Zdrowe Żywienie

Co jeść, aby mieć zdrowe serce?

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy wpływa na funkcjonowanie całego organizmu – ni...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Zdrowa Żywność

Jedzenie wegetariańskie jest zdrowsze

Każdy, kto chciałby wprowadzić do swoich codziennych nawyków zdrową i pyszną dietę, nie może przejść obojętnie obok diety semiwegetariańskiej.

Jest to dieta, której główne założenie polega oczywiście na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa, jednak pozwala ona na spożywanie produktów przygotowanych z mięsa białego i ryb. Semiwegetarianie mogą sobie więc pozwolić od czasu do czasu w odpowiednio zbilansowanych ilościach na zjedzenie piersi z kurczaka, czy smażonego dorsza.Muszą jednak przy tym wiedzieć, że to w żadnym wypadku nie mięso stanowi podstawę tej diety. Otóż najważniejsze założenia na których opiera się dieta semiwegetariańska wskazują na konieczność spożywania produktów zbożowych pełnoziarnistych, sporych ilości owoców i warzyw, a także roślin strączkowych. Jest to więc dieta niezwykle bogata i pozwalająca dostarczyć organizmowi wszelkie niezbędne wartości odżywcze i witaminy.

Dieta semiwegetariańska to wspaniała alternatywa dla niezdrowych diet mięsnych, a równocześnie propozycja dla osób, które nie chcą zupełnie zrezygnować z jedzenia mięsa.

 

Komentarze  
  •  
  •  

#1 wegetarianka z opola » 2013-09-15 17:45
0 +−

Odkąd przeszłam na wegetarianizm zdecydowanie czuję się lepiej, jak gdybym była "lżejsza" :), i na wadze i mentalnie, zawsze wydawało mi się, że życie bez mięsa jest niemożliwe, A jednak!

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates