Ćwiczenia - Siłownia

Odżywki i suplementy dla sportowców stały się podstawowym składnikiem uzupełniającym dietę każdej osoby, która chce zbudować masę mięśniową, polepszyć kondycję lub lepiej się poczuć, czy po prostu schudnąć, bez względu na to czy zajmuje się sportem zawodowo czy ćwiczy tylko amatorsko, w konkretnym celu. W spożywaniu takich środków nie ma nic złego pod warunkiem, że robi się to z rozwagą i w odpowiedniej kolejności, a więc najpierw teoria, czyli wiedza o produkcie i jego odpowiednie dopasowanie, a później praktyka, czyli spożywanie.

 

Przedstawiamy więc podstawowe informacje na temat odżywek i suplementów z nadzieją, że dokonacie trafnego i rozsądnego wyboru...

Dlaczego tak bardzo zwracamy uwagę na rozsądek, brak pośpiechu podczas wyboru odżywek oraz suplementów i odpowiednie przygotowanie się przez rozpoczęciem ich spożywania? Odpowiedź jest prosta – ponieważ zarówno w przypadku wspomagaczy syntetycznych jak i tych bardziej naturalnych nadmiar może zaszkodzić bardziej aniżeli niedobór, a złe dostosowanie zniweczyć plany, w najgorszym wypadku powodując uszczerbki na zdrowiu.

Odżywki i suplementy same w sobie nie są szkodliwe, dokładnie tak samo jak warzywa, owoce czy inne produkty, jakie codziennie spożywamy, ale jeśli będziemy robić to bez przemyślenia, z niekorzyścią dla naszego organizmu, zaszkodzimy sobie. Powie to każdy specjalista, każdy lekarz, dlatego również w przypadku tego rodzaju środków zaleca się przede wszystkim ostrożność.

Aby dokonać trafnego wyboru, konieczne jest przede wszystkim zapoznanie się z rodzajami suplementów oraz odżywek oraz ich przeznaczeniem.

Podstawowy podział odżywek ze względu na przeznaczenie:

  • odżywki służące do budowania masy mięśniowej – gainery (bulki), kreatyna, antykataboliki
  • odżywki odchudzające mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej – spalacze termogeniczne, L-Karnityna, CLA i produkty hamujące łaknienie
  • odżywki służące rzeźbieniu ciała – białko, aminokwasy, odżywki przed treningowe, HMB, antykataboliki i węglowodany
  • odżywki wspomagające produkcje testosteronu – prohormony naturalne, DAA, suplementy na testosteron, Tribulus Terrestris

Powyższe odżywki nie mogą być stosowane przez każdego – muszą zostać dobrane według potrzeb oraz zgodnie ze stanem zdrowia.

Istnieją jednak takie suplementy, które mogą być wykorzystywane przez każdego, bez względu na to czy jest się sportowcem czy zwykłym człowiekiem, który po prostu chce osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, bowiem używane w odpowiedniej ilości nie są w stanie zaszkodzić.

Do tych suplementów należą:

  • minerały i witaminy
  • zdrowe tłuszcze
  • produkty na ochronę stawów

Pamiętaj!

Żadne suplementy ani odżywki nigdy nie będą w stanie zastąpić treningu, szczególnie regularnego i prawidłowego odżywiania się. Pod żadnym pozorem nie wolno wierzyć w zapewnienia reklam dotyczące możliwości zastąpienia pewnych produktów żywieniowych odżywkami czy suplementami.

Suplementy to preparaty, które mają za zadanie wspomagać, a nie zastępować – mają pomóc nam osiągnąć sukces, a nie wykonać całą pracę za nas!

Właściwą suplemętację diety zapewnia www.megapower.pl - Twój partner w drodze do upragnionej sylwetki. Tylko takie podejście gwarantuje zdrowie i osiągnięcie zamierzonych efektów...