Odchudzanie / Dietetyka

Nadwaga powoduje, że mamy gorszą kondycję zdrowotną, jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju choroby oraz po prostu czujemy się gorzej. Niechciane kilogramy łatwo się nabywa, ale trudniej traci. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek się odchudzał. Czy lepiej zatem odchudzać się, stosując dietę, czy uprawiając sport?

Dieta, dobra waga

Otyłość chorobą cywilizacyjną

Jeszcze 20-30 lat temu w naszym kraju otyłość nie była problemem. Niewielki odsetek osób zmagał się z nadwagą zagrażającą zdrowiu. Obecnie coraz więcej osób ma nadwagę, prowadzącą do przewlekłej otyłości. Jemy śmieciowe jedzenie, w biegu, często późno wieczorem, a nasza dieta jest uboga w cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Poza tym, preferujemy bierny wypoczynek.

Nie jesteśmy aktywni, dlatego też nasze mięśnie nie pracują, a tkanka tłuszczowa nie jest spalana. Z czasem jest jej tak wiele, że otłuszczone są nawet narządy wewnętrzne, a taka sytuacja jest bardzo dużym zagrożeniem dla człowieka. Tłuste jedzenie i brak ruchu powoduje, że w naszym organizmie występuje wysoki poziom cholesterolu LDL, czyli tzw. złego cholesterolu.

Złogi tłuszczowe odkładają się w żyłach i tętnicach, powodując ich usztywnianie, a w konsekwencji miażdżycę. Powoli zmniejszają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, aż w końcu całkowicie uniemożliwiają jej transport przez żyły. Wówczas może dojść do zawału serca czy udaru mózgu.

Jak się odchudzać skutecznie?

Wiele osób z nadwagą lub otyłością zadaje sobie na co dzień pytanie: jak schudnąć? Zamiast się jednak wciąż nad tym zastanawiać, ważne jest, aby w końcu zacząć działać. Najlepiej, aby połączyć ze sobą zdrową dietę pełną warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb czy pełnoziarnistych produktów z aktywnością fizyczną. Powinniśmy znaleźć dla siebie taką dyscyplinę sportową, która będzie nam sprawiała radość, dzięki czemu do uprawiania sportu nie będziemy musieli się zmuszać. Wraz z dietą i sportem, możemy stosować również suplementację takimi preparatami, jak Dobra Waga + Cholester, który pozwala na wspomaganie odchudzania dzięki zawartości ekstraktu z zielonej herbaty. Jego składniki hamują również odkładanie się tkanki tłuszczowej.

 

DIETA / ZDROWA ŻYWNOŚĆ / ODCHUDZANIE