Zdrowe Żywienie

Dlaczego warto pić wodę?

O tym, że woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, wiemy nie od dz...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Odchudzanie / Dietetyka

Cukier - wady

Cukrzyca, miażdżyca i zawał serca to choroby, za które odpowiedzialność ponosi cukier, a nie otyłość!

Zespół naukowców z UCSF oraz dr Robert Lustig, endokrynolog dziecięcy alarmują, że cukier jest toksyczny. Stanowi większe zagrożenie dla zdrowia niż otyłość. W raporcie twierdzą, że cukier zmienia biochemię organizmu, co czyni go bardziej podatnym na choroby przewlekłe.

Prognozuje się, że w roku 2050, jedna trzecia Amerykanów będzie miała cukrzycę. W tym kraju bowiem ludzie jedzą i piją około 22 łyżeczek cukru dziennie!

Pod uwagę wzięty został nie tylko cukier, ale słodziki, miód i syropy słodzące. W codziennej diecie zapominamy, że cukier występuje także w pieczywie i żywności przetworzonej.

Niestety, cukier, tak jak tytoń i alkohol, uzależnia. U osób, które rezygnują ze słodyczy zaobserwowano objawy tzw. zespołu odstawienia.

Przemysł spożywczy broni swoich zysków twierdząc, że statystyki się mylą, a interpretacja wyników badań jest zbyt szeroka.

Komentarze  
  •  
  •  

#1 viniciano82 » 2014-07-20 23:47
+1 +−

ja natomiast zauważyłem, że o dziwo po wypiciu na przykład herbaty z dużą ilością cukry zaczynam być senny i anemiczny, może tylko n a mnie w ten sposób działa cukier, być może mam za wysoki poziom cukru we krwi,
Jednak jak wiadomo przy sporym wysiłku fizycznym, cukier jest wskazany, np zjedzenie snickersa w czasie wyczerpującej wędrówki po wysokich górach w trudnych warunkach jest konieczne, w celu uzupełnienia ubytków składników odżywczych, za pomocą, których dostarczana jest energia do organizmu!
Więc,wszystko, a tym bardziej cukier w ramach zdrowego rozsądku!

Pozdrowienia dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas!

pozdrawiam
vinciano

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy