Odzież, Sprzęt, Moda

Moda jest zmienna. Każdy trend może przetrwać przez wiele lat, albo może też bardzo szybko się zakończyć. Podobnie jest z obuwiem sportowym. Wszyscy producenci produkują regularnie nowe modele poszczególnych butów starając się jak najlepiej trafić w gusta klientów. Jak do tej pory na rynku obuwia sportowego wyróżniają się Nike Air Maxy. Buty te podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Czy słusznie?

 

Historia Air Maxów

Historia Air Maxów zaczyna się w latach 80 ubiegłego wieku, kiedy to przedstawiciele firmy Nike postanowili zrewolucjonizować rynek obuwia sportowego. Jedna z największych obecnie firm na świecie, nie miała wtedy tak dobrej passy. Dlatego potrzebowali stworzyć coś, czego jeszcze żaden inny producent obuwia nie pokazał. Postanowili więc pokazać, jak od środka wygląda system, który ma amortyzować buty, uwzględniając jego estetyczne walory. Inspiracją do tego stał się jeden z najnowocześniejszych biurowców mieszczących się we Francji, w którego przezroczystych ścianach można było zobaczyć wszystkie instalacje. Tak oto powstały buty z okienkiem, które od dnia premiery przyciągają do sklepów tysiące klientów.

 

Stworzone dla wygody

Docelowo Air Maxy zostały stworzone jako buty do biegania. Dlatego też firmie Nike zależało na tym, aby buty były wygodne. Kultowa obecnie poduszka gazowa, która jest umiejscowiona pod piętą ma na celu amortyzowanie energii wytworzonej podczas uderzania piętą. Dzięki odpowiednio grubiej podeszwie i systemowi Air Max chronione są przed urazami kości i stawy. Jednak nie tylko amortyzacja miała stanowić o wygodzie. Bardzo długo szukano materiałów, które pozwolą stworzyć odpowiednio lekką konstrukcję. Dodatkowo w cholewce użyto specjalnej, oddychającej siateczki, która umożliwia swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu nadmiar wilgoci jest odprowadzany z butów, a stopa się nie przegrzewa.Modele Air Max: http://e-sporting.pl/buty-nike-air-max,39,4142

 

Moda i design

Przedstawiciele Nike’a wiedzieli także, że sama konstrukcja nie wystarczy, aby przyciągnąć wzrok. Dlatego też postawiono na unikalny design. Początkowo samo okienko, przez które była widoczna poduszka gazowa, stanowiło punkt przyciągający wzrok. Jednak dla ich uatrakcyjnienia postawiono także na unikalne połączenie wzorów i kolorów. Początkowo dominowały w wyglądzie dwa kolory, z których jeden pokrywał większą część buta, a drugi stanowił dodatek. Ten właśnie dodatek w latach 80 i 90 zazwyczaj był w neonowych i jaskrawych barwach. Dzięki temu buty zyskiwały futurystyczny styl. Obecnie wyraziste kolory nadal są znakiem rozpoznawczym butów Nike Air Max, jednak jest też coraz więcej modeli, które pokryte są różnorodnymi wzorami. Szczególnie że największe gwiazdy zamawiają spersonalizowane wersje.

 

Air Maxy są trendy!

Moda na Air Maxy zatoczyła bardzo szerokie kręgi. O ich popularności świadczyć może fakt, że nie tylko amatorzy zaczęli masowo szturmować sklepy Nike’a aby zakupić wymarzoną parę. Mani na Air Maxy uległy także gwiazdy muzyki, filmu oraz sportu. Jako że początkowo miały być przeznaczone do biegania, to wielu sportowców nosiło ten model podczas zawodów czy treningów. Trend ten nadal pozostał. Nike Air Maxy noszą między innymi koszykarz Lemar Odom czy Vince Carter. Jednak ich wygoda spowodowała, że noszą je nie tylko podczas meczów czy treningów, lecz także w czasie wolnym. Przykład z nich biorą też gwiazdy kina i muzyki. Nick Carter, wokalista znany z boysbandu Backstreet Boys, Eminem, Rita Ora czy Kanye West często są fotografowani przez paparazzi w Nike Air Maxach podczas prób do koncertów. Modzie na Air Maxy uległ także prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.


Jak widać Nike Air Maxy nosza wszyscy. Bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Trzeba przyznać, że buty te wyróżniają się spośród innych dostępnych na rynku nie tylko za sprawą rewolucyjnego systemu amortyzacyjnemu, lecz także za sprawą designu. Można ja zakupić w wielu wzorach i kolorach dzięki czemu pozwalają wyrazić indywidualny styl ich właściciela i stają się ciekawym elementem sportowych stylizacji. Wszystkie rodzaje air maxów dostępne są na e-sporting.pl

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ