Odżywki na masę, na rzeźbę, na siłę, na wytrzymałość, artykuły

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wielu sportowców na co dzień korzysta z dodatkowej suplementacji, wspierając tym samym swój organizm. Do najpopularniejszych suplementów dla sportowców należy białko, które zazwyczaj sprzedawane jest w formie proszku. Osoby aktywnie fizyczne cenią sobie jego liczne właściwości. Najczęściej spotykane jest białko serwatkowe, ale na rynku dostępnych jest kilka innych propozycji odżywek białkowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym się różnią.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Wzmożona aktywność fizyczna przekłada się na większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju składniki odżywcze, które należy dostarczać do organizmu przez zbilansowaną dietę i odpowiednio dobraną suplementację. Aminokwasy BCAA często są polecane sportowcom ze względu na swój pozytywny wpływ na budowę masy mięśniowej. Czy ich suplementacja jest konieczna?

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Czy wiesz, że niektóre witaminy mogą zwiększać napięcie mięśni? Są pewne witaminy, które pomagają w procesie budowania mięśni w metabolizmie białek.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Quinoa ze szparagami

Wykorzystujcie poniższe produkty w swojej diecie, aby wspierać syntezę białek i budować mięśnie w oparciu o trening siłowy. Budowanie mięśni nie polega na „robieniu masy” przez dodawanie bezużytecznej, nieaktywnej tkanki tłuszczowej.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Co, kiedy i jak najlepiej pić na siłowni

Woda jest niezbędna do życia. Jednak wiele osób aktywnych fizycznie często zastanawia się, czy podczas treningów sama wystarczy, by nawodnić wyczerpany organizm. Są też i tacy, którzy w ogóle zapominają o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów, nie zdając sobie sprawy, że nawet niewielkie odwodnienie może mieć poważne konsekwencje.

Dlaczego się pocimy?

Około 75 proc. energii wydatkowanej podczas ćwiczeń nasz organizm przekształca w ciepło, te z kolei musi szybko zostać rozproszone, by nie wywołać udaru.  Głównym sposobem na to jest właśnie pocenie się. Oczywiście to, ile wody stracimy zależy od wielu czynników takich jak: intensywność i długość ćwiczeń oraz temperatura i wilgotność powietrza.

 

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Booster testosteronu możemy zaliczyć do grupy często wykorzystywanych preparatów, których zadaniem jest podniesienie poziomu testosteronu w organizmie. Czy warto stosować boostery testosteronu? Jakie wykazują działanie?

  1. Boostery testosteronu - co to jest?

  2. Jak poziom testosteronu wpływa na organizm?

  3. Czy warto stosować boostery testosteronu?

W tekście omawiamy ważną rolę testosteronu w organizmie mężczyzn.

 

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Stosowanie odżywek białkowych jako suplementu diety zrobiło się w ostatnim czasie bardzo popularne. Białko stanowi jeden z ważniejszych składników odżywczych, a jego niedobory wpływają na nieprawidłowe działanie naszego organizmu. To właśnie ono odpowiedzialne jest za metabolizm, wspomaga regenerację powysiłkową i zapobiega rozkładowi mięśni. Dzięki swoim właściwościom białko jest szeroko stosowane jako suplement diety zarówno przy budowie masy mięśniowej jak i przy redukcji tkanki tłuszczowej.

 

1. Czym jest odżywka białkowa?

2. Rodzaje odżywek białkowych

3. Zalety odżywek białkowych

4. Wady odżywek białkowych

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Wybór suplementów i odżywek dla sportowców jest aktualnie bardzo duży. Jak jednak dostosować produkt odpowiednio do efektów, jakie chcemy osiągnąć? Po które odżywki sięgnąć przy redukcji, a które będą właściwe na zbudowanie masy?

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Boostery testosteronu przez wiele osób błędnie kojarzone są ze środkami dopingującymi, gdyż u wielu z nas słowo testosteron kojarzy się dość jednoznacznie. Warto jednak zgłębić się nieco bardziej w ten temat gdyż tak naprawdę jest to grupa suplementów których podstawowym zadaniem jest podwyższenie poziomu naszego naturalnego testosteronu w osoczu krwi. Booster ( z ang. wzmacniacz ) testosteronu w odróżnieniu od syntetycznego hormonu nie wykazuje żadnych skutków ubocznych oraz nie wpływa negatywnie na naszą gospodarkę hormonalną. Tego rodzaju suplementy w zdecydowanej większości oparte są o składniki które już od setek, a nawet tysięcy lat wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie ludowej wielu krajów. Szczególną popularność tego rodzaju zioła uzyskiwały na kontynencie Azjatyckim.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Białko jest jednym z ważniejszych składników naszej diety. Jest to makroskładniki, który daje nam możliwość efektywnego budowania mięśni, poprawy regeneracji, stymulacji anabolizmu, utrzymując szereg procesów chemicznych w naszym ciele w homeostazie. Dlatego też każdy sportowiec, wystawiający swój organizm na szereg przeciążeń związanych z treningiem, powinien zadbać, aby do organizmu dostarczać odpowiednią ilość protein, jak i o to, aby białka te były wysokiej jakości.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Moda na zdrowy styl życia przekłada się na wzrost popularności zdrowych przekąsek dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Wysokobiałkowe produkty dostarczające energii i wspierające regenerację organizmu stały się podstawowym wyposażeniem fit barów na siłowniach i w klubach fitness. Gdzie warto je zamówić?

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Buzdyganek naziemny czyli tribulus terrestris - gatunek rośliny z rodziny parolistowatych, który coraz częściej wykorzystywany jest w sporcie. Jego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat - był i jest powszechnie wykorzystywany w naturalnej medycynie chińskiej oraz indyjskiej.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Osoby, które kiedykolwiek próbowały się odchudzać – doskonale wiedzą, jak trudne to zadanie. To, czy uda nam się zrzucić nadprogramowe kilogramy, jest zależne od wielu różnorodnych czynników takich jak na przykład wiek, płeć, stan zdrowia, predyspozycje genetyczne i tak dalej. W większości przypadków sama dieta, nawet najbardziej restrykcyjna, nie wystarcza.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Regularne uprawianie różnych dyscyplin sportu pozwala na poprawienie kondycji, zdrowia, uzyskanie ładniejszej sylwetki. Aktualnie uprawianie sportu jest coraz bardziej popularne i coraz większa liczba osób decyduje się aktywność fizyczną. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem bardzo często nie mają dostatecznej wiedzy dotyczącej stosowania właściwych diet czy odpowiednich preparatów wspomagających trening. Suplementy w przypadku osób amatorsko uprawiających sport winny być stosowane z rozwagą. Wybór takich środków dostępnych na rynku nie jest wcale łatwy, gdyż wybierać można z bardzo szerokiego asortymentu preparatów o różnorodnym składzie.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Najdoskonalszy suplement w historii, spektakularne przyrosty masy mięśniowej i siły.

  • Wyniki osiągane w niesamowicie szybkim czasie.
  • Skuteczność pierwszych cykli z zastosowaniem kreatyny może być porównywalna z efektami cykli sterydowych.
  • Należy też zaznaczyć, że kreatyna oprócz swej niezwykłej skuteczności jest jednym z najtańszych i najlepiej poznanych suplementów.
  • Jej przydatność została potwierdzona niemalże we wszystkich dyscyplinach sportowych.

    Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Limitowana seria napojów Tajemnice Mistrzów Sportu by OSHEE

Aktywnie uprawiasz sport? Zależy Ci na efektywnym treningu przynoszącym widoczne rezultaty? Sięgnij po nowy limonkowo-miętowy smak z limitowanej serii napojów izotonicznych Tajemnice Mistrzów Sportu by OSHEE. Teraz możesz nie tylko szybko zregenerować organizm zarówno podczas, jak i po wysiłku fizycznym, ale również poczuć orzeźwiającą moc limonki i mięty.

Więcej…

Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Jeśli chcemy uzyskać przyrost masy mięśniowej, niezbędne są nie tylko ciężkie i częste ćwiczenia na siłowni. Osoby, które chcę w szybkim czasie uzyskać przyrost masy mięśniowej muszę również dbać o odpowiednią dietę. Bez niej nie mamy szans na zadowalające efekty pomimo ciężkich treningów.

Przedstawiamy listę produktów, których spożywanie jest niezbędne, gdy chcemy uzyskać przyrost masy mięśniowej:

Więcej…