Sport i Rekreacja, Dobra Kondycja

Sport i Rekreacja

Alab sport

Z dużym zaangażowaniem uprawiasz sport, ale chcesz być pewien, że robisz to zdrowo? Możesz wykonać badania sportowe. Szczególnie pomocne w monitorowaniu zdrowia mogą okazać się badania sportowe dopasowane do wymagań poszczególnych dyscyplin, które możesz wykonać w ALAB sport.

Więcej…

Sport i Rekreacja

torba sportowa na fitness

Regularna aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie oraz sprawność fizyczną. Wiele osób wybiera się na trening przed pracą lub szkołą albo po niej, w związku z czym zabiera rzeczy do ćwiczeń ze sobą na cały dzień. Jak wygodniej je przenosić?

Więcej…

Sport i Rekreacja

informacje sportowe

Najświeższe wiadomości sportowe ze świata piłki nożnej, siatkówki, ale również bardziej niszowych sportów. Rzetelne relacje i ciekawe miejsca do treningów.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Masaż sportowy - poradnik

Większa aktywność fizyczna sprawia, że coraz większe grono interesuje się sportem i jego wpływem na organizm. Nie da się ukryć, że każda aktywność fizyczna, bez względu na to czy wykonywana zawodowo, czy amatorsko ma zbawienne skutki dla naszego organizmu. Na szczęście, coraz więcej ludzi przekonuje się o superlatywach, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu. Sport, aktywność  fizyczna, szeroko pojęty ruch współoddziałuje na wszystkie nasze układy i narządy - w mniejszym lub większym stopniu. To właśnie uprawianie sportu wpływa między innymi na nasze dobre samopoczucie, zmniejszenie ryzyka chorób serca, a także dostarczenie większej ilości tlenu do tkanek, co wpływa na pozytywne wyniki krwi. Nie da się ukryć, że regularne uprawianie sportu ma również oddziaływanie na tkankę tłuszczową, z którą większość ludzi usilnie walczy.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na rynku mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi produktami stanowiącymi owe suplementy diety, a tym samym nasze możliwości w tym względzie są bardzo duże, są wręcz ogromne.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Chociaż Międzynarodowy Dzień Kobiet miewał negatywne skojarzenia, to nadal jest to ważny dzień w świadomości i mężczyzn, i kobiet. Czasy czerwonych goździków i nylonowych pończoch są niemal zapomniane. Dziś Dzień Kobiet jawi się inną sztampą, czyli kwiatkiem (często doniczkowym) kupionym w hipermarkecie bądź kaloryczną bombonierką. Ale przecież można inaczej. Śmielej i z gwarancją szczerego uśmiechu na twarzy obdarowanej kobiety.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Jak przygotować się na Euro 2016

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej "Euro 2016" we Francji zbliżają się wielkimi krokami. Szansy zakupu biletów (przynajmniej oficjalnymi kanałami) już nie ma. Wciąż jednak pozostało dość czasu, aby we własnym zakresie przygotować się do tego wielkiego futbolowego święta. Chcesz wiedzieć, jak szybko i sprawnie urządzić przydomową strefę kibica dla rodziny i znajomych? Oto kilka wskazówek.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Na kontuzję stawów skokowych, kolanowych czy nadgarstków narażeni są niemalże wszyscy sportowcy, którzy regularnie uczęszczają na treningi. Intensywne uprawianie sportu jest bowiem silnym obciążeniem dla wszystkich stawów. Z tego powodu lekarze ortopedzie zalecają, by sportowcy zakładali na stawy specjalne stabilizatory, zwane ortezami. Niestety, wciąż jest szerokie grono osób bardzo aktywnych fizycznie, które nie stosują się do tego zalecenia i świadomie narażają się na kontuzję. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia podczas kontuzji są możliwe, gdyż i tutaj przydatne mogą być ortezy.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Tenis ziemny jest niezwykle popularną dyscypliną sportu wśród osób aktywnie spędzających wolny czas. Wszystkich fanów tego pięknego, ale i wymagającego sportu z pewnością ucieszył historyczny awans naszych reprezentantów do Grupy Światowej w Pucharze Davisa.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Wiosna zagościła za dobre, a tuż za nią podąża upalne lato. A jak wiadomo, wysokie temperatury skłaniają nas do częstszego pobytu na świeżym powietrzu. Wielu z nas marzy o basenie, który można postawić we własnym ogrodzie, by wolne chwile spędzać na kąpieli. Jednak wybór odpowiedniego basenu nie zawsze należy do najłatwiejszych. Należy zapoznać się z informacjami, czy lepszy będzie basen stelażowy czy rozporowy? Czy warto wybrać droższy model, czy wystarczy basen z niższej półki?

Więcej…

Sport i Rekreacja

Urazy sportowe nie zdarzają się wyłącznie sportowcom. Każda aktywność fizyczna niepoprzedzona rozgrzewką lub z nieprawidłowo dobranym obciążeniem mięśni może zakończyć się poważną kontuzją. Jak sobie z nią poradzić?

Więcej…

Sport i Rekreacja

Uprawianie każdego sportu jest właściwie kosztowne. Czasami koszty te są niewspółmierne do osiąganych rezultatów. Nie oznacza to jednak, że są one zupełnie wyssane z palca. W naszym kraju trenuje się wiele egzotycznych sportów, a że brak na nie chętnych, to zazwyczaj nie ma też konkurencji – stąd ustalenie wysokich kosztów. Jeszcze niedawno do egzotycznych sportów – przynajmniej w naszym kraju – można było zaliczyć grę w tenisa, która kosztowała praktycznie majątek i nie każdy mógł sobie na nią pozwolić – no chyba że miałeś „dzianych” rodziców.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Polish Fitness Games 2013

Zawody Polish Fitness Games 2013, mają za zadanie znaleźć najlsprawniejszych Polaków. Odbędą się 12-13 Października w trakcie eventu RallyMasters w Sobótce przy alejach Św. Anny. Zawodnich będą podzieleni na 2 kategorie kobiety i mężczyzn.

 

Pierwszego dnia zawodnicy będą mieli do wykonania kilka treningów, po których wyłoni się najlepsza dwudziestka z obu płci, która przejdzie do drugiego dnia zawodów.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Weltklasse Zürich IAAF

Podczas wczorajszego mityngu Diamentowej Ligi Weltklasse Zürich Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) ustanowił rekord życiowy 1:43.79 i drugi raz w karierze pokonał 800 metrów w czasie poniżej 1:44.00.

Czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu oraz Moskwie od początku dystansu biegł w czołówce wraz z wicemistrzem globu z Łuźników Nickiem Symmondsem. Ostatecznie na mecie Lewandowski był drugi (1:43.79) i przegrał tylko Amerykaninem (1:43.56). Czas Polaka  jest jego nowym rekordem życiowym oraz trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Dodajmy, że rekord Polski w biegu na dystansie dwóch okrążeń (1:43.22) Paweł Czapiewski ustanowił 12 lat temu na tym samym stadionie. Trzecie miejsce zajął wczoraj Kenijczyk Ferguson Rotich Cheruiyot (1:44.39). Bieg na 800 metrów nie był zaliczany do klasyfikacji Diamentowej Ligi.

Więcej…

Sport i Rekreacja

"Akcja-Rekreacja!" to jedyna w Olsztynie impreza przeznaczona dla miłośników wielu dyscyplin rekreacyjnych: spacerów z przewodnikiem, jazdy na rowerze, marszów Nordic Walking oraz marszobiegów. Scenariusz imprezy pozwala wszystkim aktywnie realizować swoje pasje, a na koniec każdy ma szansę w finałowym losowaniu nagród. Zasada jest prosta- im więcej dajesz z siebie, tym więcej Twoich losów wędruje do finałowego losowania atrakcyjnych nagród. Najbliższa edycja jest szczególna, ponieważ stanowi aktywne pożegnanie wakacji.

 

Więcej…

Sport i Rekreacja

Ford Kite 2013 - Kitesurfing

Mistrzostwa Polski wieńczące jednocześnie cykl zawodów Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013 odbyły się w Jastarni z udziałem rekordowej liczby 64 zawodników i zawodniczek.

Na starcie stawili się najlepsi Polscy specjaliści konkurencji Freestyle i Race, oraz gościnnie zawodnicy z Brazylii, Niemiec i Estonii.

Dzięki sprzyjającej aurze jako pierwsi wystartowali Freestyle'rzy, choć ze względu na kierunek wiatru zawody zostały przeniesione na stronę Zatoki w okolicach mola w Juracie. Nowością dla większości zawodników była nowa drabinka, w której czterech najlepszych zawodników rozstawionych było w ćwierćfinałach. Dzięki tej zmianie już w pierwszej rundzie doszło do wielu ciekawych i wyrównanych pojedynków co pozytywnie wpłynęło na atrakcyjność pojedynków.

Więcej…

Sport i Rekreacja

Herbalife Triathlon Gdynia

Ukrainiec Wiktor Zjemcew triumfował w zawodach Herbalife Triathlon Gdynia. Zwycięzca niedzielnych zmagań w połowie dystansu Ironman uzyskał czas 4.01:29. Drugi był jego rodak Anton Błochin, a trzeci Mikołaj Luft. Wśród pań najlepsza okazała się Maria Cześnik. W zawodach wystartowało ponad 1300 uczestników z 14 państw, a Zjemcew i Cześnik jako triumfatorzy zainkasowali po 5 tysięcy dolarów.

W niedzielę, punktualnie o godzinie 9:00 wystartował główny punkt trzydniowego programu, triathlon w formule połowy Ironmana, na który składało się 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz półmaraton, czyli 21,1 km biegu.

 

Więcej…