Zdrowe Żywienie

Brokuły w naszej diecie

Te smaczne i wyjątkowo cenne dla zdrowia warzywa stają się coraz ważniejszymi składnikami w na...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Zdrowa Żywność

Po ukończeniu przez niemowlę szóstego miesiąca życia przychodzi pora na wprowadzenie do jego diety pierwszych pokarmów bezmlecznych. Siedmiomiesięczne dziecko może już jeść pierwsze owoce, warzywa i produkty zbożowe.

Należy jednak pamiętać, że na tym etapie nadal podstawę diety ma stanowić pokarm matki lub mleko modyfikowane, w zależności od sposobu kamienia malca. Sprawdź, po jakie produkty mleczne i bezmleczne warto sięgać w drugim półroczu życia niemowlaka.

 

Co może jeść 7 miesięczne dziecko – 4 najpopularniejsze produkty mleczne.

Siedmiomiesięczne dziecko karmione dotychczas mlekiem modyfikowanym może już jeść mleko następne oznaczone cyfrą 2. Popularnym wyborem rodziców jest produkt z dodatkiem zbóż, a także rożne rodzaje kaszek przeznaczonych dla niemowląt po szóstym miesiącu życia. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych produktów, które mogą być spożywane przez 7 miesięczne dziecko.

 

  1. Mleko następne 2 – przeznaczone dla niemowląt po szóstym miesiącu życia, wyposażone w niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze, przede wszystkim kwasy tłuszczowe LCP odpowiedzialne za rozwój mózgu i układu nerwowego.
  2. Kaszka mleczna wielozbożowa – kompozycja najlepszych zbóż pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Bywa wzbogacana o różne owoce np. banany, maliny czy jagody.
  3. Kaszka mleczna na dobranoc – stworzona z pełnoziarnistych zbóż, jest sycąca, ale jednocześnie nie zaburza pracy układu trawiennego niemowląt. Z tego powodu jest idealna jako ostatni posiłek przed snem dziecka.
  4. Mleko następne z dodatkiem zbóż – szczególny rodzaj mleka modyfikowanego z zawartością delikatnych zbóż, np. gryki. Ze względu na sycące właściwości, podobnie jak kaszka na dobranoc, polecane jest jako ostatni pokarm przed nocnym snem malca.

Co może jeść 7 miesięczne dziecko – 4 najpopularniejsze produkty bezmleczne.

Siedmiomiesięczne dziecko, które nadal karmione jest mlekiem matki, może jeść produkty pozbawione białek mleka krowiego. Do najpopularniejszych produktów bezmlecznych zaliczyć można:

 

  1. Kaszkę bezmleczną – pozbawioną białek mleka krowiego i laktozy, stworzoną z pełnoziarnistych zbóż, uprawianych w rolnictwach ekologicznych.
  2. Obiadki warzywne w słoiczkach – przecierane warzywa, m.in. ziemniaki, marchew, szpinak czy kompozycje kilku warzyw, np. w postaci zupy jarzynowej.
  3. Obiadki z dodatkiem mięsa, makaronu i ryżu – popularne słoiczki z gotowymi daniami obiadowymi dla najmłodszych, m.in. kurczak z warzywami i ryżem, czy makaron z sosem pomidorowym.
  4. Deserki owocowe w słoiczkach – przecierane owoce bez dodatku cukru i wzmacniaczy smaku. Mogą zawierać jeden rodzaj owocu, ale najczęściej stanowią smaczną kompozycję kilku owoców np. jabłek i jagód, czy moreli i bananów.

 

Szeroki wybór produktów zarówno mlecznych, jak i bezmlecznych, które może jeść 7 miesięczne dziecko znajdziesz tutaj: http://humana-baby.pl/produkty-filtrowanie/po-7-m-cu/.

 

Początki rozszerzania diety u 7 miesięcznych dzieci nie są łatwe dla rodziców, zaniepokojonych o niechciane reakcje alergiczne czy też sprawne przeżuwanie i połykanie pokarmu przez niemowlęta. Należy jednak pamiętać, że każdy maluch musi spróbować nowych smaków i wyćwiczyć umiejętności, które będą mu potrzebne w dalszym życiu. Nie ma potrzeby nieuzasadnionego opóźniania momentu rozszerzania diety. Jeśli dziecko daje nam sygnały, że jest gotowe do poznawania nowych smaków, należy mu zaproponować pierwszy posiłek stały.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy