Tipy, Porady, Ćwiczenia Fitness, Wellness

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trener personalny Mokotów - Rafał Kiszło

Czym są zakroki, a czym wykroki? Na co są wykroki, a na co zakroki? W końcu wykroki a zakroki – porównanie. Sprawdzamy te dwa popularne ćwiczenia i rozwiewamy wątpliwości. Na pytania odpowiada trener personalny Mokotów.

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

krav maga

Krav Maga to sztuka walki stworzona przez Żydów, zyskała popularność w Izraelu i na całym świecie. To system walki skoncentrowany na skuteczności, jest używany przez izraelską armię i policję, jak również przez cywilów.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

trener personalny

Trener personalny online to propozycja dla osób, które są zainteresowane aktywnym i zdrowym stylem życia. Nie jest żadną tajemnicą, że pandemia koronawirusa utrudniła lub uniemożliwiła wielu osobom realizowanie planu treningowego w fitness clubach. Sporo ludzi zdecydowało się wówczas na tworzenie domowych siłowni. Osoby, które tego nie zrobiły, obecnie mogą narzekać na zbędne kilogramy. Trening online pozwala na indywidualne podejście do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dlatego nie czekaj dłużej — sprawdź, jakie korzyści mogą Ci przynieść regularne treningi online.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

mięśnie ud

Jednym z obszarów, na którym skupiamy się najbardziej, jeśli chodzi o ćwiczenia, są zazwyczaj uda, zwłaszcza w przypadku kobiet, ponieważ jest to obszar, który jest dość podatny na wiotczenie i pojawianie się cellulitu. Ale jest to również najtrudniejsza część ciała do tonowania, z kilku powodów: po pierwsze, zwiotczenie w tym obszarze nie zawsze wynika z przyrostu masy ciała, pojawia się również z powodu starzenia się skóry, zmian hormonalnych w czasie ciąży lub menopauzy, lub choroby, więc nie jest tak łatwo się go pozbyć; z drugiej strony, jest to obszar ciała, w którym tłuszcz jest bardziej odporny, a także znajduje się w punkcie, w którym, jeśli nie wykonujemy specjalnego treningu, mięśnie są prawie niećwiczone.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

damski strój na trening

Każda kobieta chce pięknie wyglądać! Główny sposób, by sprostać temu wymaganiu jest trening, ma on korzystny wpływ nie tylko na ciało lecz również samopoczucie i pogodę ducha. Pierwszy krok - to chęci!, drugi - jak ubrać się do ćwiczeń?

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia na piękny płaski brzuch

Ćwiczenia na piękny, płaski brzuch są najchętniej wykonywanymi zestawami ćwiczeń. Powtarzane regularnie serie pozwalają konsekwentnie wzmacniać mięśnie brzucha i cieszyć się stopniową poprawą jego wyglądu.

Ćwiczenia takie można wykonywać nawet przed telewizorem, gdyż domowy trening w niczym nie utrudnia korzystania z tej popularnej rozrywki. Domowy trening rozpoczyna się od rozgrzewki. Bieg w miejscu, seria skłonów oraz kilka pajacyków to najlepsze wprowadzenie do dalszego treningu, a jednocześnie bardzo dobry sposób na rozruszanie wszystkich grup mięśni.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Systematyczna aktywność fizyczna jest idealną profilaktyką dla stawów. Należy jednak unikać ich nadmiernego przeciążania, ponieważ grozi to poważnymi zmianami zwyrodnieniowymi lub kontuzjami. Każdy trening powinien być prawidłowo dopasowany do wytrzymałości organizmu, dlatego trzeba odpowiednio go zaplanować. Istnieją pewne zasady, których warto się trzymać podczas ćwiczeń i zachować stawy w dobrej formie niezależnie od wieku.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Jeśli będziesz sukcesywnie ćwiczyć, możesz osiągnąć wszystko, na czym Ci zależy. Niestety, czasem na efekty czeka się zbyt długo. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług trenera personalnego, który ułoży plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i stanu zdrowia. Dla kogo jest takie rozwiązanie i czego można się spodziewać? Przeczytaj i dowiedz się, czy to opcja dla Ciebie!

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

trener personalny

Jeszcze do niedawna regularne spotkania z trenerem osobistym były uznawane za zbędny luksus. Obecnie, kiedy nastała moda na zdrowy styl życia i dbanie o sylwetkę, usługi, jakie świadczy trener personalny, stały się bardzo pożądane. Uważasz, że nie jest to forma ćwiczeń dla Ciebie? Sprawdź, dlaczego warto się przekonać do treningu z profesjonalistą.

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

trening dla początkujących

Regularnie treningi to skuteczny sposób na uzyskanie lepszej formy, a przy okazji na znaczną poprawę samopoczucia. O ile jednak osoby, które od lat ćwiczą, nie mają problemów z wybraniem optymalnych planów treningowych, to w gorszej sytuacji są ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. Źle dobrany trening lub plan dietetyczny potrafią zniechęcić do dalszych ćwiczeń.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

torba sportowa

W dzisiejszych czasach tempo życia ludzi, zwłaszcza w dużych miastach jest ogromne. Jeżeli należysz do grupy aktywnych mieszkańców dużego miasta, to z pewnością nie raz zdarzyło Ci się już wyjść rano z domu do pracy czy szkoły i wrócić z powrotem późnym wieczorem.

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

dietetyk

Zwracanie uwagi na to, co jemy i w jakich ilościach jest podstawą zdrowego stylu życia, na który w obecnych czasach decyduje się tak wiele osób. Samodzielne ułożenie jadłospisu wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, stąd duże zainteresowanie usługami specjalistów. Jak wybrać dobrego dietetyka?

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Domowa siłownia od 4F

Posiadanie własnej, domowej siłowni to prawdziwe marzenie wielu osób. Można je zrealizować i to niekoniecznie przy bardzo wysokich nakładach finansowych. Mądrze planując, można urządzać siłownię stopniowo i w ten sposób rozłożyć wydatki w czasie. Sprawdźcie, jak urządzić domową siłownię i dobrać sprzęt do ćwiczeń w domu.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Gumy oporowe

Gumy do ćwiczeń zyskują coraz większą popularność. I nie można się temu dziwić, bowiem dzięki nim wzmocnisz całe ciało bez wychodzenia z domu.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Bieżnia jest podstawowym wyposażeniem strefy cardio fitness klubów, ale też najczęściej spotykanym sprzętem sportowym w domach. Aktualnie rynek proponuje nam dość szeroką gamę bieżni w zróżnicowanych cenach i o różnej funkcjonalności. Biorąc pod uwagę gabaryty, do domu idealna będzie bieżnia o niewielkich rozmiarach, składana i o niedużej wadze. Czyli taka, którą łatwo będzie można przetransportować i schować w mieszkaniu w razie potrzeby. Wystarczą też podstawowe funkcje, takie jak kilka programów i regulacja nachylenia. Warto jednak zagłębić się w informację o parametrach technicznych sprzętu, który chcemy kupić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będzie on dość mocno eksploatowany.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Każdego dnia z licznych reklam polecających cudowne sposoby na schudnięcie, zdrowy wygląd i młodość uśmiechają się do nas smukłe nastolatki. Niestety żona Roberta Lewandowskiego jest jedna, a podobnymi zasobami finansowymi może dysponować jedynie elita salonowa. Prasa kolorowa podsyca wizerunek pięknej i zadbanej kobiety, która mimo urodzenia dziecka radzi sobie we wszystkim wzorowo. Co prawda często na zdjęciach sztab niań gania za maluchami, a młoda mama ma dozgonny abonament w klinice medycyny estetycznej, ale przecież liczy się efekt. Kogo stać na polecane przez nasze super bohaterki – fitneski produkty?

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Płaski brzuch

Nie musi być umięśniony, ale płaski, zgrabny brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Problemem jest odkładający się na brzuchu nadmiar tkanki tłuszczowej, co jest bezpośrednim następstwem nieprawidłowej diety. Nadwyżki kaloryczne dostarczane organizmowi, czyli większa ilość energii niż organizm jest w stanie zużytkować, jest magazynowany w całym ciele w postaci tłuszczu.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Zgrabne pośladki - ćwiczenia

Zgrabne pośladki to marzenie każdej kobiety. Dzisiejsze tempo życia jest szybkie, nie mamy na nic czasu, do tego dochodzi niezdrowe jedzenie, złe nawyki i profilaktyka, wszystko to działa przeciw zdrowiu i sylwetce. Oczywiście można wydać kilka tysięcy na zabiegi kosmetyczne, które ujędrnią pupę, ale czy warto? Może po prostu lepiej zorganizować sobie czas, by znaleźć pół godziny dziennie na ćwiczenia?

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Yoga

Zbliża się wiosna, a zanim się obejrzymy, zawita do nas lato. Jak zadbać o swoje ciało, abyśmy mogli cieszyć się pięknym wyglądem na plaży, a nasze samopoczucie zdecydowanie się polepszyło? Oczywiście bardzo ważna jest dieta, jest to absolutna podstawa zdrowego stylu życia. Poza odpowiednim odżywianiem się, należy oczywiście zadbać o odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego. Poza siłownią, basenem czy codziennym cardio, takim jak jogging, możemy również spróbować jogi. Jest to bardzo popularna forma ćwiczeń, nie bez przyczyny.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Jakie buty na fitness?

Dobór butów na fitness to jedna ważniejsza z rzeczy, nad którą powinieneś się zastanowić. Na rynku mamy możliwość ogromnego wyboru, więc trafny wybór nie jest łatwy. Pamiętajmy, że dobrze dobrany but sportowy kupujemy nie na jeden sezon, a na kilka lat. But powinien być przeznaczony tylko do treningu na sali fitness więc będzie nam służył naprawdę długo.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Plan treningowy dla początkujących zakłada budowanie masy mięśniowej na podstawie ćwiczeń podstawowych. Wymieniając (ogólny podział, patrząc na sylwetkę), od głowy w dół, na ich podstawie dobieramy odpowiednie ćwiczenia:

  • 1) mięśnie obręczy kończyn górnych:

a) mięsień obojczykowy tzw. „kaptur” (będzie później rozwinięcie tego terminu)
b) mięsień naramienny (potocznie nazywany barkami)
c) mięśnie ramion:
- mięsień dwugłowy (bicepsy)
- mięsień trójgłowy (tricepsy)
- przedramiona

 

  • 2) mięśnie obręczy kończyny dolnej:

a) mięśnie ud:
- czworogłowy uda (jest jednym z grupy mięśni przednich, tylko on na razie nas interesuje)
- dwugłowy uda (należy do grupy mięśni tylnych)

 

  • 3) korpus:

a) grzbiet (plecy)
b) mięśnie brzucha (rozwinięte, odpowiednio zbudowane noszą miano „kaloryfer”)


Będziemy się odwoływać do powyższych wyliczeń w formie opisu:

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Strój na fitness

Mając na myśli uprawianie sportu, szczególnie przez kobiety, to największą popularnością od lat cieszy się siłownia i fitness. Każda z nas wie, że regularne ćwiczenia nie tylko poprawiają sylwetkę, ale dbają również o nasze dobre samopoczucie. Sport stał się modny, co jest genialne, ponieważ trend ten niesie ze sobą praktycznie same korzyści – zanim jednak pobiegniesz na zajęcia, zastanów się, w co się ubierzesz, bo nie każde piękne i kolorowe ubranie się do tego nadaje. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej odzieży na zajęcia fitness.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Jak skutecznie obudzić się?

Dzięki porannej gimnastyce pomożesz Twojemu organizmowi w całodobowej przemianie materii, dzięki której chudniemy najwięcej.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Chcesz wzmocnić mięśnie i popracować nad sylwetką? Skorzystaj z usług trenera personalnego, który opracuje dla Ciebie indywidualny plan zajęć. Od upragnionego celu dzielą Cię zaledwie 3 kroki!

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Piłka gimnastyczna jest zdecydowanie większa od standardowej piłki do gry w siatkówkę, czy koszykówkę. Dzięki temu możemy przy jej pomocy wykonać wiele, zbawiennych dla naszego zdrowia ćwiczeń. Już kilkanaście minut dziennie obcowania z piłką gimnastyczną jest w stanie poprawić nasze samopoczucie, a także ukrwienie organizmu. Przekonaj się jakimi jeszcze zaletami charakteryzuje się trening z piłką gimnastyczną.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trampoliny JUMPit

Fitness na trampolinach jest w modzie! Cały świat skacze. Dlaczego? Spalamy do 1000 kalorii podczas godzinnego treningu, poprawiamy kondycję i świetnie się bawimy. Poznajcie fenomen trampolin.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Aktywność fizyczna staje się coraz popularniejszym trendem. Każdego roku więcej ludzi wstaje z kanapy, aby pójść na basen, siłownię czy potrenować z internetową trenerką. Wielu z nas samodzielnie układa sobie plany treningowe i je wykonuje. Niektórzy wolą jednak skorzystać z pomocy trenera osobistego. Kim on jest i czym dokładnie się zajmuje?

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Spośród nowoczesnych zawodów dających duże możliwości rozwoju kariery, profesja instruktora fitness jest szczególnie warta zainteresowania. Kto może sprawdzić się w tym fachu i jakie należy spełnić warunki, aby móc pracować jako instruktor fitnessu?

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia fizyczne stają się coraz popularniejsze. Najlepsze jest to, że ilość osób, które chcą je wykonywać systematycznie rośnie. Ich motywacja do wykonywania ćwiczeń jest naprawdę bardzo różna. Niektóre osoby robią to, gdyż mają zbyt wiele wolnego czasu, inne dlatego, że chcą zgubić zbędne kilogramy, a jeszcze inne, bo chcą uzyskać lepszą kondycję lub poprawić swoje samopoczucie i zdrowie.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia na kręgosłup wzmocnią twoją kondycję i stan zdrowia. Dbając o prawidłową postawę będziemy mogli bez trudu biegać, skakać, zginać się i tańczyć! Prosty zestaw ćwiczeń pozwoli ci zadbać o plecy i cieszyć się świetną formą. Zacznij od dziś!

Pamiętam, że jako dziecko, mama upominała mnie, bym się nie garbiła. Nie lubiłam takich uwag. Teraz wiem jak bardzo były pożyteczne i jak ważny jest kręgosłup, dlatego powinnyśmy gimnastykować się każdego dnia, by nie dopuścić do "niepotrzebnego" bólu.

Zawsze powinniśmy ćwiczyć w przewietrzonym pokoju. Załóż lekki strój, najlepiej z naturalnego włókna. Zdejmij buty. Ćwicz na leżąco, ćwiczenia powtarzaj po 20-30 razy.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Szukasz dobrego sposobu na to, aby zrzucić nadmierne kilogramy? A może chcesz uzyskać wymarzoną rzeźbę brzucha i pośladków? Do dyspozycji masz wiele różnych dyscyplin sportowych, dzięki którym można osiągnąć zamierzony cel. Jedną z najbardziej popularnych jest fitness – doskonały dla każdej kobiety niezależnie od wieku i kondycji.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening interwałowy stanowi formę treningu fizycznego polegającą na przeplataniu odcinków o wysokiej intensywności z odcinkami o niższej intensywności. Wbrew pozorom nie jest to rodzaj wysiłku zarezerwowany jedynie dla osób zaawansowanych – wykonywać może go każdy, pod warunkiem, że stosownie dobierze jego intensywność.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kluby fitness cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością, z racji tego iż sport uprawia coraz większa ilość Polek i Polaków. Po świętach czy weekendach, które obfitowały w dużą ilość, niekoniecznie zdrowego, jedzenia, czas na to by to wszystko zrzucić. Jednak to w ile tygodni, miesięcy czy lat zebraliśmy tłuszczu tyle samo lub dłużej będziemy to zrzucać.

Zajęciami fitness interesuje się coraz więcej osób. Sami możemy to zauważyć po ilości biegaczy na osiedlu lub w pobliskim klubie. Warto zainteresować się jakimkolwiek sportem, by zrzucić nadmierne kilogramy po obżarstwie, ciąży czy chorobie. Należy spróbować wszystkiego po trochu, by przekonać się, że sport może stać się naszym hobby i częścią życia.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

ćwiczenia korzystne dla mężczyzn nie muszą równie dobrze wpływać na kobiety

W związku ze światową epidemią otyłości coraz częściej słyszy się nawoływania do zmiany diety i zwiększenia aktywności fizycznej. Okazuje się jednak, że ćwiczenia korzystne dla mężczyzn nie muszą równie dobrze wpływać na kobiety.

Nasze wyniki sugerują, że płeć może się przyczyniać do różnic w funkcjonowaniu sercowo-naczyniowym osób z cukrzycą typu 2. U mężczyzn po [4-miesięcznym] treningu dotleniającym następowała poprawa, której nie odnotowano u kobiet - opowiada prof. Jill Kanaley z University of Missouri.

Amerykanie monitorowali reakcje sercowo-naczyniowe, m.in. tętno i ciśnienie, ok. 75 otyłych kobiet i mężczyzn z cukrzycą typu 2. Poza tym zastosowano 3-minutowy test ściskania przedmiotu (proszono o zaciskanie pięści z napinaniem mięśni przedramion).

Test ściskania pokazał, że korzyści zapewniane przez ćwiczenia różnicują się ze względu na płeć, co szczególnie dobrze widać w populacji z cukrzycą typu 2. Biorąc pod uwagę wysoką śmiertelność pacjentów z cukrzycą typu 2., zwłaszcza kobiet, budzi to spore obawy.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

W Polsce zapanowała moda na fitness i z każdym dniem powiększa się grono miłośników codziennej dawki aktywności fizycznej. Ćwiczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powstają kolejne inspirujące ćwiczących treningi, które angażują maksymalnie dużą ilość mięśni.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Lato jest doskonałą okazją do ruchu – to szansa dla największych leniuchów, aby wyjść na zewnątrz i wypróbować nowych aktywności! Słońce ogrzewa Ziemię, a dni są dłuższe – warto zatem wybrać się na zewnątrz i skorzystać z panujących warunków, aby zadbać o swoje ciało i umysł.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Zapotrzebowanie na węglowodany

Dla prawidłowej pracy organizmu niezbędne jest dostarczenie mu wszelkich składników odżywczych uczestniczących w licznych przemianach biochemicznych. Wśród tych składników najważniejszymi są białka, węglowodany i tłuszcze. Węglowodany to główne składniki energetyczne w naszej diecie. Dostarczają one glukozy, a więc paliwa niezbędnego do pracy mięśni, które użytkowane jest na bieżąco oraz magazynowane w postaci glikogenu w mięśniach oraz w wątrobie. Oczywistym jest fakt, że zapotrzebowanie na glukozę wzrasta wraz z intensywnością wysiłku fizycznego.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kondycja fizyczna - porady

Sprawność fizyczna oznacza, że ​​organizm jest nie tylko zdrowy i stosunkowo wolny od chorób i urazów, ale to, że pracuje w optymalnym stanie. Ten stan rzeczy możemy osiągnąć poprzez spożywanie żywności, która nie tylko była by zdrowa, ale że również dostarcza niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać kondycję.

Musisz zaopatrzyć swój układ krążenia, tak, aby skutecznie dostarczyć mu tlenu i substancji odżywczych do mięśni i mózgu.

Pytania które mogą się nasunąć?
- Jak dzięki odżywianiu można pomóc swojej kondycji?
- Jaką rolę mają mięśnie w kondycji?Odżywianie
Dobra sprawność fizyczna zaczyna się od dobrego odżywiania. Musisz jeść odpowiednie jedzenie i unikać takich rzeczy jak żywność z nadmiarem "złych" tłuszczów.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Fitness dla mózgu
Amerykańscy badacze odkryli, że osoby starsze, które regularnie używają specjalnych programów komputerowych do tzw. fitnessu mózgu, wykazują znacznie lepszą pamięć i większe umiejętności językowe.

Zespół pod kierunkiem dr Karen Miller i dr Prabha Siddarth z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) zaprosił do badania 69 starszych osób - emerytów z Kalifornii - nie wykazujących objawów demencji. Średni wiek uczestników wynosił 82 lata.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Wiosenne przebudzenie

Tegoroczna zima rozpieszczała narciarzy zaśnieżonymi stokami. Amatorki łyżew również skorzystały w pełni z wyjątkowo długiego sezonu. Niestety niskie temperatury i brak światła słonecznego nie pozostają bez wpływu na samopoczucie. Jak przywrócić siły witalne na wiosnę? Podpowiadamy 5 sposobów na odświeżenie ciała i duszy. Czas na wiosenne przebudzenie!

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Dzisiaj bardzo popularne jest dbanie o sylwetkę, o zdrowie, o wygląd estetyczny. Te walory są również bardzo eksponowane w mediach, jeszcze wyraźniej widoczne jest zwracanie na to uwagi za granicą, dlatego tak chętnie naśladujemy wzorce, jakimi są gwiazdy lub staramy się pomóc w tym komuś.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Wagi Sencor

Zimą, chowając się pod warstwami swetrów i płaszczy zwykle pozwalamy sobie na przybranie kilku kilogramów, wierząc, że wiosną dieta-cud skutecznie nas ich pozbawi. To błąd!

Warto cały rok systematycznie kontrolować swoją wagę. W ten sposób unikniemy groźnej dla zdrowia i niestety coraz powszechniejszej u nas otyłości. Pomogą tam w tym wagi od firmy Sencor.

Nie ukrywajmy – zimą wielu z nas odpuszcza sobie dietetyczny reżim na rzecz ciast, ciasteczek, ale także wigilijnych potraw czy kalorycznego alkoholu podczas karnawałowych przyjęć.

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

CoreWellness

Mięśnie dna miednicy to często nieznane, ale bardzo ważne elementy ciała kobiety. Osłabione mogą powodować bóle pleców i nietrzymanie moczu, a także pogarszać jakość życia seksualnego. Ekspert kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” wyjaśnia dlaczego ważny jest trening tej partii mięśni, a trener fitness podpowiada jaką technikę wybrać.

1. Co to są mięśnie dna miednicy?


Prof. Jan Kotarski, ginekolog, ekspert kampanii “CoreWellness – wewnętrzna siła”: Mięśnie dna miednicy są “zawieszone” między kością łonową a ogonową.

 

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Fitness

Kreowany w mediach kult piękna, którego nieodłączna częścią jest sylwetka w rozmiarze xs sprawia, że siłownie są z roku na rok coraz liczniej uczęszczane, a na ulicach można spotkać tylu rowerzystów lub ludzi uprawiających jogging ilu nie było widać nigdy wcześniej. Wszyscy chcą być fit.

 

Ale czym właściwie jest to bycie fit?

W marcu zaliczę wszystkie treningi. Jak skończę to dopiero będę fit. Rraczej nie.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Nieprawidłowa postawa ciała

Terminy jak mięsnie szyi, poziom ciśnienia krwi oraz puls są między sobą w pewny sposób związane.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Neurony

Sprawny umysł to marzenie każdego z nas. Niestety nasz mózg, podobnie jak wszystkie inne narządy, z wiekiem pracuje coraz gorzej. Aby zapewnić mu dobrą formę na dłużej, warto w porę o niego zadbać. W jaki sposób?

Oto kilka porad dla tych, którzy chcą zapewnić sobie sprawność intelektualną do późnej starości.

Więcej…

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Troska o zdrowie to dla wielu z nas najważniejsza sprawa w życiu. Każdy z nas chce się przecież cieszyć dobrą formą i sprawnością aż do późnej starości. Czy istnieje sposób na zachowanie wspaniałej formy? Tak. Receptą sprawdzoną jest codzienna aktywność fizyczna, dzięki której każdy z nas może poprawić stan swego zdrowia i przedłużyć młodość organizmu.

Więcej…