Odzież, Sprzęt, Moda

joga strój

Uczęszczanie na zajęcia z jogi może przynieść zainteresowanym osobom wiele różnych korzyści. Warto się o tym przekonać i choć raz udać się na profesjonalne ćwiczenia pod okiem doświadczonego instruktora lub też zdecydować się na ich wykonanie w warunkach domowych. Kluczem do sukcesu jest jednak wybranie odpowiedniego stroju do jogi. Jak go skompletować i czym należy się kierować przy wyborze?

 

Zajęcia z jogi - kilka najważniejszych zalet. Co można dzięki nim zyskać?

Nie da się ukryć, że zajęcia z jogi cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością. Ćwiczenia można realizować w pojedynkę lub też w zaufanej grupie znajomych, ewentualnie zapisując się na zajęcia grupowe w klubie fitness. Co konkretnie przemawia za jogą? Z całą pewnością:

  • nauka poprawnego oddychania,
  • relaks dla ciała, duszy i całego organizmu,
  • skuteczne wyciszenie po intensywnym dniu poza domem,
  • możliwość skoncentrowania się na jednej rzeczy i poprawa skupienia,
  • poprawa dotlenienia organizmu,
  • wzrost świadomości ciała oraz jego możliwości.

To właśnie z tego względu joga ma obecnie tak wielu zwolenników, chociaż zdecydowanie częściej na tego typu zajęcia decydują się panie. Jogę można ćwiczyć praktycznie w każdym wieku, dlatego też warto otworzyć się na nowe doświadczenia i nie zamykać się w czterech ścianach, lecz pracować nad własnym ciałem.

Jaki strój na zajęcia z jogi? Od czego należy rozpocząć?

Wiele osób zastanawiających się nad rozpoczęciem swojej przygody z jogą stawia przed sobą jedno podstawowe pytanie - jaki strój na zajęcia z jogi wybrać? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale istotne jest to, aby wybrany strój nie ograniczał ruchów i nie był zbyt obcisły oraz zbyt luźny. Powinien być dopasowany do ciała osoby ćwiczącej, m.in. pod kątem rozmiaru, kroju oraz ułożenia. Kompletując strój do jogi warto postawić na następujące elementy:

  • koszulka lub top (stanik sportowy) - koszulka będzie idealnym wyborem dla panów, natomiast top (stanik) dla pań. Najlepiej jeśli są wykonane z tkaniny z włókien naturalnych i będą oddychające oraz ochronią użytkowników przed obtarciami,
  • krótkie spodenki lub legginsy - przy nieco lepszej pogodzie można sobie pozwolić na krótkie i elastyczne spodenki (szorty), natomiast przez pozostałą część roku warto korzystać z legginsów. Kluczowe jest to, aby zarówno spodenki, jak i legginsy posiadały solidne wzmocnienia w newralgicznych punktach,
  • bluzy lub spodnie dresowe - sprawdzą się podczas ćwiczeń wykonywanych na świeżym powietrzu, kiedy na dworze nie panują zbyt przychylne warunki pogodowe.

Jak widać panie mogą z powodzeniem zainwestować w damskie t-shirty w rozmaitych wariantach kolorystycznych, w których swobodnie poćwiczą na zamkniętej przestrzeni, jak i w parku lub przydomowym ogródku.

Ubrania na jogę - co z akcesoriami?

Inwestując w profesjonalne i niezawodne ubrania na jogę nie można również zapomnieć o przydatnych akcesoriach. W tej grupie znajdują się m.in. frotki na nadgarstek (ochrona przed nadmiarem potu), gumki do włosów (komfortowe realizowanie ćwiczeń u pań i osób z dłuższymi włosami), rollery (zapobiegające zakwasom, przydatne po zajęciach, rozmasowujące mięśnie), torby sportowe (możliwość przenoszenia ubrań na zmianę, wody, żeli energetycznych, itd.) oraz ręczniki. Wystarczy wziąć pod lupę dostępne w sklepie Adventure Sports stroje do ćwiczeń i akcesoria, a następnie zabrać się za skompletowanie niezbędnego sprzętu, dzięki któremu zajęcia zostaną przeprowadzona na najwyższym poziomie.

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ