Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Letnie, gorące dni potrafią dać się we znaki każdemu z nas. Złe samopoczucie, bóle głowy i nerwowość to tylko kilka z objawów zbyt małego spożycia płynów. Przeczytaj, jak walczyć z odwodnieniem i w jaki sposób butelka filtrująca Dafi może w tym pomóc.

 

Czy rzeczywiści pijesz tyle wody, ile trzeba?

Z badań prowadzonych przez jednego z wiodących producentów wody mineralnej wynika, że jedna trzecia z nas twierdzi, że regularnie pije wodę. Niestety okazuje się, że zaledwie kilka procent osób (6-7%) spożywa odpowiednie ilości płynów. Ile wody powinieneś wypić, aby zadbać o swoje zdrowie?

Dorosłym osobom zaleca się spożywanie 2-2,5 litra czystej, niegazowanej wody dziennie. Do ilości płynów nie powinno wliczać się wypitych kaw, herbat czy alkoholu. Pamiętaj także, że są to normy przewidziane dla standardowych warunków atmosferycznych i przeciętnej wilgotności powietrza. Im na zewnątrz jest cieplej, tym zapotrzebowanie na wodę wzrasta.

Podane normy nie dotyczą także sportowców, którzy tracą znaczne ilości wody i elektrolitów wraz z potem podczas treningów. Na szczęście ta grupa jest zazwyczaj bardziej świadoma i coraz częściej korzysta z butelek filtrujących i innych sprzętów oraz suplementów, które pomagają zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia.

Jak rozpoznać odwodnienie?

Z medycznego punktu widzenia, odwodnienie występuje, jeżeli ilość wody w organizmie spada do poziomu, który uniemożliwia jego normalne funkcjonowanie. Lekarze posługują się trzystopniową skalą, wyróżniając odwonienie lekkie, średnie i ciężkie. Objawy będą różniły się w zależności od stopnia nasilenia utraty płynów.

W przypadku lekkiego odwodnienia poczujesz wzmożone pragnienie. Typowymi sygnałami alarmowymi są bóle i zawroty głowy oraz lekkie osłabienie.

Umiarkowany stopień odwodnienia objawia się suchością w ustach, brakiem energii i zmniejszonym wydalaniem moczu. Osoby trenujące z monitorami pracy serca mogą także zauważyć niekontrolowany wzrost częstotliwości skurczów mięśnia sercowego.

Ciężkie odwodnienie powoduje wzrost częstotliwości oddychania, gwałtowne zwiększenie pragnienia, a w krańcowych sytuacjach także omdlenia lub omamy.

Dobrym wyznacznikiem świadczącym o poziomie nawodnienia organizmu jest kolor moczu. U zdrowego człowieka powinien mieć on jasny, słomkowy kolor. W miarę jak ubytek płynów będzie postępował, mocz będzie ciemniał.

 

Jak możesz walczyć z odwodnieniem?

Pamiętaj, że raz odwodniony organizm będzie potrzebował czasu, aby dojść do siebie. Dlatego warto dbać, aby w ogóle nie dopuścić do tego stanu.

Walkę z ubytkiem płynów zacznij od wyrobienia w sobie nawyku regularnego popijania wody. Nie muszą to być duże porcje. Znacznie lepiej sprawdzą się niewielkie, ale częste łyki.

Nie szukaj wymówek w postaci braku czasu i zaangażowania w pracę. Dużym ułatwieniem są butelki na wodę Dafi, wyposażone w filtr węglowy. Możesz napełniać je wielokrotnie i w dowolnym miejscu, a wkład usunie większość zabrudzeń w postaci pyłków roślin, fragmentów rdzy czy substancji farmaceutycznych.

Butelki Dafi zostały zaprojektowane tak, abyś mógł zabrać je ze sobą wszędzie. Bez problemu zmieszczą się w plecaku czy torbie podróżnej. Są wykonane z lekkich i wytrzymałych komponentów, więc nadają się też do uprawiania sportu.

Ogromną zaletą butelek filtrujących jest uniwersalność i wysoka efektywność filtra. Możesz je uzupełnić praktycznie w każdym ujęciu wody – na dworcu, w schronisku górskim czy w pracy, bez obawy, że filtr nie poradzi sobie z zatrzymaniem zanieczyszczeń.

Gdzie kupić butelki z filtrem?

Butelki wyposażone we wkład filtrujący kupisz w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego oraz w sieciach marketów ze sprzętem AGD. Atrakcyjne oferty znajdziesz również w sklepach internetowych.

Postaraj się znaleźć punkt sprzedaży, który jest certyfikowanym partnerem wiodących marek. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupiony przez Ciebie towar spełnia wszystkie, niezbędne wymagania. Butelki z filtrem Dafi znajdziesz tutaj.

Walkę z upałem i odwodnieniem najlepiej zacznij od podstaw. Dzięki butelkom filtrującym uzupełnianie płynów jeszcze nigdy nie było tak proste. Choć mówi się, że upał doskwiera przede wszystkim dzieciom i osobom starszym, tak naprawdę wszyscy cierpimy z powodu zbyt wysokich temperatur. Nie zwlekaj i zadbaj o swój komfort!

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ