensywność masażu. Oczywiście, możesz w pełni dostosować je do swoich upodobań. Własny fotel w domowym zaciszu właściwie posiada same zalety. Jedynym minusem może okazać się jego stosunkowo wysoka cena- szczególnie, jeśli zdecydujesz się na bardzo nowoczesny model, pełen dodatkowych funkcji, takich jak na przykład możliwość masażu stóp czy wyświetlacz najnowszej generacji lub wbudowane głośniki. Dodatkowo, sprzęt tego rodzaju potrzebuje odpowiednio dużego miejsca. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety, zdecydowanie okazuje się, iż wady te są nieszczególnie istotne.