Zdrowa Żywność

Zdrowa herbata z pokrzywy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że używki są złe, niezależnie czy mówimy o alkoholu i papierosach, czy też o pozornie niewinnej kawie czy herbacie. Osoby, które na co dzień ćwiczą, nie mogą utrudniać swojemu organizmowi działania – dlatego sięgnijmy po herbatkę z pokrzywy.

 

Zdrowa herbata z pokrzywy

Herbata z pokrzywy nie jest w zasadzie herbatą – zaparzamy liście dobrze nam znanej rośliny, nie zawiera ona teiny (ani tym bardziej kofeiny!). Nie ma żadnych skutków ubocznych i jest w pełni bezpieczna – nawet dla kobiet w ciąży i młodych mam, które karmią niemowlęta piersią.

Ponadto pokrzywowa herbatka przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi; działa moczopędnie, dzięki czemu łatwiej jest pozbyć się toksyn oraz zrzucić zbędne kilogramy. Pomaga także w leczeniu chorób układu moczowego, zapobiega wrzodom żołądka i jelit, przeciwdziała schorzeniom wątroby i śledziony.

Pokrzywa ma także niebagatelne znaczenie dla naszego wyglądu; dzięki zawartym w niej witaminom i mikroelementom, wzmacnia paznokcie i włosy, zbawiennie wpływa także na stan naszej cery.

Kiedy pić pokrzywową herbatkę?

Herbata z pokrzywy jest dobra zawsze i wszędzie, ale w ramach zastępstwa za kawę i herbatę pijmy ją rano: równie dobrze nas pobudzi, da nam energię i pozwoli nam sprostać dniom pełnym wyzwań. Pokrzywowy napój podziała na nas dobrze w każdym stanie osłabienia, ponieważ dostarcza nam dużo żelaza – co przeciwdziała nie tylko anemii i uczuciu zmęczenia, ale także niedokrwistości i słabemu krzepnięciu krwi. Regularne picie herbaty z pokrzywy poprawi nasze krążenie i wydolność fizyczną!

Napar z pokrzywy zalecany jest szczególnie alergikom, którzy są wyłączeni z normalnego życia w okresie wiosenno-letnim; herbata z pokrzywy oczyszcza drogi oddechowe i zatoki, niweluje objawy uczulenia. Warto wiedzieć także, że picie pokrzywowej herbatki wzmacnia nasz układ odpornościowy – dlatego sięgajmy po nią częściej na przełomie jesieni i zimy. Pokrzywa działa antybakteryjnie i antywirusowo, dzięki czemu unikniemy przeziębienia i grypy.

Tematy: