Zdrowe Żywienie

Dlaczego olej nierafinowany jest zdrowszy? Poznaj różnicę między olejem rafinowanym i nierafinowanym.

Oleje nierafinowane z pierwszego tłoczenia uznawane są powszechnie za „lepsze” od swoich rafinowanych odpowiedników. Cz...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Zdrowa Żywność

Choć za oknem jeszcze śnieg w powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę. Zbliża się czas gdy zdejmiemy ciepłe golfy, płaszcze i spróbujemy wcisnąć się w lżejsze ubrania. I nagle okaże się że zimowe podjadanie odłożyło się tu i tam fałdką. Wtedy włączy się alarm-czas na dietę! Czas na fitness! Tymczasem zdrowy styl życia powinien nam towarzyszyć na co dzień.


Najlepiej już teraz postarać się pozbyć złych nawyków, pożegnać tłuste zimowe jedzenie, czekoladki zjadane w długie zimowe wieczory przed telewizorem.
Wbrew pozorom zdrowy styl życia nie wymaga od nas wielkich wyrzeczeń, trzeba tylko spojrzeć na odżywianie świeżym okiem. Uwierzyć babci i mamie że śniadanie jest ważne, i że najlepiej nie wychodzić bez niego z domu. To nie musi być nic wymyślnego, wiadomo że rano każda sekunda jest bezcenna. Wystarczy miseczkę musli zalać mlekiem lub zjeść kromkę pełnoziarnistego pieczywa z chudym twarożkiem i pomidorem lub dżemem. Na drugie śniadanie wypijamy jogurt. W przypadku nabiału ważne aby patrzeć na zawartość tłuszczu, w 100g produktu nie powinna przekraczać 60g tłuszczu. Obiad to pełnoziarnisty makaron z sosem bądź chude mięsko gotowane na parze lub pieczone w folii. Podwieczorek to może być pyszny koktajl warzywny, a kolacja warzywa na parze. Dzięki stosowaniu starej jak świat zasady zjadania 5 posiłków dziennie nie odczuwamy głodu, poziom cukru we krwi pozostaje na stałym poziomie dzięki czemu unikamy ochoty na słodycze. Po tygodniu spodnie staną się nieco luźniejsze a samopoczucie lepsze. Wtedy należny skierować swe kroki do klubu fitness aby nieco podreperować kondycję. A jeśli nie fitness to chociaż spacery lub jogging.


Tak niewiele trzeba aby powitać wiosnę bez zimowego bagażu!

Komentarze  
  •  
  •  

#2 misisklara » 2015-04-14 16:12
0 +−

w końcu wiosna zawitała; )

aktywny wypoczynek wtedy jest najlepszy, a KWIECIEŃ to jeden z moich ulubionych miesięcy w roku

  •  
  •  

#1 3w3lina » 2015-01-31 13:25
0 +−

jeszcze kilka tygodni pozostało do wiosny;)
ale warto pamiętać o linii i co jemy, także gdy ciało przykryte jest grubą warstwą odzieży

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Papierosy w jednolitych opakowaniach smakują gorzej

Jednolite opakowania papierosów zmniejszają przyjemność palenia i skłaniają palaczy do zerwania z nałogiem - do...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy