Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Czy wiesz, że niektóre witaminy mogą zwiększać napięcie mięśni? Są pewne witaminy, które pomagają w procesie budowania mięśni w metabolizmie białek.

Pięć witamin, które pomogą budować siłę mięśni:

Witaminy z grupy B

  • Witamina B1 jest ważna dla metabolizmu białek i tworzenia hemoglobiny, która przenosi tlen do komórek mięśni. Znajdziesz ją w kaszy chlebie, mięsie, ryżu cz orzechach.
  • Witamina B2 uczestniczy w metabolizmie energetycznym, metabolizmie glukozy, i utleniania kwasów tłuszczowych, ma pewne działanie na metabolizm białek. Witamina B2 występuje w m.in w produktach jak: ser, jaja, mleko i groszek.
  • Witamina B3 jest niezbędna do wytwarzania energii. Znajdź ją w mleku, jajach, rybach, roślinach strączkowych i ziemniakach.
  • Witamina B6 jest ważna dla metabolizmu białek, wzrostu i wykorzystania węglowodanów. B6 - Produkty:  soja, masło, brązowy ryż i ryby.
  • Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania tkanki nerwowej i jest niezbędna dla metabolizmu tłuszczów i węglowodanów, metabolizmu energetycznego, i regenerację komórek. B12 Znajdź w produktach jak: mleko, drób, jaja, mięso i wątroba.
  • Witamina B7 jest ważne dla metabolizmu aminokwasów, a aminokwasy są cegiełkami białka. B7 występuje w grzybach, żółtku jaj, wątrobie wołowej, i drożdżach piwnych.

Witamina C jest ważna dla naszych mięśni, musimy ją posiadać w odpowiedniej ilości, aby funkcjonować poprawnie. Witamina C jest wymagana do syntezy kolagenu i elastyny, a także jest ważnym uzupełnieniem, ponieważ jest odpowiedzialna za zdrowie naczyń krwionośnych, które wspierają "potrzeby mięśni" do tlenu i substancji odżywczych. Dobrym źródłem witaminy C są brokuły, pomidory, truskawki i grejpfruty.

Witamina D odgrywa ważną rolę, istotną dla mięśni i funkcjonowania układu odpornościowego. Badania wykazały, że prawidłowe stężenie witaminy D  w organizmie są związane z siłą mięśni i ich wydajnością.Witamina D jest również wymagane do pobierania i wykorzystania wapnia i fosforu, a oba te minerały są wymagane do skurczu mięśni i funkcji, jak również wzrostu kości i wytrzymałość.

Witamina E jest bardzo ważnym przeciwutleniaczem, który umożliwia odzyskiwanie błony komórki przed stresem oksydacyjnym.  Aby wzbogacić dietę o witaminę E spróbuj migdałów, szpinaku, marchwi, i awokado. Witaminę E można również znaleźć w oliwie z oliwek, oleju kukurydzianym, oleju rzepakowym i oleju słonecznikowym.

Olej z ryb lub tłuszcze omega-3 w oleju z ryb może zmniejszyć rozpad białek mięśniowych. Olej z ryb pomaga wzmocnić efekt treningu siłowego u starszych kobiet.