Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Kolagen na stawy jest bardzo ważnym składnikiem dla ludzkiego organizmu. Najmocniejszy kolagen na stawy to produkt, który z całą pewnością warto suplementować. Kolagen jest białkiem występującym naturalnie w naszych ścięgnach oraz kostkach. Niestety wraz z wiekiem jego ilość zaczyna się zmniejszać. W konsekwencji może to doprowadzać do różnego rodzaju chorób zwyrodnieniowych stawów. To właśnie dlatego ten suplement diety zalecany jest w szczególności seniorom oraz osobom, które narażone są na dolegliwości ze strony narządu ruchu. W jaki sposób kolagen działa na nasze stawy? Jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt?

 

 

kolagen na stawy kolanowe

Suplementacja kolagenu - na co pomaga?

Suplementacja kolagenem jest bardzo ważna. Kolagen należy do jednego z głównych białek budulcowych naszego organizmu. Jest także najważniejszym składnikiem tkanki łącznej. Wchodzi on w skład wielu elementów ciała, takich jak na przykład chrząstki, ścięgna, więzadła, kości, skóra, mięśnie lub zęby. To właśnie kolagenowi przypisuje się właściwości lecznicze oraz prozdrowotne.

Suplement na stawy w postaci kolagenu, wzmacnia stawy oraz kości. Jego zastosowanie zwiększa bowiem integralność chrząstki, czyli elastycznej struktury, której zadaniem jest ochrona stawów. Dodatkowo produkt łagodzi także objawy już istniejących zwyrodnień. Dzięki temu redukuje powstawanie nowych zmian i przynosi ulgę w bólu. Warto zatem pamiętać, żeby oprócz stosowania witaminy D3 oraz wapnia, uzupełniać niedobór kolagenu. Regularne działanie w tym zakresie z całą pewnością pozwoli w lepszym stopniu zadbać o nasze stawy i kości.

Naturalny kolagen znajduje się również w skórze człowieka. Wraz z wiekiem, kiedy jego produkcja spada, zaczynamy borykać się z problemem pojawiających się zmarszczek oraz gorszego nawilżenia. Niedobory kolagenu uzupełnione przy zastosowaniu właściwej suplementacji, pozwolą na spowolnienie procesu starzenia się skóry, zwiększenie jej napięcia oraz gęstości, a także spłycenie zmarszczek oraz poprawę jej nawilżenia. Kolagen działa więc podobnie jak kwas hialuronowy.

Kolagen na stawy do picia stosować można w celu poprawy funkcjonowania tętnic. Jest to bowiem bardzo ważny składnik naczyń krwionośnych. Bez niego nasze żyły oraz tętnice są bardzo słabe, co w konsekwencji może prowadzić między innymi do miażdżycy.

Kolagen rybi, w proszku, tabletkach lub płynie - co wybrać?

Na rynku znaleźć można kolagen w rozmaitych formach. Preparaty zwierające kolagen nabyć można w postaci tabletek, proszku oraz w płynie. Jednak różnice nie dotyczą wyłącznie formy podania suplementu. Odmienne może być bowiem także pochodzenie kolagenu. Spotkać można zatem kolagen rybi, jak i bydlęcy lub wieprzowy. Jeśli zmagamy się z różnego rodzaju dolegliwościami kostno-stawowymi, zalecany jest właśnie kolagen rybi. Swoją budową jest on bowiem najbardziej zbliżony do ludzkiego.

Dobrze dobrany suplement diety

Najmocniejszy kolagen na stawy to taki, którego działanie będzie skuteczne. Dlatego decydując się na konkretne rozwiązania, należy sięgać po to co działa i dobrze się sprawdza. Bardzo ważna jest odpowiednio dobrana dawka. Szacuje się, iż powinna ona wynosić między 8 - 12 g dziennie. Dodatkowo produkt może zostać wzbogacony za pomocą witaminy C lub kwasu hialuronowego, ponieważ składniki te zwiększają jego syntezę. Jeśli produkt wykorzystywany będzie przez nas do wygładzenia skóry oraz spłycenia zmarszczek, wówczas można przyjmować mniejszą dawkę, która wynosi od 2 - 5 g dziennie.

Kolagen naturalny musi być właściwie uzupełniany w postaci suplementacji. Kolagen morski zawiera wysoką ilość aminokwasów. Kolagen typu II występuje w chrząstkach stawowych. Dodatkowa suplementacja kolagenu jest bardzo ważna dla takich elementów, jak stawy kolanowe lub prawidłowa ruchomość stawów.

Wysokiej jakości kolagen do picia Flexus

Marka Flexus oferuje doskonałej jakości produkty, które w korzystny sposób oddziałują na stawy oraz cały narząd ruchu. Jak wzmocnić stawy kolanowe? Warto zdecydować się na produkt marki Flexus dostępny w postaci wygodnych do zastosowania kapsułek. W składzie tabletki znaleźć można kolagen typu II, kwas hialuronowy oraz witaminę C. Wysokie stężenie składników przekłada się na bardzo wysoką skuteczność preparatu. Bardzo interesującą alternatywą jest także Flexus Shots. To silne wsparcie dla wszystkich osób, które nie preferują połykania tabletek. Produkt dostępny jest w fiolce, w której zawarte zostało 10 ml płynu. Regularne stosowanie gwarantuje prawidłową produkcję kolagenu, który niezbędny jest dla właściwego funkcjonowania kości oraz chrząstek. W składzie każdej fiolki zawarty jest również kwas hialuronowy, witamina C oraz D, a także siarczan glukozaminy i chondroityny. Produkt przyjmuje się w szybki i wygodny sposób, Zawartość fiolki po uprzednim wstrząśnięciu, należy rozpuścić w połowie szklanki wody.

Suplementy marki Flexus polecane są dla każdego. W szczególności ich działanie zostanie docenione przez osoby aktywne i uprawiające sporty. To właśnie ta grupa odbiorców narażona jest na urazy narządu ruchu, dlatego musi zadbać o to, by kości, stawy oraz chrząstki znajdowały się w jak najlepszej kondycji.