Odzież, Sprzęt, Moda

Spódniczki do tenisaTenis, mimo rosnącej popularności, nadal ma sławę sportu elitarnego, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki strój zakładamy, by w niego zagrać. Zwłaszcza panie, które grają w tenisa, mogą szczególnie wykazać się pomysłowością i fantazją w doborze stroju, nie odchodząc przy tym od klasyki. W sklepach mamy obecnie mnóstwo ubrań sportowych do wyboru. Największe marki projektują linie odzieży przeznaczone specjalnie dla tenisistek. I warto korzystać z ich propozycji, jednocześnie pamiętając o kilku zasadach.

Spódniczka czy spodenki?

O ile wybór górnej części stroju jest dość prosty, bo wybieramy zwykle jedynie między długością rękawka koszulki czy topu, o tyle w przypadku dolnej części pojawia się dylemat: spodenki czy spódniczka? Panie, które lubią wyglądać dobrze i kobieco na korcie, które cenią sobie pełną swobodę ruchów, z pewnością wybiorą spódniczki. Na rynku dostępne są proste, sportowe spódniczki mini, jak i bardziej tradycyjne spódniczki plisowane, które przypominają stroje debiutujące w latach 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy odważyły się pokazywać podczas gry kolana.

Jaką spódniczkę do tenisa wybrać?

Niezależnie od tego, jakiego producenta ubrań preferujemy, postarajmy się wybierać spódniczki w jasnych kolorach (podczas godzin spędzonych na korcie słońce może dawać się we znaki) i wykonane, wbrew pozorom, nie z naturalnych, a syntetycznych materiałów. Nowoczesne materiały syntetyczne pozwalają skórze oddychać, umożliwiają przepływ powietrza oraz odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Nie jest więc możliwe, by się w nich spocić i przegrzać. Mit syntetycznych, duszących materiałów może więc odejść w niepamięć.

Nieodmiennie ciekawe propozycje dla tenisistek ma marka Nike. Wbudowane szorty, siateczka wentylująca, miejsce na piłkę – Nike do swoich strojów podchodzi bardzo praktycznie. Jednak mimo tego że są one bardzo funkcjonalne, wyglądają też kobieco i atrakcyjnie – wystarczy spojrzeć choćby na spódniczkę Woven Pleated czy Victory Skirt. Uwagę zwracają też kolory, w których dostępne są poszczególne modele: nasze typy to głęboka, krwista czerwień oraz królewski błękit i turkus.

Ciekawe propozycje spódniczek do tenisa przygotował również Adidas. Szczególnie popularne są modele powstałe we współpracy ze Stellą McCartney. Są one nie tylko wygodne i wykonane z materiałów o wysokich parametrach technicznych, ale także prezentują się bardzo oryginalnie i z pewnością pozwolą wyróżnić się na korcie. Spodobają się wszystkim indywidualistkom. Za to panie, które chcą podkreślić dziewczęcą stronę swojej natury, powinny zerknąć na spódniczkę Adidas Roland Garros Y-3 Sport, która ozdobiona jest marszczeniami i falbanami.

Ładne modele można znaleźć także w kolekcjach firm Asics, Babolat, czy Head. Na pewno warto dać sobie czas na poszukiwania. Po więcej inspiracji zapraszamy tutaj: www.sportclub.com.pl/pol_m_Tenis-damski_Spodniczki-i-spodenki-tenisowe-17244.html.