Zdrowa Żywność

Choć za oknem jeszcze śnieg w powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę. Zbliża się czas gdy zdejmiemy ciepłe golfy, płaszcze i spróbujemy wcisnąć się w lżejsze ubrania. I nagle okaże się że zimowe podjadanie odłożyło się tu i tam fałdką. Wtedy włączy się alarm-czas na dietę! Czas na fitness! Tymczasem zdrowy styl życia powinien nam towarzyszyć na co dzień.


Najlepiej już teraz postarać się pozbyć złych nawyków, pożegnać tłuste zimowe jedzenie, czekoladki zjadane w długie zimowe wieczory przed telewizorem.
Wbrew pozorom zdrowy styl życia nie wymaga od nas wielkich wyrzeczeń, trzeba tylko spojrzeć na odżywianie świeżym okiem. Uwierzyć babci i mamie że śniadanie jest ważne, i że najlepiej nie wychodzić bez niego z domu. To nie musi być nic wymyślnego, wiadomo że rano każda sekunda jest bezcenna. Wystarczy miseczkę musli zalać mlekiem lub zjeść kromkę pełnoziarnistego pieczywa z chudym twarożkiem i pomidorem lub dżemem. Na drugie śniadanie wypijamy jogurt. W przypadku nabiału ważne aby patrzeć na zawartość tłuszczu, w 100g produktu nie powinna przekraczać 60g tłuszczu. Obiad to pełnoziarnisty makaron z sosem bądź chude mięsko gotowane na parze lub pieczone w folii. Podwieczorek to może być pyszny koktajl warzywny, a kolacja warzywa na parze. Dzięki stosowaniu starej jak świat zasady zjadania 5 posiłków dziennie nie odczuwamy głodu, poziom cukru we krwi pozostaje na stałym poziomie dzięki czemu unikamy ochoty na słodycze. Po tygodniu spodnie staną się nieco luźniejsze a samopoczucie lepsze. Wtedy należny skierować swe kroki do klubu fitness aby nieco podreperować kondycję. A jeśli nie fitness to chociaż spacery lub jogging.


Tak niewiele trzeba aby powitać wiosnę bez zimowego bagażu!