Porady, wiedza, siłownia, badania, nauka, na siłowni, mięśnie, wytrzymałość, rzeźba

Porady, Wiedza - Siłownia

na siłowni

Gotowy, by podjąć wyzwanie siłowni? Kluczowym elementem sukcesu jest właściwa odzież sportowa, która zapewni Ci wygodę i wsparcie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym sportowcem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, odpowiednio dobrane ubrania wpłyną na Twoją wydajność i komfort. Artykuł "Jaka odzież sportowa na siłownię?" to praktyczny przewodnik dla każdego, kto szuka najlepszych opcji odzieżowych do swoich ćwiczeń.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

koszulka na siłownię

Początek roku stanowi najlepszy moment na rozpoczęcie realizacji osobistych postanowień. Zadbana sylwetka to marzenie wielu mężczyzn, jednak droga do poprawy wyglądu jest długa i trudna. W osiągnięciu celu pomogą wizyty na siłowni lub inne formy aktywności fizycznej – należy się do nich odpowiedni przygotować. Sprawdź, jaką koszulkę najlepiej spakować do torby treningowej.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Domowy sprzęt do treningu siłowego

Przy dynamice dzisiejszego życia nie każdy ma możliwości i czas na regularne odwiedzanie siłowni czy klubu fitness. Jednak dzięki szerokiej ofercie nowoczesnego sprzętu sportowego z powodzeniem można przeprowadzić efektywny trening siłowy we własnych czterech ścianach. Jakie urządzenia i akcesoria do ćwiczeń w domu wybrać?

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Podstawowe pojęcia na siłowni - słownik

Jeśli podjąłeś już decyzję i chcesz pójść na siłownię powinieneś poznać podstawowe terminy związane z tym miejscem.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Jakie owoce jeść na siłowni?

Owoce i warzywa są bardzo wartościowymi składnikami diety, zwłaszcza dla kulturysty. Zawierają one mnóstwo witamin oraz innych pożywnych składników, dlatego czasem zastępowane są już suplementami w postaci tabletek.

Owoce i warzywa są niezwykle ważne u zaawansowanego kulturysty, który od dłuższego czasu przyzwyczajony już jest do spożywania białka, aminokwasów oraz innych tego typu składników. W fazie początkowej diety kulturysty niektórzy dietetycy odradzają im zażywanie tego typu produktów. Później natomiast absolutnie nie można już ich pominąć.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

siłownia w domu

Domowa siłownia, jako inwestycja w zdrowie i wygodę

Coraz częściej słyszy się o tym, jak poważnymi problemami są nadwaga i otyłość, czyli jednostki chorobowe związane bezpośrednio z nadmierną masą ciała. Z drugiej jednak strony wzrasta też popularność tzw. "aktywnego trybu życia", nastawionego na jedzenie zdrowych produktów i regularne ćwiczenia fizyczne. Bo trzeba to przyznać, że trening jest tak samo ważny jak dieta.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Ćwiczyć w domu czy na siłowni?

Jakie są zalety wyjścia na siłownię nad treningiem w domu?

  1. Na dobrej siłowni zawsze znajdziesz trenera, który odpowiednio dopasuje Tobie ćwiczenia
  2. Motywacja. Jeśli już wyjdziesz z domu i jesteś na siłowni - "Nie masz wyjścia" - musisz ćwiczyć:). Dodatkową mobilizacją są osoby ćwiczące obok Ciebie.
  3. Poznasz ciekawych ludzi. Wyjście z domu na siłownię na pewno poprawi Twoje samopoczucie .
  4. Ćwicząc w grupie zawsze masz możliwość porady bardziej doświadczonych osób
  5. Możesz wykonywać ćwiczenia, których w pojedynkę nie będziesz w stanie
  6. Masz możliwość skorzystania z bardzo dużej gamy urządzeń, których w domu na pewno nie posiadasz.
  7. Możliwość korzystania z odnowy biologicznej typu sauna, łaźnia
  8. Aby uczęszczać na siłownię wykupuje się najczęściej miesięczne karnety, które upoważniają do przyjścia każdego dnia, co wpływa na poziom motywacji. Miesięczne karnety nie są drogie.
  9. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, początkowo musisz wydać sporo pieniędzy na zakup przyrządów
  10. W domu często mamy masę innych obowiązków i "czas dla siebie", natomiast trening nierzadko przełożymy inny dzień. Ćwicząc w domu możemy narazić się sąsiadom np. podczas wyskoków czy ćwiczeń ze skakanką.

== Na siłowni wszyscy są w jednym celu! ==

 

Porady, Wiedza - Siłownia

Przewodnik treningowy - siłownia

Na ten temat wypowiada się dużo amatorów oraz kulturystów. Czasem trafnie, czasem nie. W tym artykule dowiemy się, jak naprawdę jest, oraz jakie mity czyhają na nas w Internecie.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Temat zakłada, że tyczy się on tylko tej danej grupy ludzi. To nieprawda, ogólnie celem jest przedstawienie przygotowań do treningu siłowego. Nie ważne, czy robisz to z jakiś wyższych pobudek, czy tylko dla siebie. Wypowiedzenie „Każdy podlega na początku tym samym zasadom treningu” obowiązuje cały czas. Nie ma odstępstw, nie ma żadnych „furtek” do skrótów, ze względu na wpadnięcie w niebezpieczną pułapkę. Ceną w tym przypadku byłoby nasze zdrowie.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Marzenia o szybkim przyroście masy mięśniowej unoszą się na każdej siłowni, zwłaszcza znaleźć można je znaleźć w głowie początkujących. Oczywiście, nic nie stanie się od razu, ale można przyśpieszyć nieco ten proces. Wszystko zależy od naszego zaangażowania, profesjonalnego treningu oraz suplementów, które będą wspomagać nasze postępy. Przybieranie na masie nie może mieć miejsca bez stosowania diety dopasowanej do naszego celu. Na przyrost masy mięśniowej potrzebna jest dieta bogata w dużej ilości białka. Na szczęście produktów, które to gwarantują nie brakuje. Warto wiedzieć, że tylko połączenie tych wszystkich składników daje nam gwarancję tego, że wyniki staną się zauważalne znacznie szybciej.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Odżywki i suplementy, które dostępne są obecnie na rynku znajdują swoich zwolenników jak i przeciwników. Mimo że w sklepach znaleźć można tylko i wyłącznie legalne, przebadane, atestowane i zgodne z obowiązującym prawem preparaty, nadal wzbudzają pewne kontrowersje i budzą obawy lub wątpliwości tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli z nimi do czynienia a chcieliby nieco przyspieszyć efekty ćwiczeń lub dopiero rozpocząć profesjonalny trening. Sportowcy zazwyczaj nie mają takiego problemu, dotyczy on przeciętnych ludzi znajdujących się, na początku drogi do sukcesu treningowego.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Wiele pań na całym świecie wykonuje codziennie serię intensywnych ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i pozbycia się szpecącej „oponki”. Niestety, nie każda pani może cieszyć się efektami swych ćwiczeń. Jak to się dzieje, że mimo systematycznego wysiłku nie zawsze widać jego rezultaty?

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Panujący w naszym społeczeństwie mit mówiący o zahamowaniu wzrostu po przez treningi dzieci(nastolatków) jest nieprawdą. Według mitu trening siłowy powoduje przedwczesne zrośnięcie się nasady z trzonem kości pod wpływem obciążeń, lecz jest to możliwe tylko przy np. wypadku samochodowym.

Wielu czołowych kulturystów zaczynało dosyć wcześnie, bardzo młodo trening siłowy. Trening ten nie powodował u nich hamowania wzrostu a nawet przyśpieszało go. Według badań właściwie prowadzony trening kulturystyczny może powodować poprawienie możliwości wzrostowych szkieletowych i mięśniowych u młodych ludzi. Prowadzone badania przez Dworkina mówiły o tym że, radzieccy zawodnicy w podnoszeniu ciężarów zaczynają trening w wieku jedenastu, trzynastu lat i nie zanotowano u nich istotnych statystycznych różnic wzrostu miedzy nimi o osobami nie trenującymi w ich wieku. Natomiast ci zawodnicy wykazywali większy przyrost masy mięśniowej niż ich rówieśnicy w okresie dojrzewania.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Chcąc zdobyć muskularną, wysportowaną sylwetkę, nie wystarczy czynnie uprawiać sport czy chodzić na siłownie. Ważne jest także utrzymywanie odpowiedniej diety. Dieta nie kojarzy się już tylko z odchudzaniem, ale także z przybieraniem na masie w celu zbudowania odpowiedniej masy mięśniowej.

Wielu chłopców, czy mężczyzn marzy o muskularnej sylwetce, niczym Sylvester Stallone.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Dlaczego nie warto chodzić na siłownię?

Mężczyźni, którzy są skoncentrowani na budowaniu masy mięśniowej, mają większą tendencję do przedmiotowego traktowania kobiet. Jak sugerują naukowcy taki seksistowski stosunek do kobiet może wynikać z negatywnego obrazu ich własnego ciała.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Westminster wynika, że mężczyźni, którzy są zainteresowania budowaniem bardziej muskularnej sylwetki, wykazywali również tendencję do wyrażania seksistowskich poglądów. Jednocześnie prezentowali postawy, w których widoczny był przedmiotowy stosunek do kobiet.

Więcej…

Porady, Wiedza - Siłownia

Obecnie każdy z młodych ludzi, chce wyglądać i czuć się wspaniale i atrakcyjnie. Pomimo wprowadzania na rynek wielu różnych magicznych tabletek, nadal ćwiczenia i odpowiednia dieta stanowią najlepszy sposób na wzrost siły i lepsze samopoczucie.

To, co jest ważne w budowaniu własnej sylwetki i to, co podkreśla wielu profesjonalnych trenerów to dieta i ćwiczenia. Skuteczne budowanie masy mięśniowej nie może opierać się tylko na jednym składniku, ponieważ jest to synergia między odpowiednią suplementacją i zdrową dietą a wysiłkiem fizycznym.

Więcej…