Skóra, Włosy, Paznokcie

Zakończyła się piąta, a zarazem jubileuszowa edycja Sieradz Open Hair Festival

Zakończyła się piąta, a zarazem jubileuszowa edycja Sieradz Open Hair Festival, wielkie święto stylizacji i jedna z najbardziej oryginalnych wakacyjnych imprez w Polsce organizowanych na cześć sławnego sieradzanina Antoniego Cierplikowskiego.

Program trzydniowego festiwalu, który odbył się w dniach 19-21 lipca, wypełniły pokazy mistrzów grzebienia, spektakle, wystawy, pokazy mody i muzyczne koncerty. W wydarzeniu wzięło udział blisko 15 tysięcy osób. Wśród nich mieszkańcy Sieradza, styliści fryzur, pasjonaci sztuki fryzjerskiej, a także goście z zagranicy: Bułgarii, Anglii, Irlandii i Łotwy oglądali niezwykłe widowiska w wykonaniu mistrzów, m.in. Clubu Antoine i duetu Milek Design oraz projektantów Transmode.

 

Na scenie pojawili się aktorzy – Ewa Kasprzyk, Ada Fijał, Maja Bohosiewicz i Violetta Arlak, a także zespół Teatru Nowego z Łodzi. Po raz 29. odbył się Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego, któremu w tym roku przewodniczył Janusz Szymański, uczeń samego mistrza. W Sieradzu po raz kolejny pobito rekord świata w jednoczesnej stylizacji fryzur. W tym roku wzięło w nim udział 680 osób. Sieradz ponownie udowodnił, że jest fryzjerską stolicą Polski.


„MAGIA FRZYJERSTWA” – 5 SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL 2013

Sieradz Open Hair Festival odbywa się na cześć niezwykłego fryzjera, mieszkańca Sieradza – Antoniego Cierplikowskiego. Każdego roku przybliża historie z jego barwnego życia i towarzyszy mu motyw przewodni nawiązujący do biografii Cierplikowskiego. „Antoine de Paris”, bo tak został okrzyknięty przez paryską socjetę, uchodził za wizjonera fryzjerstwa. Miał niezwykły dar oczarowywania klientek, wokół których roztaczał magię. Sprawiał, że poprzez zmianę fryzury kobiety niejednokrotnie odmieniały swoje życie. To właśnie do „Magii fryzjerstwa” nawiązywał 5. Sieradz Open Hair Festival 2013. „Magia fryzjerstwa” to także tytularne wydarzenie artystyczne w formie widowiskowego pokazu z udziałem gwiazd – Ady Fijał, Mai Bohosiewicz i stylistów Milek Design. Hasło tegorocznej edycji festiwalu zainspirowało Katarzynę i Dariusza Miłków do stworzenia fryzur w wydaniu science fiction. Wzorem mistrza Antoine’a Cierplikowskiego twórcy Milek Design przenieśli aktorki w czasie, do roku 2050. Połączyli formy geometryczną i przestrzenną, o ostrej i wyrazistej linii z wykończeniem minimalistycznym i sterylnym.

„ANTOINE. CZARODZIEJ ŚWIATA”

Pokaz Clubu Antoine’a pod przewodnictwem fryzjera Roberta Grzempowskiego to powrót do najpiękniejszych czasów twórczości Mistrza Antoine’a. Prezentowane loki i fale z początku dwudziestego wieku zostały wykonane technikami zaczerpniętymi właśnie z tamtego okresu. Widzowie mieli okazję przenieść się na chwilę do czasów Paryża lat 20. i posłuchać niezwykłej opowieści o Maestro Antoine, którą zaprezentowała aktorka Ewa Kasprzyk. Prezentacji niezwykłych stylizacje a’la Antoine w połączeniu z eleganckimi strojami towarzyszyła muzyka Edith Piaf i jej najbardziej znane piosenki: "Non, je ne regrette rien", "Milord", „La vie en rose”, „Padam Padam”.

 


SPEKTAKL MODY “HAIR & FASHION – ANTOINE 2013”

Pokaz inspirowany twórczością Antoine Cierplikowskiego przygotowali dla sieradzkiej publiczności twórcy Studia Transmode. Duet projektantów Dariusz Jędrzejek i Roman Chruściel, wzorem mistrza Antoine’a, który w swym paryskim salonie nie tylko strzygł, ale też przygotowywał stroje i kapelusze do sztuk teatralnych – zaprezentowali autorską kolekcję kostiumów haute couture. Awangardowe i unikatowe kreacje wykonane zostały ze szlachetnych tkanin, koronek, kryształów Swarovskiego, metalu i sztucznych włosów. W efekcie widzowie oglądali spektakl mody z pogranicza teatru, w którym wystąpili Violetta Arlak, Katarzyna Żuk, Kamila Salwerowicz, Sławomir Sulej, Mateusz Janicki, Michał Kruk – aktorzy Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Miss Polski Ziemi Łódzkiej 2011 – Marta Kaczmarczyk. W finale spektaklu odsłonili żywy pomnik Antoine’a Cierplikowskiego.

Kolejny Sieradz Open Hair Festival za rok.

 

openhair

Tematy:

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ