Odchudzanie / Dietetyka

Temat aminokwasów jest bardzo szeroki, ponieważ w naturze istnieje ich aż 300. Są to przede wszystkim użyteczne jednostki budulcowe w naszym organizmie. Aminokwasy powstają rozkładu białek w naszym organizmie. A więc aby powstały aminokwasy musimy spożyć białko i taka jest właśnie naturalna droga pojawiania się aminokwasów w ludzkim organizmie.

Organizmy osób uprawiających sporty siłowo - wytrzymałościowe mają zwiększone zapotrzebowanie na m. in. minerały, witaminy, aminokwasy. W trakcie treningów wiele z nich jest wydalanych wraz z potem. Poza tym, aby wzrost mięśni był zdrowy i naturalny potrzebne są do tego również odpowiednie związki w postaci między innymi aminokwasów. Które to zadbają również o prawidłową regenerację mięśni. W przypadku kulturystów i sportowców dieta może nie wystarczyć do tego, aby być nie tylko wysportowanym i umięśnionym, lecz również zdrowym i silnym naturalnie.

Aminokwasy eaa
Aminokwasy egzogenne EAA są niezbędnymi aminokwasami, których nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć. Dostarczamy je za pomocą suplementacji lub pożywienia. Zaliczamy do nich osiem aminokwasów. Są to: leucyna, fenyloalanina, walina, izoleucyna, tryptofan, lizyna, metionina, treonina. Brak tych aminokwasów w organizmie może spowodować zahamowanie budowy masy mięśniowej. A wiemy, że zwłaszcza kulturystom bardzo na niej zależy. EAA stosuje się szczególnie wtedy, gdy nie dostarczamy sobie ich odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem.

Sprawdź: Palmas Yohimbine A 100 kaps Johimbina

Jeżeli sportowiec dba o dietę i zdrowe posiłki, na co dzień możliwe, że zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy występuje u niego głównie w czasie około treningowym. Suplementacja wspomaga regenerację mięśni po treningu. Ponadto aminokwasy, o których mowa w trakcie rozwoju tkanki mięśniowej chronią jej włókna przed nadmiernym rozpadem.

Aminokwasy eaa - suplementacja
Suplementacja aminokwasami szczególnie przydatna będzie osobom o sporym wysiłku fizycznym, takim, które chcą zadbać o rozwój swoich mięśni - sportowców, kulturystów. Jeżeli ktoś zaczyna zdrowo się odżywiać i dużo ćwiczyć, a nie jest pewny tego czy wszystkie potrzebne składniki dostarcza sobie w diecie to suplementacja aminokwasami eaa będzie jak najbardziej potrzebna. Na rynku można spotkać zarówno preparaty w proszku jak i w kapsułkach. Suplement w proszku można oczywiście rozpuszczać w wodzie, co sprawia, że można pić wodę z jego zawartością w czasie treningu i po nim.

Jakie są objawy braku aminokwasów eaa w organizmie?
Głównymi objawami ich braków jest przede wszystkim problem z regeneracją mięśni oraz nasileniem procesów katabolicznych, czyli rozpadu złożonych związków organicznych na prostsze w naszym organizmie.

Jak widzimy aminokwasy eaa w czasie treningów siłowo - wytrzymałościowych pomogą zadbać o prawidłowy rozwój mięśni. Warto, więc przeanalizować dietę i zastanowić się nad ich suplementacją. A najbezpieczniej poradzić się specjalisty w tej dziedzinie na przykład dietetyka lub trenera. A wszystko po to, aby nasz organizm zdrowo rósł w siłę i wytrzymałość.