Odzież, Sprzęt, Moda

Kiedy myślimy o bieliźnie, to w naszej wyobraźni kreują się obrazy przede wszystkim damskiej bielizny – biustonosze, różne rodzaje majtek, pończochy. Z reguły wyobrażamy sobie te seksowne, zmysłowe i lekkie fasony na pięknych i zgrabnych kobietach. To myślenie typowo stereotypowe, narzucone przez reklamy damskiej bielizny, które możemy oglądać wszędzie i bez żadnej cenzury. Faktem jednak jest, że bieliznę noszą wszyscy – kobiety i mężczyźni, osoby grube i chude, seksowne i nieseksowne, zakonnice i księża – wszyscy. Jest to rodzaj ubioru, który jest najbliżej naszego ciała i ma chronić te jego elementy, które stanowią dla nas największą intymność. Ponieważ zarówno kobiety jak i mężczyźni wiedzą prawie wszystko o bieliźnie damskiej, zajmijmy się bielizną męską, która stanowi już znacznie większe tabu – zwłaszcza chyba pod kątem nazewnictwa.

 

Jakie mamy rodzaje bielizny męskiej?

Wśród majtek wyróżnić można przynajmniej pięć ich rodzajów. Najbardziej popularnym i chyba najczęściej wybieranym modelem są tak zwane luźne bokserki. Cechą charakterystyczną luźnych bokserek jest to, że wyglądają jak luźne hawajskie spodenki, tylko, że ze znacznie krótszą nogawką. Dzisiaj ta bielizna męska, a właściwie jej rodzaj kojarzony jest głównie z młodymi i modnymi chłopakami – mężczyznami. Inwestują oni krocie w firmowe luźne bokserki tylko po to, by spod ich opuszczonych spodni wystawała gumka z wyszytym czy wydrukowanym logo producenta bądź charakterystyczny wzór, kojarzony z tym, a nie innym producentem. Sami mężczyźni, abstrahując już od mody, uwielbiają ten właśnie typ bielizny za to, że jest luźny, oddychający, a co najważniejsze nie uciska.

 

Warto sprawdzić: bielizna męska Brubeck

Bielizna dla mężczyzn to jednak nie tylko luźne bokserki. Zgodnie z zasadą przeciwstawności, mamy także obcisłe bokserki. Tutaj długość nogawek pozostaje bez zmian, zmienia się tylko ilość zużytego do ich uszycia materiału i jego rodzaj. Tak jak luźne bokserki z reguły szyte są z czystej bawełny, tak obcisłe bokserki mają domieszkę streczu lub jakiejś wiskozy – wszystko po to, by lepiej przylegały i dopasowywały się do kształtu ciała. Ta bielizna męska także umożliwia jej ekspozycję spod nieco opuszczonych spodni, tak więc tutaj także bardzo mile widziani są znani producenci czy charakterystyczne wzorki. Jak wynika z różnych ankiet przeprowadzanych wśród pań na temat ich ulubionego rodzaju majtek u mężczyzn, zdecydowanie ten rodzaj przebija wszystkie pozostałe. Obcisłe bokserki idealnie podkreślają zdaniem kobiet wszystkie męskie walory skrywane pod tą częścią bielizny.

 

Mniej lubianym typem męskiej bielizny są tak zwane zapaśniczki, choć chyba najbardziej przypominają kształtem damskie figi. Charakterystyczne wycięcie i kształt, obcisłość. Ten rodzaj męskiej bielizny szczególne triumfy święcił w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Można skojarzyć wiele filmów zrobionych w tamtych właśnie czasach, w których bohaterowie nosili właśnie takie zapaśniczki. Do dziś ten typ wykorzystywany jest głównie przez sportowców – na przykład pływaków. Nie krępują ruchów, są obcisłe, nie mają zbyt dużo materiału, który mógłby stwarzać jakieś opory podczas pływania. Panie niespecjalnie lubią, kiedy mężczyźni zakładają taki strój. Bielizna dla mężczyzn tego typu kojarzy się im głównie z podstarzałymi panami i… generalnie właściwie tylko z tym. Jednym słowem - zapaśniczki nie rozbudzają żeńskiej wyobraźni seksualnej.

 

Slipki – obok bokserek, to najchętniej wybierany przez panów typ bielizny. Jest czymś prawie takim samym jak opisane wcześniej zapaśniczki, ale slipki są znacznie bardziej wycięte i mają niższy niż zapaśniczki stan. Slipki, podobnie jak obcisłe bokserki należą do ulubionych przez kobiety rodzajów bielizny noszonej przez mężczyzn.

Ostatnim typem męskiej bielizny są stringi. Jak stringi wyglądają? Chyba każdy wie. Jak stringi wyglądają na mężczyźnie? To zdecydowanie propozycja dla tych najbardziej wyzwolonych i na pewno odważnych panów. Pojęcie bielizna dla mężczyzn nie kojarzy się typowo ze stringami, więc póki co jest to najrzadziej wybierany wariant majtek przez panów.

Modini.pl - Elegancka bielizna i odzież dla mężczyzn

 

Galeria zdjęć:

 

 

 

 

 


ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ