Kosmetyki

Żaden mężczyzna nie lubi uczucia spierzchnięcia czy pieczenia skóry. Codzienne golenie oprócz tych nieprzyjemności funduje nam jeszcze zaczerwienienie. Skoro mężczyźni nie mogą przestać całkowicie się golić, należy zastanowić się nad innym pytaniem. Jak można przynieść ulgę skórze po goleniu? Bardzo ważną rolę odgrywają odpowiednie kosmetyki stosowane podczas golenia jak i po jego zakończeniu. Stosowanie kosmetyków dla mężczyzn, takich jak woda po goleniu nawilży i ukoi podrażnioną skórę.

 

Działanie wody po goleniu

Woda po goleniu pełni głównie rolę środka antyseptycznego oraz antybakteryjnego. Użyta zaraz po goleniu ma silne działanie kojące, przyrównywane niekiedy do efektu kostki lodu czy nawet do efektu gaśnicy – chłodzi i zmniejsza pieczenie. Składniki takie jak rumianek, prowitamina B5 czy jony srebra, mają za zadanie chronić przed podrażnieniami, orzeźwiają i pielęgnują skórę oraz regenerują uszkodzony naskórek. Dzięki użyciu wody po goleniu skóra cieszy się zdrowym i świeżym wyglądem.

Kiedy stosować wodę po goleniu a kiedy nie?

Wodę po goleniu należy obficie nanieść na skórę bezpośrednio po każdym goleniu. Zastosowanie jej w późniejszym czasie nie ma sensu. Są jednak sytuacje kiedy nie powinno się jej używać. Jeśli skóra jest wrażliwa i źle znosi golenie, stosowanie wody po goleniu nie jest wskazane. Zawarty w niej alkohol mógłby ją dodatkowo podrażnić. W takich wypadkach, polecane są łagodniejsze kosmetyki.

Jaką wodę po goleniu wybrać?

Musimy pamiętać, że woda po goleniu to nie tylko alkohol, który działa antybakteryjnie. Odpowiednia woda po goleniu powinna zawierać wiele cennych dla podrażnionej skóry składników. Szczególnie ważna jest zawartość prowitaminy B5 oraz rumianku. Dużą rolę odgrywają też wspomniane wcześniej jony srebra. Im więcej substancji kojących i regulujących, tym szybciej nasza skóra odzyska wspaniały wygląd. Zanim kupisz wodę dla siebie, koniecznie przyjrzyj się jej składowi. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej wody po goleniu odwiedź tą stronę http://www.niveamen.pl/produkty/Woda-po-goleniu-Silver-Protect. Wybór odpowiedniej wody po goleniu to gwarancja zdrowej skóry. Dlatego właśnie nie powinniśmy sięgać po pierwszą lepszą stojącą na sklepowej półce.