Zdrowa Żywność

Jedzenie wegetariańskie jest zdrowsze

Każdy, kto chciałby wprowadzić do swoich codziennych nawyków zdrową i pyszną dietę, nie może przejść obojętnie obok diety semiwegetariańskiej.

Jest to dieta, której główne założenie polega oczywiście na ograniczeniu ilości spożywanego mięsa, jednak pozwala ona na spożywanie produktów przygotowanych z mięsa białego i ryb. Semiwegetarianie mogą sobie więc pozwolić od czasu do czasu w odpowiednio zbilansowanych ilościach na zjedzenie piersi z kurczaka, czy smażonego dorsza.

Muszą jednak przy tym wiedzieć, że to w żadnym wypadku nie mięso stanowi podstawę tej diety. Otóż najważniejsze założenia na których opiera się dieta semiwegetariańska wskazują na konieczność spożywania produktów zbożowych pełnoziarnistych, sporych ilości owoców i warzyw, a także roślin strączkowych. Jest to więc dieta niezwykle bogata i pozwalająca dostarczyć organizmowi wszelkie niezbędne wartości odżywcze i witaminy.

Dieta semiwegetariańska to wspaniała alternatywa dla niezdrowych diet mięsnych, a równocześnie propozycja dla osób, które nie chcą zupełnie zrezygnować z jedzenia mięsa.

 

DIETA / ZDROWA ŻYWNOŚĆ / ODCHUDZANIE