Odchudzanie / Dietetyka

Skuteczna dieta

Stosujesz dietę i dajesz z siebie wszystko podczas ćwiczeń, ale efektów odchudzania nadal brak? Zauważasz, że zamiast chudnąć, przybywa Ci dodatkowych kilogramów? Oznacza to, że stosowana przez Ciebie dieta jest nieodpowiednio dobrana lub popełniasz inne błędy, które kosztują Cię nie tylko cenny czas, wysiłek i utratę motywacji, ale także zdrowie. Jak ominąć pułapkę ciągłej diety i w końcu schudnąć?

Odchudzanie to proces, do którego należy podejść w racjonalny sposób. Nie wystarczy tylko chcieć, ale trzeba także przygotować się na pewne wyrzeczenia, zadbać o zdobycie wiedzy niezbędnej do wkroczenia na drogę zdrowego stylu życia oraz uzbroić się w cierpliwość.
Motywacja to nie wszystko…

Bardzo dużo mówi się i pisze o roli motywacji w czasie odchudzania. Jest ona faktycznie bardzo ważna, ale jak nie od dziś wiadomo, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Oprócz motywacji musisz także mieć cierpliwość i chęci do zmiany trybu życia nie tylko na chwilę! Często motywacją do odchudzania jest chęć udowodnienia sobie i innym, że potrafimy schudnąć. Takie podejście to błąd, który może wiele kosztować, dlatego sprawdź, o czym musisz pamiętać, chcąc zdrowo i skutecznie schudnąć oraz uniknąć efektu jo-jo

Po pierwsze: pamiętaj o swoim zdrowiu

Zdrowie to jedyne czego w dzisiejszych czasach nie możemy kupić. Albo o nie zadbasz, albo je stracisz! W przypadku ciągłego przebywania na diecie nie trudno o pogorszenie stanu zdrowia – niedobory żywieniowe to tylko jeden ze skutków stosowania nieodpowiednio dobranej diety.
Zdrowe odchudzanie powinno iść w parze z racjonalnym podejściem do odżywiania. Myślisz o diecie cud? Chcesz stosować głodówkę? Zapomnij o tym! Jedynie odpowiednio zbilansowana i dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb dieta, pomoże Ci osiągnąć Twój cel!

Po drugie: poszukaj pomocy specjalisty

Jeżeli od dłuższego czasu borykasz się z nadwagą i zaczynasz przekraczać ciekną granicę, która dzieli Cię od otyłości, a każda ze stosowanych przez Ciebie diet kończy się efektem jo-jo, to jak najszybciej udaj się do lekarza, bo być może Twoje problemy mają związek z chorobą.

Jakie schorzenia powodują problemy z odchudzaniem? Na pewno efekty odchudzania blokuje niezdiagnozowana cukrzyca, zaburzenia hormonalne i zaburzenia psychologiczne, które dotyczą coraz większej części społeczeństwa.

Jeżeli z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku, oznacza to, że popełniasz częste błędy w czasie odchudzania, np. za mało jesz, zapominasz o aktywności fizycznej, korzystasz z „ułatwiaczy” odchudzania w postaci produktów pozornie bez dodatku tłuszczu i cukru, które tak naprawdę są istną bombą kalorii i chemii, lub zbyt szybko się poddajesz.

Po trzecie: daj sobie czas

Chcesz schudnąć kilka kilogramów w weekend? Zapomnij, że Ci się to uda! Niestety odchudzanie nie jest procesem ekspresowym i nic tego nie zmieni. Zdrowe odchudzanie, które pozwala uniknąć błędnego koła ciągłego przebywania na diecie, wymaga czasu. Dla zdrowia najlepiej chudnąć wolno, ale systematycznie – maksymalnie 4 kg miesięcznie.

Po czwarte: wspomagaj się suplementacją

Suplementacja nie jest złem wcielonym. Wsparcie naturalnych ekstraktów roślinnych wpływa na poprawę metabolizmu, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej i redukuje głód, ale pamiętaj o umiarze! Nie ma cudownej tabletki, która pozwoli Ci schudnąć bez wysiłku. Nawet silne farmaceutyki na odchudzanie, które przez lata były z powodzeniem stosowane w leczeniu nadwagi, wymagały rygorystycznego przestrzegania diety i zwiększenia aktywności fizycznej. Więcej informacji na temat leków na nadwagę, możesz znaleźć tutaj: http://meridiasprzedam.plom.pl

Po piąte: nie poddawaj się po osiągnięciu wymarzonej sylwetki i nie popadaj w skrajności
W skutecznym odchudzaniu nie chodzi o to, aby stale chudnąć, ale utrzymać efekty stosowania diety. Osiągnięcie idealnej sylwetki często powoduje, że chcemy więcej i więcej…a stąd już niedaleko do zaburzeń odżywiania.

Zdrowe i skuteczne odchudzanie wymaga stosowania się do zasad zdrowego stylu życia także po zakończeniu stosowania diety. Tylko wówczas, Twój organizm ustabilizuje swoją pracę, utrzyma metabolizm na odpowiednim poziomie oraz nauczy się wykorzystywać dostarczane mu, zdrowe kalorie.
Efekt jo-jo to najczęściej skutek szybkiego powrotu do starych nawyków żywieniowych, które są właśnie przyczyną błędnego koła odchudzania. Aby przerwać ten krąg, musisz zdecydować się na wyrzeczenia i wdrożenie wieloletniego planu zdrowego stylu życia. Inaczej utracone kilogramy szybko powrócą, a Ty znowu zaczniesz szukać sposobu, aby się ich pozbyć.