Ćwiczenia na siłowni, na Masę, na Wytrzymałość, Ogólnorozwojowe

Ćwiczenia - Siłownia

trening kondycyjny

Trening kondycyjny jest oczywiście ściśle związany z kondycją. Czym zatem jest kondycja? Jak ją wypracować? Trening kondycyjny jak go wykonać? No i jak wykonać najbardziej efektywny trening kondycyjny na siłowni.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Planujesz rozpocząć swą przygodę z regularnymi ćwiczenia i wybierasz się na siłownię bądź do klubu fitness? Przydadzą Ci się konkretne sprzęty i gadżety. Sprawdź, jakie akcesoria warto zabrać ze sobą.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

biceps

Bicepsy! Obok klaty chyba najczęściej i najchętniej trenowana przez mężczyzn grupa mięśniowa. To właśnie rozbudowane mięśnie dwugłowe ramienia są często utożsamiane z umięśnioną sylwetką, a nawet dużą siłą. Może dlatego, że te mięśnie wyraźnie widać już gdy założymy bluzkę z krótkim rękawem. W dzisiejszym artykule napiszę jakie są moim zdaniem najlepsze ćwiczenia na bicepsy. Od razu podkreślam, że jest to moje subiektywne zdanie. Oczywiście podam argumenty dlaczego wybrałem właśnie te ćwiczenia ale jeśli dla Ciebie sprawdzą się lepiej inne możliwości, to może faktycznie akurat w twoim przypadku tak będzie lepiej. Zapraszam do przeczytania!

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Podstawy treningu na siłowni

Poniżej przedstawiamy listę pojęć używanych na siłowni, z pewnością dla większości to oczywistości, jednak dla początkujących mogą się przydać.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Ćwiczenia i trening siłowy

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na trening siłowy. Wśród jego zalet wymienia się m.in. przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, wzmocnienie masy mięśniowej, poprawę ogólnej kondycji i samopoczucia oraz redukcję stresu. Warto jednak pamiętać o tym, aby trening siłowy dopasować do konkretnych potrzeb.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Co to jest trening FBW?

Full Body Workout to trening całego ciała. Zwykle jest to kompilacja różnego rodzaju ćwiczeń realizowanych podczas jednej jednostki treningowej, aktywujących wiele różnych grup mięśniowych. Trening tego typu pozwala w sposób równomierny rozbudowywać muskulaturę całego ciała, zwiększać siłę i masę mięśniową, a także redukować ilość tkanki tłuszczowej czy zwiększać ogólną wytrzymałość organizmu. Tego typu trening może być realizowany w każdych warunkach, również w domu. Można ćwiczyć wykorzystując do tego podstawowe narzędzia treningowe tj. drążki do podciągania, ławeczki do brzuszków, sztangi, hantle, rowerki stacjonarne czy innego typu sprzęt fitness.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Osoby, które podejmują decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z ćwiczeniami na siłowni starają się wykonywać przede wszystkim te wpływające na rozbudowę masy ciała. Dotyczy to głównie mężczyzn, którzy pragną sprawić, aby ich mięśnie były większe, bardziej wyraziste.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Odżywki i suplementy dla sportowców stały się podstawowym składnikiem uzupełniającym dietę każdej osoby, która chce zbudować masę mięśniową, polepszyć kondycję lub lepiej się poczuć, czy po prostu schudnąć, bez względu na to czy zajmuje się sportem zawodowo czy ćwiczy tylko amatorsko, w konkretnym celu. W spożywaniu takich środków nie ma nic złego pod warunkiem, że robi się to z rozwagą i w odpowiedniej kolejności, a więc najpierw teoria, czyli wiedza o produkcie i jego odpowiednie dopasowanie, a później praktyka, czyli spożywanie.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Ćwiczenia dla kobiet - nogi, pośladki

1. Przysiady, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Działa na mięśnie łydek, ud i pośladków. Uginamy kolana i prostujemy się, bez odrywania  stóp. Im głębszy przysiad, tym większa korzyść dla ciała.

2. Prostowanie podudzi siedząc na maszynie, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Formuje mięśnie czworogłowe ud.

3. Wypychanie suwnicy, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Działa na tylną i przednią część mięśni ud oraz pośladki.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Dobra forma do późnej starości, lepsza kondycja i zgrabna sylwetka – oto najważniejsze korzyści, jakie może przynieść każdemu z nas systematyczne uprawianie sportu. Każdy, nawet najmniej intensywny trening, to moc korzyści dla naszego zdrowia. Lepiej dotleniony organizm staje się silniejszy, a mocniejsze mięśnie pozwalają cieszyć się lepszym wyglądem.

 

Dobrze wybrana dyscyplina sportu lub forma aktywności fizycznej może sprawić, że wolny czas będziemy spędzać w przyjemny sposób. Wbrew pozorom uprawianie sportu nie musi się wiązać z regularnym odwiedzaniem siłowni lub basenów. Każdy trening jest dobry. Pamiętajmy, że intensywny marsz lub długi spacer to równie dobre ćwiczenie, jak zajęcia na siłowni.

Więcej…

Ćwiczenia - Siłownia

Siłownia dla kobiet. Poradnik początkującej

Każdy ma swoje problemy, czy to za duży brzuch, czy boczki, niezgrabna pupa lub duże biodra. Nie każdy cierpi od razu na nadwagę. Umiejętność określania idealnej wagi jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach można się szybko pogubić. Media bezlitośnie kreują wizerunek szczupłych (a raczej wychudzonych) kobiet, a magazyny modowe przerabiają ciała modelek w Photoshopie.

Więcej…