Odchudzanie / Dietetyka

Jak powinno wyglądać skuteczne odchudzanie? Każda z Pań marzy o pięknym i zgrabnym ciele niczym miss fitness. Niestety nie każda kobieta wie o tym, że aby uzyskać najlepsze efekty pracy nad sylwetką, sama dieta na odchudzanie nie wystarczy. Podobnie wygląda sytuacja z treningami na zgrabne ciało bez pomocy profesjonalnej diety. Jak dobrze wyglądać i czuć się pewnie w swoim ciele? Przeczytaj wskazówki od dietetyka!

POPULARNE SCENARIUSZE – ZNASZ TO?
Zgrabne ciało i szybkie efekty to kombinacja wyrażeń wywołująca na myśl popularne i niezindywidualizowane diety odchudzające – często głodówki. Szybkie efekty? Nie zawsze. Trwałe rezultaty? Absolutnie nie! Jeśli nie przekonuje Cię cena Twojego zdrowia, którą zapłacisz za drakońskie diety, pomyśl o frustracji, którą poczujesz przy ciągłym odmawianiu sobie jedzenia i zatrzymaniu się rezultatów odchudzania. A przecież dalej jesteś głodna. Nie chudniesz! Twoja skóra jest wisząca, a jędrne ciało z okładek czasopism to przywilej pięknych gwiazd! Zdenerwowana i urażona - jak to myślisz - „niesprawiedliwością życia” rzucasz w kąt dietę odchudzającą, wyładowujesz frustrację czekoladą, bo tylko to Ci w życiu pozostało… I tak przybywa więcej „kobiecości” w postaci tkanki tłuszczowej.

SIŁA KOMBINACJI : DIETA I TRENINGI
Nauczona doświadczeniem myślisz sobie, że nie przejdziesz już więcej na diety odchudzające, a zwalczysz problem treningami! Klub fitness proponuje tyle ciekawych zajęć, Internet pęka w szwach od trenerów personalnych, udostępniających treningi online. Z punktu widzenia dietetyka jest to na pewno lepszy pomysł w porównaniu do głodzenia się. Ale… takie treningi bez specjalnego sposobu żywienia mogą przynieść znikome efekty. Jak to mówią dietetycy i trenerzy na rezultaty działań sportowych w 70% ma wpływ dieta a pozostałe 30% to treningi. Popularne jest też stwierdzenie, że „brzuch robi się w kuchni”. Prawda jest bardziej skomplikowana i zależy od wielu czynników, chociaż próba oszacowania rangi diety i treningów dobrze obrazuje rolę żywienia w drodze do realizacji wymarzonej sylwetki.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA PRZEBOJOWYCH KOBIET
Już starożytne cywilizacje wiedziały, że zgrabne ciało to zdrowe ciało. Idealna kobieca sylwetka „rodzi się” przez zdrowe odchudzanie. Najlepsze efekty osiągniesz współpracując z dobrym dietetykiem. Specjaliści dzięki pomocy nowoczesnych narzędzi jakim jest np. analizator składu ciała oraz program dla dietetyków do układania jadłospisów, są w stanie stworzyć dla Ciebie przyjemny program odchudzający. Tajemnica skutecznej diety stała się jawna dla pacjentów , którzy z jakiś powodów nie przyjmują do wiadomości faktu, że dieta odchudzająca to nie chwilowa niewygoda, a permanentne i przyjemne (!) zmiany nawyków żywieniowych. Aby takie były, potrzebne są czynniki motywujące, które pacjent otrzyma od dietetyka. Mogą być to cytaty, ciekawostki żywieniowe, smaczne posiłki, estetyczna grafika wydruków, a nawet możliwość otrzymywania jadłospisów na telefon w aplikacji mobilnej. Takie wygody od dietetyków gwarantuje nowoczesny program do tworzenia jadłospisów. Przykładem jest Kcalmar.pro – program do układania diet, który skutecznie motywuje pacjentów. Jeśli chcesz uniknąć nudy zgłoś się do dietetyka, który udostępnia pacjentom tego typu udogodnienia na miarę XXI wieku.

TANIE ROZWIĄZANIA
Oczywiście, by osiągnąć szybko zdrowe i zgrabne ciało najlepsza będzie współpraca z dietetykiem oraz trenerem personalnym. Odpowiednie treningi przypisane we właściwej kombinacji czasowej połączone z dietą to recepta na skuteczne odchudzanie. Jeśli jednak nie masz pieniędzy na profesjonalne rozwiązania, z pomocą przychodzą darmowe propozycje. Jedną z nich jest aplikacja na telefon Kcalmar – dieta i przepisy, w której dostępny jest program dla aktywnych kobiet o nazwie „Dieta dla Miss Fitness”. W nim znajdziesz szczegółowe jadłospisy tygodniowe, aktualizowane co tydzień przez prawdziwych dietetyków. Więcej o programie przeczytasz we wpisie Dieta dla miss fitness – zdrowie i uroda. W kwestii ruchu pomogą Ci filmiki treningów załączane na różnych stronach internetowych przez trenerów personalnych.

WACHLARZ MOŻLIWOŚCI NA SKUTECZNE ODCHUDZANIE
Już nie masz wymówki! Teraz czas na Twoje działania. Zanim jednak osiągniesz efekty pracy warto poszukać poradników stylistów jak się ubrać, by wyeksponować wdzięki, a zamaskować nielubiane elementy sylwetki. Ze względu na występujące różne typy figury, niezbędna będzie weryfikacja porad stylistów przez siebie oraz zaufaną osobę. Wybierz się na zakupy z przyjaciółką, która doradzi Ci w kwestiach estetycznych. I pamiętaj! Czas i tak upłynie, dlatego nie rezygnuj z pracy nad sobą ze względu na brak cierpliwości. Powodzenia!

 

DIETA / ZDROWA ŻYWNOŚĆ / ODCHUDZANIE