Skóra, Włosy, Paznokcie

Problem nadmiernego łysienia może dotykać zarówno mężczyzn jak i kobiety w praktycznie każdym przedziale wiekowym. Warto w takim razie wiedzieć, że skutecznie leczenie czegoś takiego jest jak najbardziej możliwe, chociaż w niektórych przypadkach nie będzie to proste. Na samym początku musimy poznać te najpopularniejsze rozwiązania jakie są tutaj stosowane, dzięki którym będziemy w stanie skutecznie zahamować wypadnie włosów i pobudzić je do szybszego wzrostu.


W pierwszej kolejności trzeba dokładnie poznać te najważniejsze rodzaje łysienia – jest ich bardzo wiele, bowiem mogą być wywoływane przez mnóstwo różnych czynników. Do najbardziej podstawowych z nich:

  • Łysienie androgenowe, które spotyka się głównie u mężczyzn. Jego przyczyny leżą w reakcjach chemicznych związanych z wydzielaniem testosteronu.
  • Łysienie genetyczne
  • Łysienie wynikające z działania niektórych przyjmowanych przez nas leków
  • Łysienie wynikające z przebytej ciąży
  • Łysienie związane z nieprawidłowym stylem życia i niezdrową dietą
  • Łysienie wynikające z innych chorób – przede wszystkim niedoczynności tarczycy lub anemii
  • Łysienie plackowate, najczęściej dotykające osoby w młodym wieku


Jak już powiedzieliśmy, skuteczne leczenie łysienia jest w stu procentach możliwe. Aby jednak przyniosło nam ono zadowalające efekty, bardzo ważne będzie przede wszystkim prawidłowe zdiagnozowanie swojego problemu i dotarcie do samego jego sedna. W niektórych przypadkach konieczna będzie profesjonalna pomoc wykwalifikowana lekarza; na przykład wówczas, gdy nasze problemy wynikają z problemów hormonalnych i są związane chociażby z chorobami tarczycy. Korzystanie z alternatywnych metod leczenia ma sens jedynie wtedy, kiedy mamy już stuprocentową pewność co do tego, że nasze łysienie nie ma podłoża hormonalnego i nie wynika z żadnej poważniejszej choroby.


Bardzo ważną kwestią w profilaktyce i walce z łysieniem jest także prawidłowa dieta. Nie od dziś wiadomo, że nasz sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się na co dzień i jak funkcjonuje nasze ciało. Łysienie może wynikać właśnie z zaniedbywania tego typu kwestii; przyczyną bardzo często są między innymi niedobory witaminy C oraz niektórych innych składników odżywczych, takich jak cynk i żelazo. Z tego też powodu trzeba dbać o to, abyśmy codziennie spożywali jak najwięcej produktów, które są ich bogatym źródłem. Do najważniejszych produktów tego typu należą między innymi orzechy, ryby, zielone warzywa, marchewka i papryka. Istotne jest również wypijanie odpowiedniej ilości wody, bez której nasze włosy nigdy nie będą zdrowe. Jeżeli zachodzi taka potrzebna, możemy również sięgnąć po specjalne suplementy diety które uzupełnią wszystkie ewentualne niedobory.


Sama dieta nie zawsze jest jednak wystarczająca do tego, aby powstrzymać u siebie proces łysienia – szczególnie w przypadku łysienia androgenowego. W obliczu takich problemów warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, takie jak leczenie laserowe. Sporą przeszkodą są tutaj jednak kwestie finansowe, bowiem decydując się na coś takiego musimy przygotować się na niemałe koszty – same takie zabiegi są dość drogie, a ponadto zazwyczaj konieczne jest przynajmniej kilkakrotne ich powtarzanie. Inną propozycją tego typu jest grzebień laserowy ViviComb, przeznaczony do użytku domowego. Liczne badania potwierdziły już, że jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. Również i tutaj musimy być przygotowani na niemałą cenę, ale za to jest to jednorazowy wydatek. W przypadku pozostałych rozwiązań tego typu trzeba wydawać sporo pieniędzy praktycznie co miesiąc, aby móc otrzymywać zadowalające nas efekty.


Istnieją także inne metody leczenia łysienia, stosowane w zależności od konkretnego przypadku. Mogą to być na przykład kuracje hormonalne, które jednak przeprowadzane są wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. W niektórych przypadkach jedynym możliwym wyjściem jest jednak przeszczep włosów, nieunikniony w sytuacji, kiedy nasz problem z łysieniem jest już szczególnie zaawansowany. Tak czy inaczej warto wiedzieć o tym, że łysienie właściwie nigdy nie jest nieodwracalne, i praktycznie zawsze można znaleźć skuteczne rozwiązanie tego typu problemów.

Więcej na temat przyczyn łysienia przeczytasz tutaj: http://supple.pl/a/co-powoduje-i-czym-leczyc-lysienie-u-mezczyzn

Tematy:

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ