Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Najczęściej ranne wstawanie z łóżka jest czynnością nieprzyjemną, a przecież w ten sposób rozpoczynamy nowy dzień. Dlatego też, aby przeżyć go w radości i efektywnie pracować trzeba to zmienić. Istnieje kilka skutecznych metod na to, aby wstawać z energią. Przede wszystkim należy zmienić sposób rozumowania. To co najważniejsze mieści się w naszych głowach. Oczywiste jest, że jeśli rozpoczniemy dzień od myśli - czeka mnie okropny dzień, mam mnóstwo pracy, w dodatku pada i pewnie nie zdążę wszystkiego zrobić - to zapewne przyczyni się do takiego scenariusza.


Dlatego też trzeba zacząć myśleć pozytywnie i oczekiwać najlepszego, przecież to może być jeden z najlepszych dni w naszym życiu, trzeba tylko dać temu szanse. Trzeba mieć perspektywę owocnego dnia i spotkania dobrych ludzi. Psychologiczny efekt przyciągania mówi, że to co mieści się w naszym umyśle urzeczywistnia się. To o czym myślimy jest do nas przyciągane, można to wytłumaczyć prostymi zasadami psychologicznymi. Dlatego też jeśli myślimy w sposób pozytywny świat to odwzajemnia. Jeśli mamy w sobie radość inni to zauważają i też są lepiej do nas nastawieni. Myśląc pozytywnie sprawiamy, że wszytko staje się możliwe. Mamy wówczas więcej energii, częściej się uśmiechamy, ludzie częściej uśmiechają się do nas, jesteśmy odstresowani. Podsumowując, trzeba myśleć w następujący sposób - dzisiaj pozwolę, aby ten dzień był wspaniały, zrobię dużo pożytecznych rzeczy, pomogę innym ludziom, sprawię ludziom radość. Z taką myślą należy się położyć dzień wcześniej i kontynuować po przebudzeniu.

Jeśli chodzi o aspekt fizyczny, wstawanie warto sobie umilić. Większość ludzi nienawidzi dźwięku swojego budzika. Trzeba zatem zmienić go na jak najprzyjemniejszy. Zamiast zegarka nastawmy sobie radiobudzik, który obudzi nas piosenką lub nastawmy alarm w komórce po to, aby usłyszeć rano swoją ulubioną melodię. W ten sposób zamiast okropnego, standardowego dźwięku będziemy słyszeć np. swój ulubiony zespół rockowy. Taka mała zmiana może przyczynić się do wielkich zmian w ciągu dnia bo grunt to dobrze zacząć dzień. Kto wie, może niektórzy zaczną nawet od śpiewu na ustach.

Kolejną rzeczą jest stosunek do innych ludzi, zwłaszcza bliskich. Bardzo często zdarza się, że wszyscy w jednym czasie szykują się do wyjścia, rodzice do pracy, dzieci do szkoły. W takim wypadku może dojść do zamieszania, a od tego do kłótni już krótka droga. Nie wolno do tego dopuścić ! Trzeba nauczyć się wyrozumiałości i mieć pozytywne usposobienie. Nawet jeśli ktoś jest zdenerwowany i krzyczy na nas - nie dolewajmy oliwy do ognia, zrozumieć trzeba, że każdy może mieć jakiś problem.

Kolejną sprawą jest sposób wstawania. Nie, nie chodzi tu o wstawanie lewą czy prawą nogą. Chodzi o tempo wstawiania. Okazuje się bowiem, że najlepsze co możemy zrobić rano po usłyszeniu budzika to wstać. System tzw. drzemek nie jest dobry dla naszego samopoczucia. Wiele osób mimo tego, że przesypia odpowiednią liczbę godzin (7-9) w ciągu dnia jest niewyspana. Nie wolno więc przeciągać momentu wstawania, przestawiać budzika, ani leżeć dodatkowe minuty. Stosując się do tych rad nasz dzień z pewnością będzie efektywniejszy.

 

Tematy:

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ