Odzież, Sprzęt, Moda

Mankamenty figury przytrafiają się każdemu i nie ma powodów, aby się tym szczególnie przejmować. O ile nie cierpimy na chorobliwą otyłość, to z pewnością możemy pomóc swojej sylwetce i zastosować kilka trików, które skutecznie odciągną uwagę od tych mniej korzystnych elementów naszej urody.

Ubrania dla puszystych


Wydłużanie nóg

Najskuteczniej wysmuklają ciało wysokie obcasy. Najlepiej, jeżeli będą zbliżone kolorem do noszonych w danej chwili rajstop, dzięki czemu nie będą się odznaczać i optycznie wydłużą nogę.

Podwyższony obcas wymusza na nas prawidłową postawę, przez co całe nasze ciało prostuje się, a chód nabiera sprężystości. Pamiętajmy, aby unikać cienkich szpilek- te zostawmy filigranowym paniom. Równie niewskazane są buty wiązane wokół kostki i niskie kozaczki, które drastycznie skracają nasze nogi. Podobną krzywdę robią rybaczki i legginsy typu 3.

 

Optyczne wyszczuplanie
Ubrania dla puszystych często są szyte z tkanin pionowo prążkowanych. Pionowe paski wyszczuplają i optycznie zwężają sylwetkę. Dobrym sposobem na uzyskanie ładnej figury są sukienki, bluzki, lub tuniki odcięte pod biustem np.: za pomocą szerokiego paska. Taki zabieg uwydatni talię i wydłuży dolne partie ciała. Ostatnio na topie są ubrania dla puszystych powstałe ze złączenia bieli i odcieni granatu- biała tkanina wyznacza kształt klepsydry, a ciemna uwydatnia talię oraz zmniejsza biodra. Takie sukienki szczególnie przypadły do gustu Kate Winslet.

 

Szerokie ramiona
Zbyt masywne ręce i ramiona najlepiej będą prezentowały się pod zwiewnymi, opadającymi rękawkami. Unikajmy bluzek na ramiączkach i bezrękawników, a także poduszek i bufek. Wszelkiego rodzaju falbanki i zakładki są idealne dla szczupłych, wątłych kobiet, które muszą nieco poszerzyć ramiona, aby wyrównać w ten sposób dysonans między górną, a dolną częścią ciała. Częstym błędem producentów ubrań dla puszystych jest właśnie wszywanie poduszek, które wyglądają kuriozalnie i przywodzą na myśl seriale z lat osiemdziesiątych.

 

Najważniejszy umiar
Każdy z nas wie, że „mniej znaczy więcej”. Zgodnie z tym porzekadłem nie obwieszajmy się niezliczoną ilością biżuterii. Nadmiar błyskotek, masywne bransolety, duże wisiory potrafią wręcz podkreślić nadmiar kilogramów. Okrągła buzia będzie wyglądać na szczuplejszą, jeżeli założymy cienkie, długie kolczyki. Unikajmy dużych kółek, które są przeznaczone dla kobiet o długich szyjach. Paski, których używamy do podkreślenia talii powinny być w ciemnej tonacji i w żadnym wypadku nie mogą posiadać połyskujących elementów, które przyciągają uwagę w „problematyczne rejony”. Panie, które zaopatrują się w sklepach z ubraniami dla puszystych powinny jak ognia unikać obszernych toreb z grubymi paskami i klamrami. Takie dodatki niestety obciążają optycznie sylwetkę i sprawiają, że wyglądamy na dużo większe, niż w rzeczywistości.

 

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ