Tipy / Porady / Ćwiczenia

trener personalny

Jeszcze do niedawna regularne spotkania z trenerem osobistym były uznawane za zbędny luksus. Obecnie, kiedy nastała moda na zdrowy styl życia i dbanie o sylwetkę, usługi, jakie świadczy trener personalny, stały się bardzo pożądane. Uważasz, że nie jest to forma ćwiczeń dla Ciebie? Sprawdź, dlaczego warto się przekonać do treningu z profesjonalistą.

 

  1. Treningi personalne to opcja dla każdego
  2. Jak wygląda trening personalny?
  3. Wybieramy trenera personalnego

Praca z certyfikowanym trenerem personalnym przynosi same korzyści. Na podstawie wywiadu i celów, jakie stawia sobie klient, trener opracowuje plan treningowy, który konsekwentnie realizuje przez określony czas. To nie tylko motywuje do wytężonej pracy, ale również przynosi szybkie i wyraźnie widoczne efekty.

Treningi personalne to opcja dla każdego

Znaczna większość osób, które przychodzą na siłownię, chce zgubić kilka zbędnych kilogramów lub popracować nad wyrzeźbieniem wymarzonej sylwetki. Problemem jest jednak niewiedza i brak doświadczenia, jak używać poszczególnych przyrządów oraz jakie ćwiczenia wykonywać, aby osiągnąć najlepsze efekty. Trener personalny z Warsaw-trainer.pl posiada ogromną wiedzę i duże doświadczenie w układaniu planu treningowego, dopasowanego do potrzeb klienta. Niezależnie od tego, czy klient chce jedynie poprawić muskulaturę, czy rozpocząć walkę z chorobliwą otyłością, z trenerem osobistym jego wysiłek nie pójdzie na marne, a indywidualne podejście do treningu sprawi, że efekty pojawią się już po kilku spotkaniach.

Jak wygląda trening personalny?

Zadaniem trenera personalnego na początku współpracy jest przeprowadzenie profesjonalnej konsultacji trenerskiej tzw.; diagnozy, czyli oceny ogólnej sprawności fizycznej. W trakcie testów sprawnościowych dowiesz się, czy występują ograniczenia zakresu ruchu w stawach głównych tj.; staw ramienny, biodrowy czy stawy kręgosłupa. Brak odpowiedniej ruchomości skutkuje zwiększonym ryzykiem kontuzji i asymetrycznym rozwojem mięśni np.; brakiem umiejętności napinania pośladków, mięśni brzucha. Następnie na podstawie analizy zdobytych informacji o podopiecznym trener jest w stanie zaplanować optymalny trening dostosowany do potrzeb i umiejętności ćwiczącego ze szczególnym naciskiem na poprawę słabych ogniw układu ruchu. Trener osobisty podczas pracy z klientem zapewnia również motywację do ćwiczeń. Treningi bywają trudne i wymagające- w takich sytuacjach powstaje zniechęcenie do dalszej pracy, a motywacja znacznie spada. Trener personalny potrafi jednak podnieść na duchu, odpowiednio reagując w chwili zwątpienia swojego podopiecznego. Gorszy dzień zdarza się każdemu, to jednak nie powód, a by zrezygnować z realizacji założonych planów.

siłownia

Wybieramy trenera personalnego

W pracy z trenerem personalnym liczy się jego profesjonalne podejście, przygotowanie motoryczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w tej branży. Dobrze przygotowany trener personalny jest zwykle absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, posiada niezbędną wiedzę i umiejętności, a także może poszczycić się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Najlepszy trener personalny to taki, który w pierwszej kolejności dba o zadowolenie swojego klienta, a plany treningowe ustala, biorąc pod uwagę jego cele i życzenia. Świetny trener nie tylko pomaga w kształtowaniu sylwetki, ale motywuje do prowadzenia zdrowego trybu życia, udziela wskazówek żywieniowych dotyczących posiłków przed i po treningu, a więc wykazuje pełne zaangażowanie. Za przykład może służyć personalny trener z https://warsaw-trainer.pl/trener-personalny-warszawa-mokotow/. Jeśli chcesz zadbać o swoją formę fizyczną oraz dobre samopoczucie, i szukasz trenera osobistego z Warszawy, skieruj swoje kroki właśnie tam.