Bieganie

Jogging zwiększa długość życia

Jogging to nie tylko rekreacyjne bieganie – to wspaniały trening dla naszego ciała. O zaletach joggingu dla naszego zdrowia można mówić godzinami. To przede wszystkim świetny sposób na to, by zadbać o swe serce. To rewelacyjna metoda na radzenie sobie z problemami, gdyż nić tak skutecznie nie walczy ze stresem, jak aktywność fizyczna.

 

Panie uwielbiają jogging za to, że pozwala wzmocnić mięśnie nóg, zapewniając w ten sposób ochronę przez cellulitem.
Jogging to jednak nie tylko lepsza sylwetka i poprawa kondycji. To nie tylko zdrowie i walka ze stresem. To również wyjątkowo dobrze wpływające na nasz układ oddechowy trening. Ci, którzy regularnie uprawiają jogging wiedzą, jak ważny jest tu oddech i jak świetnie można w czasie biegania nauczyć się odpowiednich technik oddechowych.

 

Ważna jest zadem postawa ciała, dzięki której można prawidłowo oddychać. Tułów należy trzymać prosto, ręce trzymać luźno, a długość kroku w czasie biegania ustawić tak, by nie przemęczać organizmu. Oddech powinien był równy, spokojny, a przede wszystkim – głęboki.  Ważny jest również wydech, dzięki któremu z płuc wydalane jest zużyte powietrze.

Warto pamiętać, że regularne uprawianie joggingu wydłuża nasze życie średnio o pięć lat - tak dowiodły badania.