Odzież, Sprzęt, Moda

Jeśli zdecydowałaś się na trenowanie pływania albo na uprawianie innej aktywności w wodzie, na pewno zyskają na tym Twoje zdrowie oraz kondycja. Teraz zadbaj o to, by Twój trening był komfortowy i efektywny. Dowiedz się, jak wybrać kostium kąpielowy jednoczęściowy, by nie tylko był wygodny i idealnie dopasowany, ale również posłużył Ci przez długi czas.

Trening pływacki – dlaczego musisz wybrać strój jednoczęściowy?

Stroje kąpielowe jednoczęściowe dla pływaczek są wyborem znacznie lepszym niż kostiumy dwuczęściowe. Wyraźnie stabilniej trzymają się na ciele, a także nadają ciału nieco bardziej hydrodynamiczną sylwetkę. To wszystko sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, a ruchy w wodzie nie są w żaden sposób skrępowane.

Wybierz odpowiedni krój kostiumu

Producenci strojów kąpielowych jednoczęściowych wychodzą dzisiaj naprzeciw oczekiwaniom pływaczek. Proponują bardzo zróżnicowaną ofertę krojów, które są dopasowane do różnych typów sylwetki kobiecego ciała. Dobór odpowiedniego fasonu nie tylko gwarantuje pełną swobodę wykonywania ruchów, ale również daje komfort psychiczny. Prawidłowo dobrany kostium podkreśla bowiem wszystkie zalety sylwetki oraz tuszuje jej ewentualne mankamenty. Na jakie aspekty stroju kąpielowego jednoczęściowego zwracać uwagę podczas wyboru?

  • Ramiączka – szersze ramiączka bardzo dobrze utrzymują kostium na ciele, szczególnie u pań, które mają bardziej obfity biust. Stroje z szerszymi ramiączkami chętnie wybierają kobiety, które intensywnie trenują pływanie. Węższe ramiączka zdają egzamin u pływaczek z mniejszym biustem oraz w czasie rekreacyjnego pływania.
  • Wycięcie w biodrach – wyższe wycięcie optycznie wydłuża nogi. Dlatego takie kostiumy polecane są przede wszystkim pływaczkom, które chciałyby, by ich nogi wyglądały na dłuższe. Z kolei stroje kąpielowe jednoczęściowe z pełniejszym dołem optycznie poszerzają biodra, przez co chętnie sięgają po nie pływacki o węższych biodrach.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe występują również w bardziej lub mniej zabudowanych wersjach. Możesz wybrać kostium z odkrytymi lub zasłoniętymi plecami. Dostępne są też stroje z głębszym lub bardziej zabudowanym dekoltem. Wyższy dekolt lepiej utrzyma obfity biust, natomiast głębszy zapewni pełen komfort również kobietom z mniejszymi piersiami.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe do aquafitnessu

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe to najlepszy wybór również dla pań, które uczęszczają na zajęcia z aquafitnessu. One także występują wielu wariantach, które dostosowane są do różnych sylwetek. Stroje przeznaczone do tych ćwiczeń posiadają też niekiedy miseczki podtrzymujące biust lub elementy ozdobne w maskujących marszczeń. Dostępne są też specjalne stroje przystosowane do potrzeb amazonek.

Wybierz strój na wiele sezonów

Najlepszą inwestycją będzie strój kąpielowy jednoczęściowy, który posłuży Ci przez wiele sezonów. W tym celu podczas zakupu zwróć uwagę na to, czy kostium:

  • jest wykonany z materiału odpornego na chlor – dzięki temu jego żywotność będzie dłuższa, co okaże się szczególnie ważną cechą dla pań, które spędzają na basenie dużo czasu;
  • wykazuje odporność na promienie UV – ta cecha sprawia, że kolory kostiumu nie blakną, dzięki czemu dłużej pozostaje on atrakcyjny wizualnie.