Sport i Rekreacja

Chociaż Międzynarodowy Dzień Kobiet miewał negatywne skojarzenia, to nadal jest to ważny dzień w świadomości i mężczyzn, i kobiet. Czasy czerwonych goździków i nylonowych pończoch są niemal zapomniane. Dziś Dzień Kobiet jawi się inną sztampą, czyli kwiatkiem (często doniczkowym) kupionym w hipermarkecie bądź kaloryczną bombonierką. Ale przecież można inaczej. Śmielej i z gwarancją szczerego uśmiechu na twarzy obdarowanej kobiety.

Ekstremalnie

W zabieganych czasach nie brakuje kobiet, które każdy wolny moment chcą spędzić aktywnie. Stąd popularność joggingu, jazdy na rolkach, gimnastyki czy capoeiry. Ale są także propozycje bardziej ekstremalne, które uwalniają zarówno nieskrępowaną radość, jak również ogrom adrenaliny. Skok ze spadochronu po odbyciu krótkiego kursu to gwarancja niezapomnianych widoków i spojrzenia na świat, na codzienność, z innej perspektywy. Główną przeszkodą wydaje się być nie tyle brak odwagi, lecz lęk wysokości. Bardziej romantyczny pomysł to lot balonem. Można skusić się o rezerwację lotu i połączyć podniebne chwile z oświadczynami. Kuszące, ale tylko pod warunkiem, że obrączki jeszcze nie zdobią serdecznych palców. Podobnie jak w przypadku skoku ze spadochronu przeszkodą może być lęk wysokości. Kolejna z ekstremalnych propozycji na Dzień Kobiet to skok na bungee. Również tylko dla odważnych niewiast, które lubią przekraczać własne bariery. Tutaj może nie być czasu na lęk wysokości. Pośród kobiet nie brakuje miłośniczek motoryzacji. Dlatego dobrym prezentem może być przejażdżka sportowym Lamborghini po wyścigowym torze. Miłośniczce jazdy terenowej warto zamówić kupon na off-roadową przygodę w Land Roverze. Pomysł na prezent dla aktywnej kobiety to nie tylko godziny czy minuty pełne ekstremalnych wrażeń, ale także dłuższa wycieczka w prawdziwą dzicz. Tatry, Beskidy, Bieszczady czy Alpy kuszą o każdej porze roku, podobnie jak kilkudniowe spływy kajakowe po malowniczych rzekach i jeziorach.

Zwyczajnie i aktywnie zarazem

Choć lot balonem czy skok na bungee wydają się niezwykle kuszące, to jednak warto rozważyć coś mniej ekstremalnego. Oczekiwanym prezentem może więc być kurs tańca czy karnet na basen bądź siłownię. Karate, capoeira, squash są także interesujące. Dla odważnych kobiet propozycją może być także kurs tańca na rurze. A może nie sam prezent jest najważniejszy, lecz pamięć o bliskiej osobie? Pamięć o kobiecie. Ale nawet jeśli, to i tak warto wybrać nietuzinkowy prezent dla aktywnej kobiety. Prezent może nawet ekstremalny, ale jakże oczekiwany, mimo że będący niespodzianką.

SPORT I REKREACJA