Porady, Wiedza - Siłownia

Wiele pań na całym świecie wykonuje codziennie serię intensywnych ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i pozbycia się szpecącej „oponki”. Niestety, nie każda pani może cieszyć się efektami swych ćwiczeń. Jak to się dzieje, że mimo systematycznego wysiłku nie zawsze widać jego rezultaty?


Pierwszym błędem, który często popełniają panie, jest niedbałe wykonywane ćwiczeń. Zbyt szybkie ruchy sprawiają, że mięśnie brzucha nie napinają się w odpowiedni sposób, przez co cały trening przynosi mniejsze efekty. By brzuszki okazały się ćwiczeniem efektywnym, należy dokładnie wykonywać każdą ich serię, angażując maksymalnie mięśnie brzucha.

 

Same ćwiczenia to jeszcze nie wszystko. Płaski brzuch to efekt, który można uzyskać dzięki ćwiczeniom połączonym z innymi, ważnymi czynnikami. Nawet najbardziej intensywny trening przyniesie mizerne skutki w chwili, gdy po jego zakończeniu w brzuchu wyląduje porcja wysokokalorycznego, tłustego jedzenia. Brzuszki pozwalają na umocnienie mięśni, jednak nie są sposobem na pozbycie się tłuszczu. W walce z tkanką tłuszczową niezbędna staje się już odpowiednia dieta.