Aktywnie

Obóz windsurfingowy to przede wszystkim doskonała zabawa. Bez względu na to czy wybiera się na niego cała rodzina, nastolatek czy też student z pewnością doceni szereg atrakcji pozwalających na aktywny wypoczynek. Czego możemy spodziewać się na obozie windsurfingowym i jak się do niego przygotować?


Obozy windsurfingowe
to okazja do tego, aby poznać ciekawych ludzi i zdobyć nowe umiejętności. W zależności od wieku uczestnika lub uczestników a także ich umiejętności wybieramy jeden z kilku ich wariantów. Najpopularniejsze są obozy windsurfingowe dla studentów oraz dla dzieci i młodzieży. Zdarzają się również te przeznaczone dla całych rodzin.


Obóz windsurfingowy dla studentów

Czas jego trwania uzależniony jest od preferencji uczestników. Zwykle jest to od 7 do 10 dni, ale też zdarzają się obozy krótsze np. 5 dniowe czy dłuższe np. 14 dniowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby podszkolić swoje umiejętności albo dobrze nauczyć się podstaw windsurfingu minimalny czas trwania obozu powinien wynosić przynajmniej 7 dni. Warto też wiedzieć, że obozy windsurfingowe dla studentów nie są wcale przeznaczone wyłącznie dla osób studiujących. Z powodzeniem mogą się na nie wybrać również Ci, którzy nie rozpoczęli jeszcze nauki na uczelni wyższej lub Ci, którzy naukę już zakończyli. Przedział wiekowy osób uczestniczących w tego typu obozie to zwykle 17-27 lat. Z uwagi na fakt, że obozy dla studentów przeznaczone są dla osób pełnoletnich nie ma na nich opieki wychowawczej. Jeśli zatem wybiera się na niego 17-latek musi posiadać pisemną zgodę rodzica. 

Warto też wiedzieć, że obóz windsurfingowy to doskonała okazja do tego, aby wypróbować dobry sprzęt i sprawdzić, jak sprawuje się on w realnych warunkach. 


Obóz windsurfingowy dla dzieci i młodzieży


Tego typu obozy przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Oprócz standardowej opieki instruktora, który pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności uczestnicy są także objęci opieką wychowawczą. Obóz jest świetną okazją do usamodzielnienia dziecka. Doskonała zabawa i mnóstwo wrażeń sprawią, że tęsknota za domem nie będzie tak dotkliwa.


Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie. Jeśli Twoja kondycja nie należy do najlepszych na kilka tygodni przez wyjazdem zadbaj też o jej poprawę. Na obóz zabieramy natomiast zwykle namiot, karimatę i śpiwór, strój kąpielowy, klapki plażowe, okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową i komplet ubrań przeznaczonych na ciepłe oraz chłodniejsze dni. Słowem samo przygotowanie nie odbiega zbytnio od standardowego wyposażenia urlopowego.

AKTYWNY WYPOCZYNEK