Kosmetyki

W dobie mody na zakupy online większość biznesów postanowiła otworzyć się na nowe możliwości i postanowiła spróbować swoich sił w Internecie, gdzie wszystko jest możliwe. Drogerie internetowe powstały stosunkowo niedawno, dlatego nie zdobyły jeszcze aż takiej popularności wśród ludzi, jak na przykład sklepy obuwnicze. Z czego to wynika i czy mają one w przyszłości szansę na zdobycie większej popularności?

„Kosmetyki powinno wybierać się ostrożnie”

To pewnie jedno pierwsze z usłyszanych zdań od mamy podczas pierwszych wspólnych zakupów kosmetycznych. Dla młodej dziewczynki to właśnie matka jest wzorem do naśladowania, a ona niestety nie wychowywała się z Internetem, dlatego też trudniej jest jej zaufać sprzedawcom online takim jak drogerie internetowe. Dla typowej mamy ważne jest to, aby wcześniej dotknąć produktu, obejrzeć opakowanie ze wszystkich stron, a następnie udać się do kasy. Przełamanie tego sposobu myślenia może być nie małym wyzwaniem dla osób odpowiedzialnych za stronę marketingową marek, jednak przyszłość maluje się w jasnych barwach, ponieważ najmłodsze pokolenie nie znające świata bez Internetu właśnie wkracza w dorosłość.

Produkty najczęściej wybierane

W drogeriach internetowych najczęściej zamawianymi produktami są zdecydowanie perfumy i zestawy do kąpieli. Klienci ufają, że te produkty, które zamówili nie mogą wyrządzić uszczerbku na ich zdrowiu, nawet jeśli nie obejrzeli opakowania w sklepie. Czynnikiem decydującym o tym, czy wyżej wymienione produkty kupi się w Internecie czy w placówkach stacjonarnym jest ich cena. W drogeriach stacjonarnych za dany produkt płaci się o wiele więcej, niż kupując dokładnie to samo drogą internetową. To składnia coraz większe grono ludzi ku przekonaniu się, że drogerie internetowe nie są aż takie złe. Dodatkowym udogodnieniem jest dostawa zamówienia pod same drzwi mieszkania. Jest to niesamowicie ważne dla osób o szybkim tempie życia, które nie mają czasu, a niekiedy ochoty, na chodzenie na zakupy i przynoszenie ich sobie do domu.

Ciekawostki z magazynu

Niewiele osób wie ale drogerie internetowe posiadają bogatszy asortyment od tych stacjonarnych. W ich ofercie można znaleźć produkty, których już dawno nie ma na półkach sklepowych ale wciąż jest na nie popyt. Zamówienie, wbrew krążącej opinii, wcale nie dociera do drzwi po dwóch tygodniach. Najczęściej dzieje się to w okresie do 5 dni roboczych, o ile produkt nie jest ściągany z innego kraju niż Polska. Podczas zamawiania z drogerii internetowych należy zachować jednak ostrożność. Nie wszystkie platformy są sprawdzone, dlatego przed zapłatą za towar lepiej jest zrobić drobne rozeznanie w internetowych opiniach klientów dotyczących danej drogerii internetowej. Jeśli większość z nich jest napisana w negatywnym tonie, może warto jest się zastanowić nad wyborem innej?

Internetowe odziały stacjonarne

Czyli zamawianie kosmetyków znanej drogerii przez Internet. Brzmi to zabawnie ale bardzo często zdarza się tak, że ten sam produkt, w tym samym czasie jest dostępny w normalnej cenie w sklepie, natomiast w Internecie jest on przeceniony. Mnóstwo znanych marek stosuje taki zabieg, jednak wiedzą o tym tylko te osoby, które śledzą ich fanpage na portalach społecznościowych. Słowem podsumowania, drogerie internetowe mają przed sobą ciekawą przyszłość, ponieważ coraz więcej ludzi przekonuje się do robienia zakupów online. Brak kolejek, większy asortyment, możliwość porównaniu wielu produktów na raz bez konieczności wychodzenia z domu, a do tego otrzymanie zamówionego towaru pod drzwi stanowi zdecydowanie na korzyść tego biznesu.

Tematy: