Kosmetyki

Nivea

Wszystkie produkty Nivea do pielęgnacji twarzy i ciała zyskają w najbliższym czasie zmienione opakowania, podobne do charakterystycznego niebieskiego pudełka kremu tej marki. Koncern Beiersdorf, producent kosmetyków Nivea, chce w ten sposób zwiększyć ich rozpoznawalność i spójność.

Niebieskie pudełko kremu Nivea zostało wykorzystane jako logo w nowych opakowaniach produktów tej marki oraz jako inspiracja do ich zaokrąglonych kształtów. Opakowania mają też okrągłe wieczko z pochyłością i wypukłym logotypem.

- Nowy język komunikacji Nivea został stworzony od podstaw, aby jeszcze przed otwarciem opakowania stanowił dla konsumentów namacalny wyraz wartości naszej marki, takich jak pielęgnacja skóry, zaufanie i ekspertyza. Musimy zapewnić, by tożsamość marki odzwierciedlała te wartości, a jednym z elementów tej tożsamości jest nasze wzornictwo produktowe - przekonuje Ralph Gusko, członek zarządu Beiersdorf ds. marek i łańcucha dostaw. - Około dwóch trzecich wszystkich decyzji zakupowych jest podejmowanych przy półce. Wysoka rozpoznawalność nowego języka komunikacji Nivea ułatwi konsumentom na całym świecie odnalezienie poszukiwanych produktów naszej marki - dodaje Gusko.


Przy przygotowywaniu nowych opakowań Nivea, Beiersdorf współpracował ze znanym projektantem Yvesem Béharem. - W przeciwieństwie do wielu innych marek związanych z pielęgnacją skóry, NIVEA nie jest ukierunkowana na określoną kulturę, płeć, czy grupę wiekową - zauważył Béhar.

Nowe opakowania produktów Nivea pojawiły się na polskim rynku z początkiem br. i będą wprowadzane stopniowo najpóźniej do końca roku. W pierwszej kolejności zmienią się opakowania kosmetyków do pielęgnacji ciała.

 

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ