Zdrowa Żywność

Po ukończeniu przez niemowlę szóstego miesiąca życia przychodzi pora na wprowadzenie do jego diety pierwszych pokarmów bezmlecznych. Siedmiomiesięczne dziecko może już jeść pierwsze owoce, warzywa i produkty zbożowe.

 

 

Należy jednak pamiętać, że na tym etapie nadal podstawę diety ma stanowić pokarm matki lub mleko modyfikowane, w zależności od sposobu kamienia malca. Sprawdź, po jakie produkty mleczne i bezmleczne warto sięgać w drugim półroczu życia niemowlaka.

 

Co może jeść 7 miesięczne dziecko – 4 najpopularniejsze produkty mleczne.

Siedmiomiesięczne dziecko karmione dotychczas mlekiem modyfikowanym może już jeść mleko następne oznaczone cyfrą 2. Popularnym wyborem rodziców jest produkt z dodatkiem zbóż, a także rożne rodzaje kaszek przeznaczonych dla niemowląt po szóstym miesiącu życia. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych produktów, które mogą być spożywane przez 7 miesięczne dziecko.

 

  1. Mleko następne 2 – przeznaczone dla niemowląt po szóstym miesiącu życia, wyposażone w niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze, przede wszystkim kwasy tłuszczowe LCP odpowiedzialne za rozwój mózgu i układu nerwowego.
  2. Kaszka mleczna wielozbożowa – kompozycja najlepszych zbóż pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Bywa wzbogacana o różne owoce np. banany, maliny czy jagody.
  3. Kaszka mleczna na dobranoc – stworzona z pełnoziarnistych zbóż, jest sycąca, ale jednocześnie nie zaburza pracy układu trawiennego niemowląt. Z tego powodu jest idealna jako ostatni posiłek przed snem dziecka.
  4. Mleko następne z dodatkiem zbóż – szczególny rodzaj mleka modyfikowanego z zawartością delikatnych zbóż, np. gryki. Ze względu na sycące właściwości, podobnie jak kaszka na dobranoc, polecane jest jako ostatni pokarm przed nocnym snem malca.

Co może jeść 7 miesięczne dziecko – 4 najpopularniejsze produkty bezmleczne.

Siedmiomiesięczne dziecko, które nadal karmione jest mlekiem matki, może jeść produkty pozbawione białek mleka krowiego. Do najpopularniejszych produktów bezmlecznych zaliczyć można:

 

  1. Kaszkę bezmleczną – pozbawioną białek mleka krowiego i laktozy, stworzoną z pełnoziarnistych zbóż, uprawianych w rolnictwach ekologicznych.
  2. Obiadki warzywne w słoiczkach – przecierane warzywa, m.in. ziemniaki, marchew, szpinak czy kompozycje kilku warzyw, np. w postaci zupy jarzynowej.
  3. Obiadki z dodatkiem mięsa, makaronu i ryżu – popularne słoiczki z gotowymi daniami obiadowymi dla najmłodszych, m.in. kurczak z warzywami i ryżem, czy makaron z sosem pomidorowym.
  4. Deserki owocowe w słoiczkach – przecierane owoce bez dodatku cukru i wzmacniaczy smaku. Mogą zawierać jeden rodzaj owocu, ale najczęściej stanowią smaczną kompozycję kilku owoców np. jabłek i jagód, czy moreli i bananów.

 

Szeroki wybór produktów zarówno mlecznych, jak i bezmlecznych, które może jeść 7 miesięczne dziecko znajdziesz tutaj: http://humana-baby.pl/produkty-filtrowanie/po-7-m-cu/.

 

Początki rozszerzania diety u 7 miesięcznych dzieci nie są łatwe dla rodziców, zaniepokojonych o niechciane reakcje alergiczne czy też sprawne przeżuwanie i połykanie pokarmu przez niemowlęta. Należy jednak pamiętać, że każdy maluch musi spróbować nowych smaków i wyćwiczyć umiejętności, które będą mu potrzebne w dalszym życiu. Nie ma potrzeby nieuzasadnionego opóźniania momentu rozszerzania diety. Jeśli dziecko daje nam sygnały, że jest gotowe do poznawania nowych smaków, należy mu zaproponować pierwszy posiłek stały.